طراحی سایت با لاراول


برای اینکه سایت خود را با لاراول طراحی کنید ابتدا باید به فکر انتخاب شرکت نرم افزاری باشید که قبلا بر روی سکوی لاراول CMS اختصاصی را توسعه داده باشد و در حال حاضر به عنوان یک محصول نهایی قابل عرضه و استفاده قرار بگیرد انتخاب CMS اختصاصی بسیار در توسعه پروژه نرم افزاری شما موثر و مفید است . همچنین وبینه در طراحی سایت با لاراول به صورت تخصصی فعالیت دارد و انواع سیستم های فروشگاهی سطح پیشرفته را با CMS فروشگاهی که با فریم ورک لاراول توسعه داده است را میتواند پیاده سازی و اجرا نماید. 

 

با لاراول همه چیز را میتوان با جزییات بالا ساخت

چرا Laravel بهترین است

 

آشنایی با لاراول

لاراول توسط Sir Taylor Otwell به عنوان تلاشی در جهت ایجاد جایگزینی مطلوب برای فریم ورک PHP قدیمی تری به نام Codelgniter ساخته و ایجاد شده است. تمام این فعالیت ها بر اساس این دلیل بوده است که CodeIgniter توانایی ارائه ویژگی های موثر مانند پشتیبانی از احراز هویت مشتری و تایید صحیح کاربر را نداشته است. در 9 ژوئیه 2011 لاراول اولین نسخه بتا خود را منتشر کرد و مدتی بعد در همان ماه، لاراول 1 منتشر شد.  به غیر از احراز هویت، لاراول همچنین پشتیبانی از محلی سازی، نمایش ها، کار با session ، هدایت درخواست به کنترل کننده خاص و مجموعه ای دیگر از ویژگی های شگفت انگیز را به مخاطبان عرضه کرد. 


به دلیل تمام این مزیت ها از همان لحظه ورود به بازار جهانی توانست نگاه های زیادی را به سمت خود جلب کرده و پروژه های زیادی با این فریم ورک فوق العاده تاکنون نوشته شده است . زبان برنامه نویسی PHP یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین زبان های توسعه وب است و در حال حاضر لاراول محبوب ترین فریم ورک آن است. در این مقاله، ما به چرایی آن خواهیم پرداخت. انتخاب فریم ورک مناسب برای برنامه تحت وب شما یکی از سخت ترین جنبه های مراحل اولیه توسعه پروژه است. اگرچه معیار های کلی یک تیم توسعه برای انتخاب فریم ورک شامل مواردی از قبیل، هزینه توسعه، تجربه ، محبوبیت فریم ورک و دیگر موارد موثر می شود، اما چندین فاکتور جانبی نیز مانند ادغام شخص ثالث، استقرار، آزمایش و مواردی از این دست وجود دارد که بسیار بیشتر از موارد قبلی به توجه و ملاحظه نیاز دارند. 

طراحی انواع سایت فروشگاهی با لاراول

laravel دارای یک جعبه ابزار کاملا اختصاصی ساخته شده است که نیاز به نوشتن کدها را کمتر می کند تا از به وقوع پیوستن خطاهای بیشتر جلوگیری به عمل آورد. با استفاده از این فریم ورک محبوب PHP توسعه دهندگان می توانند برنامه هایی با بهره وری و ارزش ذاتی بیشتر مانند مدیریت اصول راهنما، عوارض جانبی و پاره ای از موارد دیگر ایجاد کنند.
بیایید نگاهی به  آمار استفاده از لاراول بیندازیم. (1 میلیون وب سایت برتر با استفاده از لاراول) در مدت زمان بسیار کم، لاراول محبوبیت زیادی در بین شرکت های صاحب نام توسعه وب PH کسب کرده است زیرا که با کد تکراری کمتری ساخته می شود. ما برخی از ویژگی های انحصاری فریم ورک لاراول را در ادامه بیان خواهیم کرد تا دلیل محبوبیت آن برای شما آشکار شود.

laravel best

موتور الگو

این برترین فریم ورک PHP به دلیل بکارگیری و استفاده موثر از الگو های سبک داخلی، بسیار به شما کمک می کند تا با استفاده از محتوای پویا به ایجاد طرح های شگفت انگیز بپردازید. علاوه بر این، ویجت های مختلفی شامل کد CSS و JS با ساختارهای قوی نیز دارد. الگوهای فریم ورک لاراول به گونه ای نوآورانه طراحی شده اند تا یک طرح ساده با بخش های مشخص ایجاد کنند.
با کمک زبان الگو، یک موتور قالب به شما این امکان را می دهد تا فایل های استاتیک را به همراه برنامه پیاده سازی کنید. همچنین Blade Template Engine ارائه شده توسط لاراول بصورت یکپارچه با HTML و PHP کار می کند.

 

فقط در لاراول با عنوان LiveWire 

livewire laravel

به دلیل وجود پیچیدگی ها و مشکلات زیاد در توسعه بخش فرانت سایت با Nuxt یا Next و یا React تیم لاراول ایده ای جدید را بنا کرده اند که قطعا میتواند آینده فرانت را متحول کند و آن حذف روش 100 درصد توسعه وب سایت با فریم ورک های جاوا اسکریپت است که قطعا هم پرهزینه و هم بسیار پرچالش است . امروزه توسعه دهندگان از ابزارهایی مانند کتابخانه React و فریمورک Vue برای ساخت برنامه های وب مدرن استفاده می کنند که بسیار قدرتمند هستند. اما اغلب آماده سازی و کار با آنها همیشه برای توسعه دهندگان کمی چالش برانگیز بوده است. فریمورک Livewire یک فول استک فریمورک برای فریمورک لاراول محسوب می شود که بدون کم کردن راحتی کدنویسی لاراول سعی می کند به برنامه نویسان فول استک کمک کند تا بهترین اپلیکیشن های تحت وب را با استفاده از لاراول ایجاد کنند و ویژگی های مشابه ویژگی های ویو جی اس و ری اکت را در اختیار داشته باشند ضمن اینکه به طور کلی مشکل SEO و یا همان SSR را حل میکند.

 

سرعت و کارایی Laravel با Octane

laravel octane

موضوع سرعت و کارایی وب سایت یا فروشگاه بسیار مهم است تا حدی که معیار گزینش میان فریم ورک ها و زبان های مختلف است در مورد اینکه لاراول تا چه اندازه سریع است باید گفت با توجه به طرفرداران و پروژه های بزرگی که روی این فریم ورک در حال اجرا و کار هستند قطعا ضعف سرعت از نظر فریم ورک وجود ندارد اما با راهکار جدیدی که توسط لاراول به عنوان Laravel Octane عرضه شده است باید به چند برابر شدن سرعت عملکرد فریم ورک و برنامه ای که روی لاراول نوشته میشود بسیار توجه ویژه داشت با توجه به گفته سازنده لاراول میتواند سرعت فریم ورک را بسیار بالا ببرد چرا که این روش در واقع با استفاده از تغییر در نحوه اجرای مفسری زبان PHP میتواند برای همیشه فقط یکبار فریم ورک را برای همه کاربران اجرا کند و اجرا را با نگهداری در حافظه RAM برای دسترسی سریع برای همه عملیات ها به صورت روش bytecode تبدیل میکند . وقطعا میتواند با ویژگی Synchronize در PHP 8 شاهد اجرای برنامه ها به صورت همروند بود که خود ویژگی و قابلیت جدیدی است که در زبان PHP بوده و لاراول از نسخه 8 به بعد به خوبی با این دو قابلیت مهم سازگار است

 

دستورات Artisan

لاراول ابزاری داخلی برای خط فرمان (Command line) با نام Artisan را معرفی می کند. Artisan این قابلیت را به کاربر می دهد تا بیشتر برنامه های کسل کننده و تکراری برنامه نویسی، که بسیاری از توسعه دهندگان PHP از انجام دستی آن اجتناب می کنند را انجام دهید. از آنها می توان برای ایجاد ساختار پایگاه داده، یک کد اسکلت (Skeleton code) و انتقال آسان در جهت مدیریت سیستم پایگاه داده استفاده کرد.
علاوه بر این، می توان فایل های اساسی MVC را بلافاصله از طریق Command line تولید و تنظیمات مربوطه را مدیریت کرد. Aristan حتی به توسعه دهندگان کمک می کند تا دستورات خود را ایجاد کرده و کارها را با سهولت بیشتری نسبت به قبل انجام دهند.

روش احراز هویت

احراز هویت یکی از مهم ترین قسمت های هر برنامه وب است. توسعه دهندگان زمان زیادی را صرف نوشتن کد احراز هویت کرده اند. لاراول احراز هویت داخلی ساده ای را ارائه می دهد که با اجرای چند دستور به راحتی با برنامه لاراول شما ادغام می شود. با کمک فریم ورک لاراول، می توانید منطق مجوز را اعمال کرده و اقدامات غیر مجاز را محدود، و نیز ورود به پایگاه داده منابع را کنترل کنید.

معماری MVC

(Model، View، Controller (MVC الگو های معماری مورد استفاده در امر توسعه رابط کاربری برای تفکیک اطلاعات خصوصی مورد نیاز در اجرای برنامه هستند. از این رو در هر بخش، به عنوان مثال، Model، View و Controller، به طور جداگانه هر یک از ابعاد برنامه را مدیریت می کنند. بیشتر فریم ورک های برنامه وب به دلیل سهولت درک و اجرای آن، از معماری MVC پیروی می کنند.

سیستم ORM

(Object Relational Mapping (ORM تکنیکی است که برای تبدیل داده های ناسازگار به داده های سازگار با برنامه نویسی شئ گرا استفاده می شود. این تحول، یک پایگاه داده مجازی ایجاد می کند که از داخل خود زبان برنامه نویسی قابل دسترسی است.
هر جدول در پایگاه داده دارای یک مدل متناظر است که توسعه دهنده از طریق آن با جدول گفته شده تعامل می کند.
ORM نسبت به سایر فریم ورک های PHP نسبتا سریع تر است.

نصب آسان

مشکل در نصب یک برنامه برای اکثر کاربران امری خسته کننده است. انتظار می رود روند نصب برنامه ساده و با حداقل تلاش باشد تا هر کاربری بتواند فورا برنامه را نصب کرده و از پیشنهاد/خدمات استفاده کند. نصب برنامه هایی که با استفاده از لاراول ساخته شده اند آسان است، از این رو یکی از فریم ورک های محبوب به شمار می رود.

سیستم Caching

حافظه پنهان برای ذخیره داده ها به طور موقت، برای مدتی استفاده می شود و می تواند به سرعت بازیابی شود. با استفاده از حافظه پنهان می توان زمان بارگذاری در سرور پایگاه داده را کاهش داد. لاراول یک API یکپارچه را برای تعامل با بطن های مختلف حافظه پنهان فراهم می کند. مانند Redis و Memcached که به راحتی با لاراول پیکربندی می شوند.

ماژولار بودن

در صنعت نرم افزار، ماژولاریتی به درجاتی گفته می شود که در آن یک سیستم بزرگ یا اجزای برنامه/ماژول ها ممکن است به اجزای کوچک تر تقسیم شده و دوباره ترکیب شوند. در ماژولاریتی، می توانید منطق کسب و کار خود را به قسمت های مختلفی که متعلق به یک واحد هستند تقسیم کنید.
لاراول به دلیل داشتن کتابخانه های شئ گرا و همچنین بسیاری دیگر کتابخانه های از پیش نصب شده، محبوب است. این کتابخانه های نصب شده در هیچ فریم ورک دیگر PHP یافت نمی شود. یکی از کتابخانه های از پیش نصب شده یک کتابخانه احراز هویت است که پیاده سازی آن آسان است و دارای جدیدترین ویژگی ها مانند بررسی کاربران فعال، بازنشانی گذرواژه، محافظت از CSRF (جعل درخواست سایت متقابل) و رمزگذاری است.
بعلاوه، این فریم ورک به ماژول های منفرد تقسیم شده است که اصول مدرن PHP را در اختیار شما قرار می دهد و به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های وب پاسخ گو، ماژولار و مفید ایجاد کنند.

آزمایش و تست

آزمایش بخشی بسیار مهم در فرآیند توسعه است. این کار به اندازه هر فعالیت دیگری در مرحله توسعه ضروری است. آزمایش می تواند به روش های مختلفی انجام شود مانند تست واحد، تست ابزار و command line. فریم ورک لاراول این گزینه های تست را برای اطمینان از بی نقص بودن خروجی نهایی برنامه فراهم می کند. برخی از آزمایشات موجود در لاراول می توانند پسرفت را تشخیص دهند و همچنین یک راه حل برای جلوگیری از این موارد به ما ارائه می دهند.
بسیاری از توسعه دهندگان برنامه های وب به دلیل نحوه تسهیل آزمایش واحد، لاراول را دوست دارند. این فریم ورک PHP  قادر به اجرای بسیاری از آزمایشات است تا اطمینان حاصل کند که تغییرات جدید انجام شده توسط برنامه نویسان به طور غیرمنتظره چیزی را در برنامه وب از بین نمی برد.

امنیت بسیار بالا

نگرانی های امنیتی همیشه هنگام استفاده از برنامه در ذهن کاربران ایجاد می شود و از این رو رسیدگی به جنبه های امنیتی برنامه به اولویت اصلی توسعه دهنده تبدیل می شود. لاراول امنیت داده ها را جدی می گیرد و از یک رمز عبور هش شده و رفع حملات SQL برای حفظ امنیت داده ها استفاده می کند. هنگام توسعه یک برنامه، هر برنامه نویس مجبور است از برخی روش های موثر برای ایجاد امنیت در آن استفاده کند. لاراول در چهارچوب خود از امنیت برنامه وب مراقبت می کند.استفاده از رمزهای عبور هش شده به این معنی است که رمز ورود هرگز به عنوان متن ساده در یک پایگاه داده ذخیره نمی شود. همچنین از "الگوریتم هش کردن Bcrypt" در ایجاد نمایش رمزگذاری برای رمز عبور استفاده می کند.ادله زیادی وجود دارد که لاراول را فریم ورک مورد علاقه اکثر توسعه دهندگان کرده است. لاراول یک فریم ورک توسعه برنامه وب پویا است که روی به حداقل رساندن مراحل توسعه از ابتدای نوشتن کد در یک برنامه جدید گرفته تا انتشار آن متمرکز شده است. تمام فرایند های استاندارد در یک برنامه ساختمانی مانند تعامل پایگاه داده با احراز هویت/مجوز به ایمیل های ذخیره شده را ساده تر کرده است و کار یک توسعه دهنده را راحت تر و سریع تر می کند.

باید در نظر داشت که با نصب لاراول در ابتدا هیچ چیزی وجود برای استفاده سریع ندارد! عجیب است پس چگونه می توان طراحی سایت با laravel انجام داد ؟

در صورتی که هیچ صفحه ای یا بخشی برای کنترل محتوا مانند وردپرس وجود ندارد! چون لاراول یک فریم ورک است نه یک CMS یا سیستم مدریت محتوا !! فریم ورک ها مطابق مستنداتی که برای توسعه دهنده ارائه می کنند به برنامه نویس برای هر آنچه که در ذهن دارد اجازه ساخت می دهد؛می خواهد یک وب سایت باشد یا یک پلتفرم. هیچ چیز محدود نیست.

laravel cms

خوشبختانه مزیت لاراول این است که انواع پروژه ها را می توان با آن پیاده سازی کرد ولی برای بدست آمدن نتیجه خوب نیاز به برنامه نویسان خوبی دارد. خوشبختانه در ایران برنامه نویس زیاد داریم اما حقیقتا برنامه نویس خوب خیر! این موضوع باعث می شود که افراد آماتور پروژه هایی زیادی را با شکست مواجه کنند پس انتخاب شرکت طراحی سایت حرفه ای می تواند شما را به هدف ایده آل برساند. اما با وجود CMS های مشهور مانند وردپرس چرا باید لاراول را انتخاب کرد و مزیت ها و دلایلی که باعث می شود یک سایت در آینده امکان توسعه و کارایی بیشتری داشته باشد چیست؟ برای پاسخ به این سوال مقاله وردپرس یا لاراول را بخوانید.

یک نکته بسیار مهم وجود دارد؛ اگر قرار است سایت خود را به صورت سفارشی و برنامه نویسی شده طراحی کنید و از CMS های مرسوم استفاده نکنید باید شرکتی را انتخاب کنید که به صورت تخصصی روی طراحی و ساخت سیستم مدیریت محتوا کار کرده است و طی سالهای متمادی با توسعه و تلاش فراوان توانسته باشد حجم زیادی از مشکلات و نواقص آن را برطرف کرده باشد. همچنین اگر شمت قبلا سایتی با وردپرس داشته اید که امکان صرف نظر  کردن از محتوا وجود ندارد جهت انتقال اطلاعات  از سایت قدیم به سایت جدید با واحد فروش شرکت وبینه در این مورد گفتگو کنید.

خوشبختانه وبینه در فهرست محصولات خود سامانه مدیریت محتوا را ارائه می کند. این محصول کاملا بومی است و بر پایه لاراول است، در طراحی و معماری آن از ماژول های رایگان و آماده استفاده نشده است، هسته این نرم افزار کاملا ماژولار است و هیچگونه محدودیتی در توسعه و افزودن بخش های اختصاصی وجود ندارد. به طور مثال تصمیم دارید سایتی طراحی کنید که بخشی بابت عضویت و پنل کاربری اعضا باشد و اعضا بتوانند در حساب کاربری خود عملیات مالی را انجام دهند، مثلا یک سرویس فروش شبکه ای یا عملیات مالی و محاسباتی را انجام دهد.خب علاوه بر داشتن RFP دقیق از خواسته های خود نیاز است که از شرکت های باتجربه در این زمینه خدمات بگیرید. جدا از این موارد لاراول می تواند فریم ورک PHP شما باشد ولی از نو نوشتن همه چیز بسیار پرهزینه و زمانبر است. همانطور که در بالا گفته شده استفاده از CMS اختصاصی می تواند زمان و هزینه شما را بسیار کاهش دهد و در نهایت کار با کیفیت بالاتری انجام می شود.

از نگاه فنی وب سایت هایی که عملیات خاصی را پیاده سازی می کنند خوراک لاراول هستند؛ یعنی اینکه بدون شک می توان طراحی اختصاصی را با استفاده از امکانات لاراول پیاده سازی کرد که از نظر فنی و عملکردی نتیجه بسیار مطلوبی را می دهد. البته لاراول معجزه نمی کند بلکه شرکت طراحی سایتی که تجربه چندین و چند ساله ساخت انواع پلتفرم ها و سایت ها را داشته باشد می تواند نتیجه ای بسیار مطلوب را بعد از پایان پروژه به همراه داشته باشد.

 

مشاوره

با تکمیل فرم درخواست مشاوره همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت

ali mohamadمرداد 21، 1398

همچنان که وردپرس بسیار محبوب است و معروف است لاراول هم بسیار محبوب و معروف شده و دلیل اصلی آن هم قدرت و سرعت ان است .
هستی رضوانیمرداد 23، 1398

لاراول در ایران بسیار محبوب است و به نظر میرسد که آینده php باشد.
رضامرداد 15، 1399

من مدتی برنامه نویسی کار میکردم و خیلی تمایل داشتم که یک cms برای وب سایت خود طراحی کنم قالب آن هم خودم طراحی کردم ولی در اجرای cms به دلیل اینکه به صورت فردی در مدت کوتاهی کار کردم نتیجه خوبی نگرفتم با خواندن این مطلب نظرم برگشت و فکر میکنم اگر پروژه ها به درستی اجرا شوند مشکلی وجود ندارد بلکه این برنامه نویس ها هستند که خیلی مشکل درست میکنن :)
Qasemمرداد 16، 1399

سلام لطفا چند مورد از سایت هایی که با لاراول طراحی کرده اید را بگید ؟
مدیر سایتمرداد 21، 1399

سلام. همه نمونه کارهایی که ما در بخش ؛نمونه کارهای طراحی سایت؛ منتشر کرده ایم با استفاده از این سیستم مدیریت محتوا ساخته شده است

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی سایت شخصی
طراحی سایت شخصی

طراحی وب سایت شخصی میتواند به شما کمک کند تا در میان همتایان خود برجسته ظاهر شوید . طراحی ...

 مشاوره طراحی سایت
مشاوره طراحی سایت

در مشاوره طراحی سایت در وبینه و مشاوره در زمینه طراحی پرتال چه سوالاتی باید پرسیده شود؟طرا ...

 وردپرس یا CMS اختصاصی لاراول ؟
وردپرس یا CMS اختصاصی لاراول ؟

طراحی سایت وردپرسی یا طراحی سایت با لاراول؟کدام بهتر است؟اگر میخواهید آینده وب سایت خود را ...

 وب سایت های معتبر طراحی شده با لاراول
وب سایت های معتبر طراحی شده با لاراول

چه سایت هایی با لاراول طراحی شده اند و آیا استفاده از لاراول در طراحی سایت های بزرگ و پیچی ...

 طراحی وب سایت با برنامه نویسی
طراحی وب سایت با برنامه نویسی

وبینه در خصوص طراحی وب سایت با برنامه نویسی راه حل خاصی دارد.طراحی وب سایت با CMS اختصاصی ...

 لاراول محبوب ترین فریم ورک PHP در سال 2020
لاراول محبوب ترین فریم ورک PHP در سال 2020

اگر قصد طراحی یا بازطراحی وب سایت خود را دارید حتما قبل از انتخاب،این مقاله را بخوانید تا ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید