شیوه طراحی وب سایت و تاثیر آن بر ناخودآگاه مخاطب


طراحی وب سایت شما بیشتر از آنچه فکر می کنید  روی مخاطبتان تاثیر گذار خواهد بود.همانطور که عناصر  خود آگاه مانند طرح بندی ،محتوا وقابلیت کاربرد وب سایت دارای اهمیت هستند،روش های دیگری نیز وجود دارد تا بتوانید به کمک ظاهر وب سایت خود بر ناخودآگاه مخاطبانتان نیز تاثیر بگذارید.
وقتی فردی برای اولین بار وارد وب سایت شما می شود، هر آنچه در اطرافش هست و می بیند را در نگاه اول دریافت می کند.
آنها بر اساس عکس العمل ناخود آگاه خودکه نشات گرفته از نوع طراحی ظاهری وب سایت شماست و البته آگاهانه، تصمیم خواهند گرفت که آیا می خواهند به خواندن بیشتر از وب سایت شما ادامه دهند یا خیر.
هدف شما خلق وب سایتی است که طراحی آن به گونه ای باشد که مردم برای مطلع شدن از پیشنهادها و مطالب آن مشتاق  وشیفته ی دنبال کردنش باشند.
وقتی کسی از وب سایت شما بازدید می کند، مطالب را می خواند ، سایت را جستجو می کند و گشتی در آن می زند،با کسب و کار شما تعامل می کند و درگیر سایر چیزها در وب سایت شما می شود،ضمیر ناخودآگاه او دائما در حال ارزیابی است.ارزیابی از آنچه انجام می دهد و میزان علاقمندی او نسبت به تجربه ای که در حال کسب آن است.
افراد از جنبه ی ظاهری چیزها بیشتر تحت تاثیر قرار می  گیرند تا کلمات واقعی در سایت شما. درست مثل نظرات و تجربیات آن ها در ارتباط با سایت هایی که قبلا از آن ها بازدید کرده اند.
وقتی صحبت از جنبه ی دیداری و بصری به میان می آید، شما باید از چیزهایی استفاده کنید تا افراد احساس کنند برای بازدید وب سایت تان از آن ها دعوت کرده اید و به استقبال آن ها آمده اید.
یک طراحی بدون پیچیدگی وبی نیاز از انواع توضیح و تقسیرها و همچنین طراحی که گشتن در صفحات مختلف سایت را آسان کند،مخاطبان بیشتری را نسبت به یک وب سایت بهم ریخته و بسیار شلوغ به خود جذب می کند.
اگر می خواهید تاثیر ناخودآگاه وب سایت خود را افزایش دهید ، حتی می توانید از رنگ ها نیز بهره بجویید.رنگ های خاصی وجود دارد که نسبت به رنگ های دیگر افراد واکنش  بهتری به آن ها نشان می دهند.
کلمات وب سایت شما، در واقع همان محتوا نیز یکی از عناصر در طراحی است  که می تواند بر افراد تاثیر گذار باشد. آنچه که افراد می خوانند می تواند بر احساسات آن ها تاثیر بگذارد.حتی اگر این تاثیر بر سطح ناخودآگاه آن ها باشد.
محتوای وب سایت شما باید به گونه ای باشد که شانس تجربه کردن احساسات مثبت را در ارتباط با شرکت شما و اینکه از کجا آمده اید  و چه چیزی برای عرضه دارید برای افراد فراهم کند.
بدون توجه به آنچه قصد دارید با محتوای وب سایت خود انجام دهید،سعی کنید با استفاده از کلمات ساده ولحن غیررسمی مخاطبانتان را جذب و درگیر وب سایت خود کنید.
حتی عناصر ساده ای مانند تنظیم و صف بندی درست در طراحی شما و استفاده از فضاهای خالی می تواند ضمیر ناخودآگاه  مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد.
اگر مطالب، تصاویر  و هر آنچه در وب سایت شماست به شکل صحیح  و مناسب تنظیم و مرتب شوند، در آن صورت است که واضح تر،جذاب تر و حتی حرفه ای تر به نظر خواهند رسید.
همزمان با این چیدمان مرتب، استفاده از فضاهای خالی، توجه  افراد را به سمت مطالب وب سایت شما جلب و ناخود آگاه احساس مطلوبی در افراد ایجاد می کند و به آن ها می گوید در این وب سایت دیگر نگران  ماندن(له شدن) زیر انبوهی از اطلاعات نباشید.
طراحی وب سایت علم موشک نیست اما چیزهایی مانند آنچه گفته شد وجود دارد که باید در طراحی خود به آن ها توجه کنید.
بعد از همه اینها، بیشترین  تاثیر بر ناخودآگاه  مخاطبان  خود  را وقتی  خواهید دید که به احتمال زیاد در آخر درگیر کسب و کار شما شده باشند.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 Web 3.0 چیست؟
Web 3.0 چیست؟

 Web 3.0 نسل سوم خدمات اینترنتی برای وب سایت ها و نرم افزار های کاربردی است که بر استفاده ...

 طراحی سایت اختصاصی
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی با CMS اختصاصی بهترین شیوه طراحی سایت با لاراول است که از قالب رایگان و ...

 جستجوی معنایی و تاثیر آن بر SEO 
جستجوی معنایی و تاثیر آن بر SEO 

جستجوی معنایی به بازگرداندن نتایج جستجوی بهتر و مرتبط کمک می کند.سطح جدیدی از پیچیدگی را ب ...

 تحلیل رقابت در طراحی سایت
تحلیل رقابت در طراحی سایت

تحلیل رقابت در طراحی سایت از مهم ترین بخش های اغاز به کار هر سایت است که طراحی میشود و بای ...

 طراحی سایت و تاثیر آن در بازاریابی اینترنتی
طراحی سایت و تاثیر آن در بازاریابی اینترنتی

نقش طراحی سایت و به کارگیری آن در بازاریابی اینترنتی چگونه است و برای اینکه یک بازاریابی م ...

 تاثیر فونت در طراحی وب سایت یا تایپوگرافی
تاثیر فونت در طراحی وب سایت یا تایپوگرافی

چگونه می توان ار هنر تایپوگرافی و دنیای فونت ها در طراحی وب سایت، بهبود سئو و جذب مخاطب اس ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید