پشتیبانی مجنتو

 

 

Support and maintenance

کسب و کارهای آنلاین نیاز به پشتیانی دارند چرا که با مشکلات و خطای سیستمی در طول حیات خود روبرو خواهند شد ، پشتیبانی فروشگاه مجنتو بعد از طراحی سایت مجنتو باید مورد توجه قرار بگیرد مشکلاتی که در به روزرسانی پلاگین ها رخ میدهد یک دردسر همیشگی برای وب مستر های مجنتو است و نداشتن تخصص کافی میتواند به عملکرد و یا سئو سایت آسیب وارد کند گاهی اوقات مشکلات از خارج از پلت فرم رخ میدهد به طور مثال مشکلات هاستینگ یا دیتابیس ارتقا سیستم عامل یا دیتابیس میتواند مشکلاتی را به وجود آورد یا به روزرسانی وب سرویس های بانک یا پنل پیامکی میتواند عملکرد صحیح را مختل کند. برای جلوگیری از این بحران ها لازم است که از خدمات پشتیبانی مجنتو استفاده کنید این خدمات توسط متخصصان و حرفه ای های نرم افزارهای که تسلط و تجربه بالایی به magento دارند انجام میشود.

اگر پشتیانی نداشته باشم و سایتم DOWN شود باید چکار کنم؟

این مشکل بسیار بزرگی است که سایت مجنتو به طور کامل down شود و کل بیزینس و فروش شما متوقف شود ! برای این مشکل اولین راهکار پیدا کردن علت است ، این مشکل بعضا بعد از به روزرسانی ها رخ میدهد پس حتما به این نکته توجه داشته باشید که قبل از به روزرسانی حتما از کل سیستم نسخه بکاپ بگیرید ، بکاپ سریع ترین راه برای احیا است اکثر سایت ها حداقل روزانه یکبار از کل هاست بکاپ می گیرند (اگر این امکان برای هاست شما فعال نیست از طریق مسئول هاستینگ این موضوع را در میان بگذارید) با بازگردانی به نسخه روز قبل همه چیز به حالت قبل بر می گردد.

روش فنی تر این است که با پیدا کردن خطا اقدام به رفع آن کنید شاید این کار برای مدیران فروشگاه امکان پذیر نباشد اما متخصصان مجنتو این توانایی را دارند که سر از مشکل در بیاورند.متخصصان مجنتو باید به فریم ورک ZEND تسلط داشته باشند چرا که مجنتو بر پایه ZEND توسعه یافته است . خوشبختانه جامعه آماری این فریم ورک در دنیا کم نیست اما سطح تسلط برنامه نویسان در ایران بسیار متفاوت است .

پیشنهاد ما استفاده از بسته های پشتیبانی است که شرکت ها ارائه میکنند اکثر این بسته ها به صورت پشتیبانی سالانه است که مبلغ مشخصی دریافت می کنند و بعد در صورت بروز مشکل اقدام به رفع آن خواند کرد.

رفع چالش ها و باگ های امنیتی در محدوده پشتیبانی مجنتو قرار دارد

نرم افزارها و سیستم عامل های هیچ وقت امنیت آنها تضمین نشده است و با گذشت سالها تجربه در برابر انواع تهدید های سایبری تیم های امنیتی دائما در حال پایش و رفع باگ هایی هستند که منجر به هک سایت شما خواهد شد ، مهم نیست از چه سیستم عامل یا سیستم فروشگاهی استفاده میکنید مهم این است که روشهای نفوذ بسیار زیاد است ناگفته نماند که بسیاری از حفره های امنیتی توسط تولید کنندگان اصلی برطرف شده است اما با اطمینان کامل نمیتوان گفت مجنتو امن است یا نیست.

روش های پشتیبانی در مجنتو به چه صورت می باشد ؟

گاهی اوقات وب مستر ها ترجیح میدهند نحوه ارتباطات با پشتیان را تعریف کنند مثلا ترجیح میدهند بسته ای را خریداری کنند که در هفته نهایتا به 3 سوال آنها پاسخ داده شود و به پاسخگویی ایمیلی یا استفاده از سیستم تیکتنیگ کفایت میکند ، برخی دیگر از حساسیت های بیشتری برخوردار هستند و برای اینکه حتی 10 دقیقه هم معطل نماند هم نیاز به پشتیان اماده به کار دارند حتی روز های تعطیل و ساعات غیراداری ، تعرفه انجام هر نوع از خدمات به نسبت حساسیتی که در کسب و کار اینترنتی شما که بر پایه مجنتو بنا شده است متفاوت است به فرض مثال یک راننده باید حداقل با برخی از رفع نیازهای حداقلی خودرو خود آشنا باشد ، اگر یکی از چرخ ها پنچر شد باید بتواند چرخ را تعویض کند ! در نرم افزارها هم حجم بسیار زیادی از محتوا ها و پرسش و پاسخ های مرتبط با مشکلات فنی کاربران در انواع انجمن ها و سایت های خارجی تولید شده است که با یک جستجو ساده شاید بتوان به پاسخ سوال خود دست پیدا کرد.

سیستم فروشگاهی جایگزین مجنتو ؟ 

یکی از معایب بزرگ مجنتو برای ایرانیان تحریم ها و هزینه های بالای توسعه و است به طوری که هزینه نسخه تجاری مجنتو 15000 دلار می باشد که با رقم بالای دلار در ایران واقعا بالاست از طرفی استفاده از سیستم های جایگزین گزینه مناسبی برای استفاده تجاری می باشد.

وبینه طراحی فروشگاه با لاراول را به عنوان یک روش بسیار مقرون به صرفه و با کارایی بالا جایگزین وردپرس ،مجنتو و... می داند.

#مجنتو #magento

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید