انواع تعریف محصول در مجنتو

طراحی-سایت-با-مجنتو

Magento 2 یکی از محبوب ترین پلتفرم ها در زمینه طراحی سایت فروشگاهی است که بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به دلیل حجم وسیعی از محصولاتی که برای فروش دارند این پلتفرم را انتخاب می کنند. پلتفرم Magento 2 به دلیل توانایی خود در مدیریت کاتالوگ محصولات بزرگ شناخته شده است. بر اساس چندین منابع، منبع باز 2.3 می تواند تا 100000 تا 200.000 محصول طبقه بندی شده در انواع محصولات Magento 2 را در خود جای دهد. گاهی اوقات با منابع سرویس دهی مناسب و بهینه سازی دو برابر می شود. علاوه برMagento 2   چندین نوع محصول برای انتخاب، به شما ارائه می دهد.
بنابراین، اگر مایلید با انواع مختلف محصولات Magento 2  در طراحی فروشگاه اینترنتی آشنا شوید در ادامه همراه ما باشید:
در این مقاله قصد داریم برای شما تعاریف مختصر و آموزنده ای از 6 نوع محصول در Magento 2 ارائه دهیم، نمونه های آنها را شرح می دهیم و نحوه مدیریت آسان آنها را با شما به اشتراک بگذاریم.

موضوعاتی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

•      چگونه محصولات Magento 2 را مدیریت کنیم؟
•      انواع محصول در مجنتو 2
•      Simple Product
•      Configurable Product
•      Grouped Product
•      Bundle Product
•      Downloadable Product
•      Virtual Product
•      بهترین برنامه افزودنی برای مدیریت محصولات
•      سوالات متداول

چگونه محصولات Magento 2 را مدیریت کنیم؟

به غیر از انواع محصولات، Magento همچنین رابط مدیریت آسان و راحت محصولات را ارائه می دهد. در Magento 2 محصولات در Catalog> Products مدیریت می شوند.

اجزای اصلی صفحه مدیریت محصولات عبارتند از:

1."جستجوی محصول"  که در آن می توانید برخی محصولات را با کلمه کلیدی جستجو کنید.

2."کادر انتخاب فعالیت ها" که در آن می توانید تغییرات گسترده ای را روی محصولات انتخاب شده انجام دهید.

3."انتخاب کننده محصول" که به شما کمک می کند تا همه محصولات را به طور همزمان یا همه محصولات موجود در صفحه را به جای اینکه به صورت دستی در شبکه بررسی کنید، انتخاب کنید.

4."شبکه محصول" که اطلاعات مربوط به محصولات در آن نمایش داده می شود.

5.روی گزینه "افزودن محصول" کلیک کنید تا نوع محصول را برای ایجاد انتخاب کنید.

6."فیلترهای محصول" که برای به دست آوردن مجموعه ای از محصولات با ویژگی های خاص استفاده می کنید.

نکته: توجه داشته باشید که فیلترهای محصول به روش زیر عمل می کنند: هنگامی که یک ستون جدید به شبکه محصول اضافه می کنید، فیلترهای جدید مربوط به ستونی است که اضافه می کنید.

7."گرید محصول ستون ها"، لیست ویژگی های محصول هستند که می توانید به شبکه اضافه کنید.

نکته: توجه داشته باشید گاهی اوقات شما سفارشی یا هر ویژگی دیگر را در منوی خروجی ستون ها نمی بینید. فقط مطمئن شوید که هنگام ایجاد ویژگی محصول گزینه Add to Column Options را فعال کرده اید تا برای شما به نمایش درآید.

فروشگاه-اینترنتی-مجنتو

انواع محصول در Magento 2

Simple Product
Simple Product در Magento 2 چیست؟

ضروری ترین نوع محصولات در Magento 2  است. یک محصول فیزیکی است که دارای وزن و SKU منحصر به فرد است. این محصول ساده به جز تعداد، هیچ گونه تغییری برای انتخاب توسط مشتریان ندارد.
محصول Simple یک کالای فیزیکی است بدون هیچ گونه تغییر انتخابی. یکی از محبوب ترین محصولات در فروشگاه و واحد است. در Magento 2، یک محصول ساده با نام آن تعریف می شود، به این معنی که این نوع محصول به صورت جداگانه یا به عنوان بخشی از محصولات قابل تنظیم، بسته بندی یا گروهی به فروش می رسد. محصولات ساده دارای قیمت واقعی هستند، اما هیچ رنگ و اندازه ای برای انتخاب یا سایر گزینه ها وجود ندارد. هر محصول دارای کد (Store Keeping Unit) SKU است. به همین دلیل است که بیشتر به عنوان بخشی از سایر محصولات Magento 2 به فروش می رسد.

مثال:
همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، هیچ گزینه ای برای انتخاب توسط مشتری وجود ندارد زیرا این کیف در رنگ، اندازه، وزن و جنس ثابت عرضه می شود. تنها چیزی که می توانید انتخاب کنید تعداد آن است.

فروشگاه-مجنتو

ارتباط با:
•    Grouped Product
•    Bundle Product
•    Configurable Product

Configurable Product
Configurable Product در Magento 2 چیست؟

محصولی است که شامل چندین محصول ساده با اندازه، رنگ، مواد و وزن قابل تنظیم است. برای هر محصول ساده، یک SKU منحصر به فرد ایجاد می شود، بنابراین پیگیری موجودی آن آسان است.
Configurable محبوب ترین و مورد استفاده ترین محصولات در مجنتو است زیرا به مشتریان امکان می دهد از بین گزینه ها و کسب و کارهای مختلف که فهرست متنوعی را ارائه می دهند گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند.
محصولات قابل تنظیم کمی پیچیده تر از محصولات ساده هستند. محصولات قابل تنظیم ترکیبی از یک محصول ساده با گزینه های دیگر مانند اندازه، رنگ، مواد و غیره است. هر گزینه دارای SKU جداگانه ای است که به مدیر فروشگاه اجازه می دهد تا موجودی هر تنوع محصول را ردیابی کند.
مثال:
محصولات قابل تنظیم اغلب لباس و کفش هایی هستند که در رنگ ها و اندازه های مختلف عرضه می شوند.
یا به طور مثال طبق تصویر زیر، این محصول از Blue XS Juno Jacket ،Blue XL Juno Jacket ،Green L Juno Jacket  و سایر محصولات ساده تشکیل شده است.

طراحی-فروشگاه-مجنتو

ارتباط با:
•    این نوع محصول Magento 2 با هیچ نوع دیگری ارتباط ندارد زیرا از قبل از محصولات ساده تشکیل شده است.

Grouped Product
Grouped Product شده در Magento 2 چیست؟

یک محصول در Magento 2 است که شامل چندین محصول ساده یا virtual است که می توانند به صورت گروهی یا جداگانه خریداری شوند. جالب است که محصولات گروه بندی شده هیچ قیمتی ندارند زیرا هر محصول دارای محصول خاص در زیر مجموعه خود است.
بر این اساس، این نوع محصولات هیچ گزینه قابل سفارشی ندارند، به جز تعداد که به ترتیب قیمت محصول را تعیین می کند.
محصولات گروه بندی شده معمولاً در فروش و تبلیغات برای تشویق مشتریان به خرید گروهی از محصولات مرتبط و صرفه جویی در هزینه استفاده می شود. این محصولات ویژگی های یکسانی یا مرتبط با یکدیگر دارند و همه در یک صفحه نمایش داده می شوند. 
وقتی می خواهید یک محصول را در سایت فروشگاهی خود به تبلیغ بگذارید، محصولات گروهی عالی عمل می کنند. بنابراین، ما می توانیم مواردی را که به یکدیگر مرتبط هستند با هم ترکیب کنیم. در این صورت، مشتریان را تشویق می کنیم تا چندین محصول را همزمان خریداری کنند.
مثال:
محصولات گروه بندی شده معمولاً مجموعه ای از اقلام هستند که با هم فروخته می شوند و برخی از آنها را می توانید حذف کنید. مجموعه از بندهای یوگا، ست مبلمان، لباس تابستانی (عینک آفتابی با کلاه و لباس زیر)، و ترکیبی از محصولات زیبایی (خط چشم با ریمل)، و غیره. و بر اساس آن قیمت متفاوت خواهد بود.

سبد-خرید-فروشگاه-اینترنتی-مجنتو

هنگام ایجاد محصولات گروهی در Magento 2، باید موارد زیر را به خاطر داشته باشید:
•    قیمت کل محصول Grouped  باید برابر مجموع محصولات simple فردی باشد که در گروه گنجانده شده است.
•    با وجود اضافه شدن به یک گروه واحد، محصولات به صورت جداگانه در سبد خرید ارائه شوند.
•    می توانیم موجودی انبار را برای گروه محصولات تعیین کنید، در حالی که موجودی باید به طور جداگانه مدیریت شود.
ارتباط با:
•    Simple Product
•    Virtual Product

Bundle Product
Bundle Product در Magento 2 چیست؟ 

همانطور که از نامش مشخص است، مجموعه ای از محصولات است که در یک بسته نرم افزاری فروخته می شود. این نوع محصول مجنتو شامل محصولات ساده و مجازی با گزینه های قابل تنظیم است. بنابراین، مشتریان می توانند محصولات خود را با انتخاب یکی از گزینه های محصول مانند اندازه، وزن، قیمت و غیره انتخاب کنند.
بر خلاف محصول گروه بندی شده، در بسته نرم افزاری مشتریان می توانند تنوع محصول مختلف را انتخاب کنند، اما نمی توانند هیچ موردی را از بسته حذف کنند.
مثال:
همانطور که قبلاً گفته شد، مشتریان می توانند گزینه های محصول را در بسته نرم افزاری سفارشی کنند. به همین دلیل است که می توانید قیمت این کیت یوگا را از 61.00 دلار تا 77.00 دلار متغیر ببینید (ممکن است اندازه، مواد و طول های مختلف این اقلام بسته بندی که قیمت متفاوتی دارند وجود داشته باشد).

سبد-خرید-فروشگاه-آنلاین-مجنتو

ارتباط با:
•    Simple Product
•    Virtual Product

Downloadable Product
Downloadable Product در Magento 2 چیست؟

یک نوع محصول در Magento 2 است که قابل دانلود است. این یک محصول دیجیتالی مانند نرم افزار، برنامه، فایل های موسیقی، فیلم ها، کتاب های الکترونیکی و غیره است. هنگام ایجاد محصولات قابل دانلود در مجنتو، می توانید نمونه های رایگان را ارائه دهید، به جز محصول واقعی.
محصولات قابل دانلود آن دسته از محصولات هستند که برای بارگیری در دسترس هستند. مشتری تنها پس از دانلود می تواند از این محصولات استفاده کند. قبل از دانلود، آنها فقط می توانند نمونه ای برای آزمایش رایگان را مشاهده کنند. فایل ها می توانند در سرور شما قرار داده شوند یا می توانند به عنوان آدرس اینترنتی به هر سرور دیگری ارائه شوند.
به طور خلاصه، محصولاتی که برای دانلود در دسترس هستند به عنوان محصولات قابل بارگیری شناخته می شوند. آنها محصولات قابل بارگیری دیجیتالی هستند که به شما امکان می دهد محصولات دیجیتال را بفروشید.
برای مثال یک فیلم آموزشی زبان برای زبان آموزان، بازی ها، برنامه های افزودنی Magento، فایل های موسیقی و نرم افزار و غیره محصولات قابل بارگیری هستند.
مثال:
برنامه های افزودنی Magento 2، نمونه ای عالی از محصولات قابل بارگیری هستند که می توانید دانلود، نصب و استفاده کنید. برنامه های افزودنی Magento 2 ما را نیز بررسی کنید.

ارتباط با:
•    این نوع محصولات در مجنتو با هیچ محصول دیگری ارتباط ندارد زیرا همه آنها اقلام فیزیکی هستند.

Virtual Product
Virtual Product در Magento 2 چیست؟

محصولی غیر ملموس که هیچ شکل فیزیکی ندارد و قابل مشاهده نیست. از آنجا که آنها هیچگونه حضور فیزیکی ندارند، نمی توان محصولات مجازی را دانلود، ارسال یا تحویل داد .این محصولات معمولا شامل عضویت، اشتراک، سرویس یا گارانتی می شوند.
مثال:
خدمات Magento 2 نمونه ای از محصولات مجازی است که هیچ گزینه سفارشی برای انتخاب توسط مشتریان ندارند. مشتریان همچنین نمی توانند آن را دانلود کنند.

محصولات Virtual آن دسته از محصولات هستند که حضور فیزیکی ندارند. بنابراین، آنها نیازی به ارسال، دانلود یا تحویل ندارند. آنها بسیار شبیه محصولات simple هستند اما بدون گزینه وزن.
به عنوان مثال رزرو، دوره آنلاین یا مشاوره، بیمه، عضویت، اشتراک و خدمات فنی و غیره، می توانید دو سال گارانتی به مشتری، خدمات نصب یا عضویت VIP ارائه دهید.
ارتباط با:
•    Grouped Product
•    Bundle Product

بهترین برنامه افزودنی برای مدیریت محصولات در Magento 2

اگر فکر می کنید هنگامی که محصولاتی را در Magento 2 ایجاد کردید، از سخت ترین مرحله آن عبور کرده اید سخت در اشتباهید، بهتر است خودتان را آماده کنید. اختصاص محصولات به دسته ها، ویرایش اطلاعات محصول و حذف محصولات از دسته ها زمان بسیار بیشتری را می طلبند، به ویژه اگر محصولات زیادی دارید.

سوالات متداول

تفاوت محصولات grouped و bundled در Magento چیست؟

در محصولات گروه بندی شده، مشتریان می توانند موارد را از گروه خارج کرده یا تعداد آنها را اضافه کنند. در محصولات bundled، برعکس، مشتریان می توانند بین گزینه های مختلف، محصول را انتخاب کنند اما نمی توانند هیچ موردی از محصول را حذف کنند.

تفاوت محصول simple و محصول configurable در Magento چیست؟

با محصولات ساده، مشتریان نمی توانند بین هیچ یک از گزینه ها یکی را انتخاب کنند، زیرا محصولات ساده فقط یک اندازه، وزن، مواد و غیره دارند. محصولات configurable شامل چندین محصول ساده است، بنابراین مشتریان می توانند بین گزینه ها یکی را انتخاب کنند.

آیا می توان یک محصول simple را به محصول configurable  در Magento 2 تغییر داد؟

جواب این سوال مثبت است. فقط باید گزینه های سفارشی را به یک محصول simple اضافه کنید.

چگونه می توان یک محصول configurable  را در Magento تغییر یا ویرایش کرد؟ آیا باید هر محصول simple را تغییر داد؟

بستگی به این دارد که چه چیزی را می خواهید تغییر دهید. اگر توضیحات یا اطلاعات کلی است که می خواهید ویرایش کنید، آن را برای محصول configurable تغییر دهید. اگر اقلام تشکیل دهنده ارزش دارند (مانند رنگ، اندازه و غیره) آن را برای محصولات simple تغییر دهید.

چگونه می توان قیمت محصولات بسته bundle  را در Magento 2 تغییر داد؟

محصول بسته شامل محصولات ساده یا مجازی با گزینه های قابل تنظیم است. قیمت بسته bundle  نیز قابل تنظیم است (بسته به گزینه هایی که مشتریان انتخاب می کنند). به همین ترتیب، شما نمی توانید قیمت محصول بسته را تغییر دهید، فقط می توانید آن را برای تغییرات ساده محصول تغییر دهید.

چگونه می توان قیمت محصولات grouped  در Magento 2 را تغییر داد؟

از آنجا که مشتریان می توانند مواردی را از محصولات grouped اضافه یا حذف کنند، نمی توانید قیمت آن را تغییر دهید (قابل سفارشی سازی است). فقط می توانید قیمت محصولات ساده ای را که گروه بندی شده است تغییر دهید.

#مجنتو

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید