طراحی سایت با لاراول

laravel از زمان پیدایش خود یعنی از سال 2011 به بعد جامعه برنامه نویسان PHP را تحت تاثیر خود قرارداد و پروژه های زیادی به این فریم ورک کوچ کردند. ما در لاراول تمرکز خود را روی اجرای ایده و طراحی اصلی قرار می دهیم و موارد اولیه و مقدماتی که در همه پروژه ها یکسان است را با کمک لاراول خیلی سریع پیاده سازی می کنیم. از طرفی بالا بودن سرعت توسعه در laravelبرای همه سایت ها پر اهمیت است و می تواند در رسیدن به نسخه نهایی در زمان کوتاه بسیار حیاتی باشد.لاراول به عنوان یک فریم ورک متن باز در ابعاد مختلف در سطح پروژه های کلان و ... قابل استفاده است، خوشبختانه انواع دیتابیس های مشهور و قدرتمند را پشتیبانی می کند و با وجود پکیج های متنوع برنامه نویسان را برای ایجاد انواع نرم افزار تحت وب یا سایت های مختلف مانند فروشگاهی یا شرکتی یاری می کند. ما با استفاده از CMS اختصاصی بر پایه لاراول توسعه داده ایم میتوانیم به عنوان یک محصول تخصصی پروژهای مختلف سازمانی و شرکتی یا حتی استارتاپ ها را راه اندازی کنیم کافی است کمی با مزیت ها و توانایی های آن آشنا شوید..

laravel web design

باید در نظر داشت که با نصب لاراول در ابتدا هیچ چیزی وجود ندارد! عجیب است پس چگونه می توان سایتی را با لاراول طراحی کرد در صورتی که هیچ صفحه ای یا بخشی برای کنترل محتوا مانند وردپرس وجود ندارد! چون لاراول یک فریم ورک است نه یک CMS یا سیستم مدریت محتوا !! فریم ورک ها مطابق مستنداتی که برای توسعه دهنده ارائه می کنند به برنامه نویس برای هر آنچه که در ذهن دارد اجازه ساخت می دهد؛می خواهد یک وب سایت باشد یا یک پلتفرم. هیچ چیز محدود نیست.

laravel cms

خوشبختانه مزیت لاراول این است که انواع پروژه ها را می توان با آن پیاده سازی کرد ولی برای بدست آمدن نتیجه خوب نیاز به برنامه نویسان خوبی دارد. خوشبختانه در ایران برنامه نویس زیاد داریم اما حقیقتا برنامه نویس خوب خیر! این موضوع باعث می شود که افراد آماتور پروژه هایی زیادی را با شکست مواجه کنند پس انتخاب شرکت طراحی سایت حرفه ای می تواند شما را به هدف ایده آل برساند. اما با وجود CMS های مشهور مانند وردپرس چرا باید لاراولرا انتخاب کرد و مزیت ها و دلایلی که باعث میشود یک سایت در آینده امکان توسعه و کارایی بیشتری داشته باشد چیست؟ برای پاسخ به این سوال مقاله وردپرس یا لاراول را بخوانید.

یک نکته بسیار مهم وجود دارد. اگر قرار است سایت خود را به صورت سفارشی و برنامه نویسی شده طراحی کنید و از CMS های مرسوم استفاده نکنید باید شرکتی را انتخاب کنید که به صورت تخصصی روی طراحی و ساخت سیستم مدیریت محتوا کار کرده است و طی سالهای متمادی با توسعه و تلاش فراوان توانسته باشد حجم زیادی از مشکلات و نواقص آن را برطرف کرده باشد.خوشبختانه وبینه در فهرست محصولات خود سامانه مدیریت محتوا را ارائه می کند. این محصول کاملا بومی است و بر پایه لاراول است، در طراحی و معماری آن از ماژول های رایگان و آماده استفاده نشده است، هسته این نرم افزار کاملا ماژولار است و هیچگونه محدودیتی در توسعه و افزودن بخش های اختصاصی وجود ندارد. به طور مثال تصمیم دارید سایتی طراحی کنید که بخشی بابت عضویت و پنل کاربری اعضا باشد و اعضا بتوانند در حساب کاربری خود عملیات مالی را انجام دهند، مثلا یک سرویس فروش شبکه ای یا عملیات مالی و محاسباتی را انجام دهد.خوب علاوه بر داشتن RFP دقیق از خواسته های خود نیاز است که از شرکت های باتجربه در این زمینه خدمات بگیرید. جدا از این موارد لاراول می تواند فریم ورک PHP شما باشد ولی از نو نوشتن همه چیز بسیار پرهزینه و زمانبر است. همانطور که در بالا گفته شده استفاده از CMS اختصاصی می تواند زمان و هزینه شما را بسیار کاهش دهد و در نهایت کار با کیفیت بالاتری انجام می شود. از نگاه فنی وب سایت هایی که عملیات خاصی را پیاده سازی می کنند خوراک لاراول هستند :)  یعنی اینکه بدون شک می توان طراحی اختصاصی را با استفاده از امکانات لاراول پیاده سازی کرد که از نظر فنی و عملکردی نتیجه بسیار مطلوبی را می دهد. البته لاراول معجزه نمی کند بلکه شرکت طراحی سایتی که تجربه چندین و چند ساله ساخت انواع پلتفرم ها و سایت ها را داشته باشد می تواند نتیجه ای بسیار خوشایند را بعد از پایان پروژه به همراه داشته باشد.

 

برخی از سایت هایی که وبینه با لاراول ساخته است

وب سایت فروشگاهی و نتورک مارکتینگ باورس

وب سایت بازاریابی و چند زبانه سوشیا

وب سایت شرکت نرم افزاری گندم

و دهها نمونه کار دیگر ....

اصلی ترین دلیلی که ما در وبینه سایت های مشتریان را با لاراول طراحی می کنیم این است که cms اختصاصی سپهر گستر را خودمان طراحی و توسعه داده ایم


  ali mohamad
  همچنان که وردپرس بسیار محبوب است و معروف است لاراول هم بسیار محبوب و معروف شده و دلیل اصلی آن هم قدرت و سرعت ان است .
  هستی رضوانی
  لاراول در ایران بسیار محبوب است و به نظر میرسد که آینده php باشد.
  رضا
  من مدتی برنامه نویسی کار میکردم و خیلی تمایل داشتم که یک cms برای وب سایت خود طراحی کنم قالب آن هم خودم طراحی کردم ولی در اجرای cms به دلیل اینکه به صورت فردی در مدت کوتاهی کار کردم نتیجه خوبی نگرفتم با خواندن این مطلب نظرم برگشت و فکر میکنم اگر پروژه ها به درستی اجرا شوند مشکلی وجود ندارد بلکه این برنامه نویس ها هستند که خیلی مشکل درست میکنن :)
  Qasem
  سلام لطفا چند مورد از سایت هایی که با لاراول طراحی کرده اید را بگید ؟
  مدیر سایت
  سلام.همه نمونه کارهایی که ما در بخش ؛نمونه کارهای طراحی سایت؛ منتشر کرده ایم با استفاده از این سیستم مدیریت محتوا ساخته شده است
  مطالبی که به شما پیشنهاد میشود