سرعت تغییرات در تکنولوژی های تولید نرم افزار

تغییرات درپلتفرم ها و ابزارهای توسعه دهنگان به اندازه ای سریع و گسترده است که همه شرکت ها و تیم های تولید نرم افزار را به چالش میکشد . چالشی که اگر به خوبی مدیریت نشود موجب افول و شکست بیزینس خواهد شد.
نرم افزارهای تحت وب ویژگی های خاصی دارند و آینده را متعلق به خود میدانند ، تغییرات تخصصی که در ابزارها و فریم ورک های تولید و توسعه میتواند خروجی را به کلی تغییر دهد و شرکت های طراحی را وارد فضای جدیدی میکند که برای علاقه مندان آن بسیار جذاب و پویا است ، نکته ای که در این میان وجود دارد تطبیق با این سرعت است ، اگر قرار باشد با سرعت تغییرات همگام شد نیاز به هزینه های گزاف است ، هزینه های مالی ، فکری و زمانی ، نتیجه بهره گیری از فناوری های روز در تولید نرم افزار تحت وب و طراحی وب سایت در این است که خروجی بسیار خاصی به ما خواهد داد . این خروجی موجب ایجاد حس رقابت و اوج گرفتن در فضای بازار کسب و کار می شود .

 شرکت های بزرگ و کوچک در کشور های توسعه یافته بخش قابل توجهی از فعالیت خود را صرف تولید و بهینه سازی فریم ورک های مطرح میکنند این کار مزیت های مختلفی دارد حتی اگر به صورت Open source باشد . ابتدا موجب پیشرفت فنی و کسب تجارب جدید میشود و بعد تبلیغی حرفه ای برای کسب و کار خود است.
متاسفانه سرعت تغییرات موجب شکست بازارهای میشود که سابقا در آن تکنولوژی فعالیت داشتند ، به طور مثال در نرم افزارهای سیستمی تفاوت های زیادی با نرم افزارهای تحت وب دارد که این خود بازار نرم افزارهای ویندوزی را در خطر قرار داده است، تنها راه حلی که برای یک توسعه دهنده آشکار است یادگیری روش های جدید است و یادگیری یک دوره مقطعی نیست و به طور دائم لازم است که دانش خود را افزایش دهد. بسیاری از تکنولوژی هایی که ما به طور کامل ارتباط خود را با آنها قطع کردیم به دلیل همین سرعت تغییرات بوده است.


راه ساده رسیدن به فناوری های جدید چیست ؟


با وجود منابع آموزشی آنلاین و کتاب های الکترونیکی یا ویدئو ها که معمولا به صورت رایگان در وب منتشر میشود میتوان شروع کار باشد. همیشه با یک مثال ساده شروع کنید مانند ساخت یک وب سایت یا اپلیکیشن خیلی ساده و انتشار آن در یک app store ، باور کنید این کار خیلی سریع مهارت و توانایی شما را برای به چالش کشیدن آن تکنولوژی تقویت خواهد کرد.


تنوع پلت فرم های متنوع تولید نرم افزار موبایل ، وب ، ویندوز ، مک ، و انواع مختلف بازی های رایانه ای هر کدام به تنهایی فریم ورک ها و روش های توسعه مختلفی را دارند که در طول زمان مداوم در حال تغییر و توسعه است ، اما به نظر من که چندین سال در حوزه تولید نرم افزار تحت وب فعالیت میکنم فناوری های تحت وب از تحت ویندوز در حال پیشی گرفتن هستند و اپلیکیشن های موبایل دربعضی موارد در حال جایگزین شدن به رابط کاربری وب سایت ها میشوند.

یک توسعه دهنده موفق باید دانش فنی خود را دائم به روز کند.


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود