تفاوت طراحی سایت تطبیقی و واکنش گرا

به طور کلی سایت ها در چند سال گذشته اهمیت چندانی به واکنش گرایی نمی دادند اما امروزه ویژگی Mobile friendly از با اهمیت ترین ویژگی های یک وب سایت میباشد لازم به ذکر است گوگل به سایت های واکنش گرا امتیاز مثبتی در مقایسه با سایت های غیر واکنش گرا یا تطبیقی میدهد.
عده ای بر این باورند که داشتن قالب رسپانسیو بهتر است طراحی اپ موبایل برای وب سایت است ، اصل وب سایت ها باید در مرورگر ها به خوبی اجرا شوند و محل اصلی که وب سایت ها را باز میکند مرورگرهای مختلف است در بین همه مرورگرها برخی بسیار توسعه یافته اند و برخی دیگر از رده خارج شده اند مثلا مرورگر اینترنت اکسپلورر جزو قدیمی ترین مرورگرها است و به دلیل پیش فرض بودن در ویندوز XP طرفداران زیادی داشت اما تدریجا حجم بسیار بالایی از کاربران خود را از دست داد کاربران تجربه کردند که در گوگل کروم ، فایرفاکس و... تجربه بهتری دارند و توسعه دهندگان وب به دلیل پشتیبانی بالا از ویژگی های CSS 3 و فریم ورک های جاوا اسکرپیپ گوگل کروم را بر سایرین ترجیح دادند.
 
شرکت های طراحی وب سایت معمولا سایت ها را بدون تست دقیق به مشتری تحویل دهند اما برای اینکه شما وب سایت خود را تست کنید که در گوشی موبایل به خوبی اجرا میشود میتوانید در گوگل کروم با رفتن در بخش Inespect وضعیت رسپانیسو بودن سایت را در انواع گوشی ها تست کنید. این ویژگی به صورت پیش فرض در گوگل کروم قرارداده شده است.
 
طراحی سایت واکنش گرا نسبت به تطبیقی سخت تر و گران تر میباشد، از دیگر ویژگی این سبک عدم بهم ریختگی در مرورگر موبایل یا تبلت است ، مثلا عکس ها از صفحه بیرون نمیزند یا منو ها به هم نمیریزد.
این روش طراحی نیاز به بهینه سازی فایل های جاوا اسکریپتی هم دارد تا در باز شدن صفحات افت سرعت مشاهده نشود.
بهینه سازی محتوا بر پایه مفاهیم قالب و HTML,CSS است امروزه بهینه سازی در گوگل نیاز به طراحی اصولی رابط کاربری دارد و از کیفیت فایل های مرتبط با قالب سایت اطمینان حاصل میکند.
اگر وب سایت شما واکنش گرا نیست لازم نیست همه محتوا و مطالب آن را حذف کنید ! ما میتوانیم قالب سایت شما را به واکنش گرا یا Responsive تبدیل کنیم.
 

    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود