صفحات وب سایت خود را حذف نکنید

کلمه web در اصل به معنای تار عنکبوت است و دلیل نامگذاری روی شبکه اینترنت هم ساختار تار عنکبوت گونه این تکنولوژی است. وب سایت شما از ویژگی به نام سایت مپ یا نقشه سایت استفاده میکند که موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای ساختار نقشه وب سایت شما دارند . وب سایت ها پس از گذر زمان به نوع خاصی معیار گذاری میشوند و در صورت ایجاد تغییرات اساسی رتبه به دست آمده در نتایج جستجو هم تغییر میکند . ممکن است این تغییرات به سمت بالاتر رفتن رتبه شما در گوگل شود یا برعکس شما را به صفحات بعدی و به سمت دیده نشدن هدایت کند.
در این مقاله میخواهم در مورد نکته ای حرف بزنم که شاید همه آن را تجربه کرده باشند و آن هم حذف مطاب و یا لینک ها در وب سایت مرتبط با کسب و کار شما است . اصول تولید محتوا در دامنه جدید بسیار مهم است . بعضا یک موضوع اصلی که کل هدف کسب و کار شما می باشد به چه صورت باید معرفی و صفحه سازی شود از نکات مهم در تولید محتوا و صفحه های وب سایت شما به شمار میرود . خوب شما تصمیم دارید بخشی از مطالب را حذف کنید و یا با هم ادغام کنید ، این کار اگر در حدف یک یا دو مورد باشد شاید تاثیر محسوسی در رتبه شما شاید نگذارد اما اگر میخواهید ساختار محتوایی جدیدی را پیاده سازی کنید حتما به نکات زیر توجه کنید.

 

  • ایجاد یک صفحه با یک موضوع کامل بهتر است از چند صفحه با محتوا  مشابه و برای اینکه محتوا تکراری نباشد باید یک صفحه برای معرفی کامل خدمت خود در نظر بگیرد و از ایجاد صفحات مشابهه به صورت پراکنده خوداری شود

اگر میخواهید یک صفحه را حذف کنید و یا عدم انتشار بزنید بهتر است که آن را حذف نکنید یا عدم انتشار نکنید. مثلا با نوشتن یاداشتی با رنکی خاص مخاطب را به صفحه دیگری هدایت کنید. و در گوگل وب مستر تولز در منو Remove Url لینک مورد نظر را از نظر گوگل مخفی کنید . این روش صفحه شما را تنها از نتایج مخفی میکند اما اگر شما صفحه را حذف کنید در وب مستر گوگل همان صفحه در بخش Crawl Errors  به صورت خطای 404 دیده خواهد شد و این موجب گرفتن نمره منفی و آسیب وارد شدن به نتایج شما میشود.

بهتر است که در ایجاد مطالب در ابتدای کار دقت کنید تا مجبور به حذف آنها در آینده نشوید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید