طراحی وب سایت با برنامه نویسی

طراحی-وب-سایت-با-برنامه-نویسی

امروزه برنامه نویسی وب سایت کاری تقریبا غیر مرسوم است، به دلیل اینکه حافظه شنیداری مردم با طراحی سایت با وردپرس آشنایی بیشتری دارد. وبینه در خصوص طراحی وب سایت و برنامه نویسی آن راه حل خاصی دارد که وب سایت شما را از سایر سایت ها متمایز میکند . اگر برنامه نویسی سایت به خوبی انتخاب شود و شرکتی که با بهترین تکنیک های برنامه نویسی بتواند سایتی حرفه ای  و سریع را طراحی کند مسلما خروجی قوی تر نسبت به وردپرس خواهد داشت.

انواع مختلفی از وب سایت ها و زبان های رمزگذاری برای توسعه وجود دارد. شما باید برای انتخاب دقیق و درست، گزینه های صحیح را دارا باشید. از آنجا که سایت 24 ساعت و هفت روز هفته قابل دسترسی است، شما باید متخصص ماهر را برای استفاده از زبان مناسب پیدا کنید. به هیچ وجه صاحبان مشاغل نمی توانند خودشان در کاهش زمان و حملاتی که متوجه سایتشان است، اقداماتی انجام دهند.
پس به نظر می رسد طراحی سایت یک کار امیدوار کننده و حساس باشد. اگر در این زمینه تازه وارد هستید، اولین دردسر اینجاست که از کجا باید شروع کنید یا کدام یک از زبان های توسعه وب سایت ها را باید یاد بگیرید.
تعدادی از برترین زبان های برنامه نویسی وب سایت ها:
1. HTML & CSS
2. Python
3. Java
4. SQL
5. PHP (Laravel)

HTML CSS

HTML CSS یکی از قدیمی ترین روش های طراحی وب سایت است. شما می توانید تعداد زیادی از الگوهای وب سایت را که به صورت آنلاین و رایگان در دسترس هستند پیدا کنید. همچنین می توانید از هر یک از آنها استفاده کنید و بر اساس نیاز خود یک وب سایت  ایجاد و طراحی کنید.
HTML و CSS به دانش کدنویسی احتیاج دارند زیرا شما باید محتوا و طرح را با استفاده از زبان ویرایش کنید. گزینه های Backend به شما روش های کافی برای ویرایش را می دهد اما به تجربه کدنویسی حتما نیاز خواهید داشت.

با این حال بعضی از افراد متخصص در این زمینه معتقدند، زمانی که برخی از افراد قصد می کنند در مورد توسعه وب اطلاعات کسب کنند، به آنها توصیه می شود که از HTML (Hypertext Markup Language) و CSS (Cascading Style Sheets) شروع کنند، اما این موارد را با زبان های برنامه نویسی اشتباه می گیرند.

 HTML و CSS در واقع زبان های نشانه گذاری هستند که به ترتیب برای تولید اسناد (یا صفحات) الکترونیکی و برای طراحی سایت ها استفاده می شوند. در همین حال، زبان های برنامه نویسی وب سایت ها پیچیده تر هستند و می توان آنها را به دو دسته زبان های توسعه وب Back End و Front End تقسیم کرد.

Python

پایتون به دلایل مختلفی توسط بسیاری از توسعه دهندگان وب در نسل حاضر مورد استفاده قرار می گیرد. شناخت و درک انواع مختلف موافقان و مخالفان موجود در زبان برنامه نویسی قبل از استفاده از آن ضروری است. پایتون مزایای زیادی را به طراحان ارائه می دهد و معروف است که امنیت منطقی حملات را تأمین می کند.

Java

جاوا یکی از زبان های برنامه نویسی کلاسیک است که توسط تایمرهای قدیمی مورد استفاده قرار می گرفته است. این زبان فضای بسیار خوبی برای افزایش ظرافت سایت در اختیار کاربران قرار می دهد. به طور مثال، برخی از سایت های مد و لباس ضمن ارائه محصولات، به خلاقیت مناسب نیز نیاز دارند.

جاوا روشی آسان برای مرتبط سازی عناصر گرافیکی با بهبود ظاهر وب سایت بدون ایجاد مشکل در کیفیت و عملکرد سایت را ارائه می دهد. این امر می تواند کاربران را از وب سایت به سمت رسانه های اجتماعی هدایت کند تا درگیر آنها شوند و در نتیجه تعداد کاربران را افزایش می دهد.

SQL 

یکی از زبان های مشکل ساز توسعه وب سایت در میان انواع مختلف وب سایت ها است. به ذخیره اطلاعات در سرور کمک می کند. از پرونده های SQL همراه با سایر زبان های برنامه نویسی استفاده می شود زیرا یک رابط تمیز برای ذخیره داده ها ارائه می دهد.
 
اما در این میان یک زبان برنامه نویسی و فریم ورک آن وجود دارند که از اهمیت و کیفیت بالاتری برخوردار هستند و شرکت تخصصی وبینه در زمینه طراحی وب سایت از این دو زبان برنامه نویسی بهره می برد. برا آشنایی بیشتر با آنها در ادامه همراه ما باشید.

PHP

PHP مخفف Hypertext Preprocessor است. این یک زبان اسکریپت نویسی است که عمدتا برای سمت سرور سایت های ساده و پویا و نرم افزارهای تحت وب، به طور معمول دروپال، وردپرس، فلیکر یا فیس بوک استفاده می شود. توسعه وب PHP از بسیاری از برنامه های افزودنی رایگان و منبع باز از جمله NET، Apache. یا Bzip2 پشتیبانی کرده و همچنین امکان دسترسی به پایگاه داده های مختلف مانند MySQL ،Microsoft SQL Server و سایر موارد را فراهم می کند.

از آنجا که برخی از عملکردهای PHP مشابه زبان C هستند، توسعه دهندگان PHP می توانند با نوشتن پلاگین های بیشتر (که add-ons یا extensions نامیده می شوند) در C، عملکرد بهتری را به PHP اضافه کنند. علاوه بر این تاکنون، PHP همچنان Perl اصلی را مانند متغیرهای نسخه اول حفظ کرده است و توانایی یکپارچه سازی در HTML را داشته است. بنابراین یادگیری PHP برای مبتدیان آسان است.

طراحی-وب-سایت-با-برنامه-نویسی

مطلوب ترین چیزی که باعث وفاداری توسعه دهندگان و تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات برای PHP می شود، در دسترس بودن و رایگان بودن آن است. نیازی به هزینه بارگیری یا مجوز ندارد. یک منبع باز است و تحت مجوز عمومی توزیع می شود.
همین امر به صرفه جویی در بودجه نیز کمک می کند، همچنین منجر به ایجاد یک جامعه بین المللی بزرگ و فعال می شود. این امر منجر به پیشرفت مستمر در عملکرد آن و در مجموع موجب داشتن منابع و امکانات چشمگیر می شود. صدها راه حل مبتنی بر PHP وجود دارد که ماندگاری آنها قبلاً آزمایش شده است، بنابراین نیازی به سرمایه گذاری منابع برای خلق مجدد آن نیست.

رشد PHP و فریم ورک های آن در سال های اخیر بسیار خارق العاده بوده است و محبوبیت آن در این صنعت هنوز در حال افزایش است. مزایای اصلی PHP شامل بهره وری هزینه، مقیاس پذیری، سازگاری، سادگی و کاربر پسندی است. تنها یا (بیشتر اوقات) در ترکیب با سایر فناوری ها، PHP برای توسعه پروژه های IT در هر نوعی از وب سایت های ساده گرفته تا راه حل های CRM و بازارهای بزرگ مناسب است.

امروزه، ممکن است اغلب در مورد امکان استفاده از PHP در توسعه محصولات و خدمات فناوری اطلاعات با اختلافاتی روبرو شویم. بسیاری از نشریات (که عمدتا توسط برنامه نویسان در جهت ناامید کردن طراحان نوشته شده اند) بر اشکالات و محدودیت های PHP و فریم ورک های آن تأکید می کنند، به طوری که به عنوان صاحب یک کسب و کار یا CIO، در صورت مناسب بودن PHP برای پروژه خود نیز دچار تردید می شوید. آیا واقعاً اوضاع خیلی بد است؟ و اگر چنین است، چرا 83٪ از کل خدمات وب هنوز در PHP نوشته می شوند؟ و چرا انتخاب اسلک، BlaBlaCar ،Spotify و سایر رهبران قدرتمند در این عرصه هنوز PHP  است؟

خب، اولین مورد این است که، با توجه منبع باز بودن و جامعه برجسته آن،  PHP به طور مداوم در حال ارتقا است. عملکرد آن با هر نسخه و با پیشرفت فریم ورک های آن واقعاً بهتر می شود و بهبود می یابد. این امر راه را برای مزایای دیگری باز می کند تا باعث شوند این زبان برنامه نویسی به عنوان گزینه محبوب برای توسعه نرم افزار تجاری تبدیل شود. از وب سایت ها گرفته تا راه حل های تجارت الکترونیکی، از استارت آپ های جذاب و جدید تا مشاغل تازه تاسیس شده، به دلایل عملی PHP به طور کامل یا جزئی به عنوان زبان برنامه نویسی برای پروژه های IT انتخاب می شود. یکی از محبوب ترین فریم ورک های این زبان برنامه نویسی Laravel است. در ادامه به طور مفصل در مورد آن به بحث خواهیم نشست.

Laravel

Laravel PHP  به دلیل ویژگی غنی و انعطاف پذیر از محبوب ترین فریم ورک های توسعه وب است، و توسعه دهندگان در سراسر جهان از مزایای فریم ورک Laravel استقبال می کنند. لاراول PHP به دلایل مختلفی از جمله، انتخاب ایده آل برای نیازهای متنوع توسعه وب و متفاوت بودن پروژه، علاقه مندان زیادی در سرتاسر جهان دارد.

فریم ورک لاراول، PHP را به جایگاه بالا و جدیدی در این عرصه رسانده است. یک فریمورک تازه وارد در صنعت IT  است که می تواند بسیار دلهره آور نیز باشد، اما در عین حال در جذب و افزایش کاربران بسیار خوش شانس بوده است. در اصطلاحات فنی تر:

لاراول، یک فریم ورک PHP ، یک جعبه ابزار منبع باز است که به توسعه برنامه های پیشرفته کمک می کند.

ناگفته نماند که تقریبا دلیل عمده محبوبیت بسیار زیاد این فریم ورک، طیف گسترده ای از ویژگی های آن است. فریم ورک لاراول برای توسعه سایت ها و نرم افزارهای سفارشی بسیار محبوب است. این پرچمدار ترین فریم ورک PHP است که بیش از 56000 توسعه دهنده از سراسر جهان (عمدتا از ایالات متحده آمریکا) از ویژگی های قوی این سیستم عامل استفاده می کنند. به راستی چرا فریم ورک لاراول اینقدر محبوب است؟ زیرا ابزارهای مناسب را برای کمک به ساخت سریع تر، پایدارتر و نگهداری بسیار آسان وب سایت ها و نرم افزارهای تحت وب در اختیار شما قرار می دهد.

همانطور که گفته شده است، لاراول یکی از محبوب ترین فریم ورک های وب PHP است که از الگوی MVC پیروی می کند. این فریم ورک توسط تیلور اوتول ایجاد شده است، منبع باز و آزاد است، بنابراین برای کمک به شما در تولید محصولات با کیفیت بالا طراحی شده است. با این فریم ورک کدها کاهش می یابد و طبق استانداردهای این صنعت نیز خواهند بود. بنابراین می توانید صدها ساعت در زمان توسعه وب سایت خود صرفه جویی کنید. اولین نسخه در سال 2011 منتشر شده است و به تازگی جدید ترین نسخه فعلی (لاراول 8) در دسترس طراحان قرار گرفته است.
فریم ورک لاراول یک چرخه توسعه بدون مشکل را ارائه می دهد که کار مشترک را به روش قابل توجهی که در بیشتر پروژه های طراحی وب استفاده می شود، ساده می کند. بیایید نگاهی دقیق تر به 5 مزیت برتر استفاده از فریم ورک Laravel PHP  بیندازیم:

طراحی-سایت-برنامه-نویسی-لاراول

سیستم های احراز هویت و مجوز

هر یک از دارندگان نرم افزارها و وب سایت ها باید اطمینان حاصل کند که کاربران آنها همان کسانی هستند که واقعا ادعا می کنند و بنابراین از دسترسی کاربران غیر مجاز به منابع امن و خدمات پرداخت جلوگیری کنند.

مزیت لاراول شماره 1: لاراول اجرای احراز هویت را بسیار ساده می کند. همچنین یک روش ساده برای سازماندهی منطق مجوز و کنترل دسترسی به منابع را ارائه می دهد.

ادغام با سرویس های پستی

از سرویس نامه می توان برای ارسال اعلان به ایمیل کاربران پس از رویدادهای مختلف استفاده کرد. تصور اینکه یک برنامه وب مدرن، حتی یک اعلان ایمیل ساده به کاربر جدید در مورد ثبت نام موفق خود در وب سایت ارسال نکند، دشوار است.

مزیت لاراول شماره 2: لاراول یک API تمیز و ساده را از کتابخانه محبوب SwiftMailer ارائه می دهد. لاراول همچنین درایورهای SMTP ،Mailgun ،Mandrill ،SparkPost ،Amazon SES، عملکرد mail" PHP و "Sendmail" را فراهم می کند، به برنامه اجازه می دهد تا به سرعت شروع به ارسال ایمیل از طریق یک سرویس محلی یا ابری کند. علاوه بر این، برای پشتیبانی از ارسال ایمیل، لاراول پشتیبانی از ارسال اعلان ها را از طریق کانال های مختلف تحویل، از جمله پیام کوتاه از طریق Nexmo) و (Slack  فراهم می کند.

ادغام با ابزارهای سریعتر کردن وب سایت ها

نه تنها ایجاد یک برنامه بلکه ایجاد یک برنامه سریع نیز مهم است که منجر به تسریع کسب درآمد می شود. ادغام با به اصطلاح cache backend  اغلب یکی از اقدامات اصلی است که برای بهبود عملکرد وب سایت ها انجام می شود.

مزیت لاراول شماره 3: لاراول از موارد معروف مانند Memcached و Redis خارج از برنامه پشتیبانی می کند. به طور پیش فرض، لاراول پیکربندی شده است تا از دایور حافظه پنهان فایل استفاده کند، که اشیا ذخیره شده را در سیستم فایل ذخیره می کند. برای پروژه های بزرگتر، بهتر است از حافظه نهان مانند Memcached یا APC استفاده کنید. با این حال، با لاراول حتی می توان پیکربندی چندین حافظه نهان را نیز انجام داد.

رفع رایج ترین آسیب پذیری های فنی

آسیب پذیری های امنیتی با توسعه و طراحی وب سایت ها همراه است. بنیاد OWASP، مهمترین آسیب پذیری های امنیت وب سایت ها را تزریق  SQL، جعل درخواست متقابل سایت، برنامه نویسی متقابل سایت و غیره توصیف می کند. توسعه دهنده نباید این موارد را به دست فراموشی بسپارد و باید قادر به رفع آنها قبل از تحویل پروژه باشد.

مزیت لاراول شماره 4: لاراول با محافظت از آن در برابر جدی ترین خطرات امنیتی تزریق SQL ، جعل درخواست متقابل سایت و برنامه نویسی متقابل سایت، به ایمن سازی وب سایت ها کمک می کند. خود لاراول ایمن است. با اطمینان می توانیم به شما بگوییم که codebase با جدیت تمام محافظت می شود و کد توسط چندین نفر تأیید خواهد شد.

خطای پیکربندی 

روشی که یک برنامه نرم افزاری یا سایت ها از پس خطاها بر می آیند می تواند تأثیر بسزایی در رضایت کاربر و کاربرد آنها داشته باشد. فرم های ورود اطلاعات یکی از رایج ترین مکان هایی است که پس از کلیک کاربران روی گزینه ارسال، خطاها شناسایی و ارائه می شوند. اگر بعضی کارها به دلیل عمل اشتباهی توسط کاربر انجام نشد، باید به او در مورد فرم مناسب انجام آن اطلاع داده شود. اگر عملکرد کاربر به دلیل ارسال نادرست داده توسط وی امکان پذیر نباشد، باید در یک پیام خطای اطلاع رسانی به وی گزارش داده شود. بدون مدیریت خطای مناسب، کاربر ممکن است فکر کند که مشکل از نرم افزار شما است (از برنامه خارج شده) و تصمیم می گیرد دیگر از این نرم افزار استفاده نکند. هیچ کس نمی خواهد مشتریان خود را از دست بدهد یا آنها را ناامید کند.

مزیت لاراول شماره 5: مدیریت خطا از قبل برای هر پروژه جدید مبتنی بر لاراول پیکربندی شده است. علاوه بر این، لاراول با کتابخانه ورود به سیستم Monolog یکپارچه شده است، که پشتیبانی از انواع کنترل کننده های قدرتمند ورود به سیستم را فراهم می کند.
 
در کنار همه ی مزیت هایی که از PHP و لاراول گفته شده است، تیم طراحی وبینه با کمک این زبان برنامه نویسی و فریم ورک محبوب آن سیستم مدیریت محتوای اختصاصی انجام داده است که در ادامه با مزیت های آن آشنا خواهید شد:

وقتی نوبت به انتخاب سیستم مدیریت محتوا می رسد، گزینه های متنوعی برای تقسیم بندی وجود دارد که برای انواع مختلف وب سایت ها مناسب است. با این حال، در برخی موارد، برخی از شرکت ها اگر نیازهای خاصی داشته باشند که به راحتی با استفاده از نرم افزار منبع باز قابل دستیابی نباشند، از CMS سفارشی استفاده می شود که سود بیشتری برای آنها در پی خواهد داشت.

سیستم مدیریت محتوای سفارشی، قطعه ای از نرم افزار است که به طور خاص برای عملکردها و ویژگی های مختلفی که وب سایت به آن نیاز دارد، تهیه شده است. در صورت نیاز به عملکردهای پیچیده وب سایت، از CMS سفارشی به جای سیستم های مدیریت محتوای منبع باز استفاده می شود.

programming-website-design

مزایای استفاده از CMS سفارشی

امنیت

CMS اختصاصی گاهی اوقات می تواند امنیت بیشتری داشته باشد زیرا یک فریم ورک منحصر به فرد است و بنابراین از حفره های امنیتی کمتری برخوردار است. این امر به این دلیل است که به جای یک تیم بزرگ توسط یک توسعه دهنده کد گذاری می شود. این امر می تواند بهره برداری از هر گونه اشکال در CMS را برای هکرها بسیار دشوارتر کند و به دلیل ناآشنا بودن آنها با سیستم نتوانند صدمه ای وارد کنند.

عملکرد

سیستم های مدیریت محتوای منبع باز با عملکردهای مختلفی ارائه می شوند، با این حال، برای عملکردهای پیچیده تر و عمیق تر، CMS سفارشی بهترین گزینه است. به عنوان مثال، اگر وب سایت مشتری شما به یک عملکرد ردیابی سفارش پیچیده نیاز دارد، باید کد گذاری سفارشی انجام شود. این بدان معنی است که نیازهای وب سایت تعیین می کند که آیا CMS سفارشی مورد نیاز است یا خیر.

قابلیت استفاده

سیستم های مدیریت محتوای سفارشی را می توان در ساده ترین حالت ممکن انجام داد، این بدان معنی است که برای کارکنان شما و کسانی که از این سیستم استفاده می کنند زمان آموزش کمتری لازم است تا با آن آشنا شوند. سیستم های مدیریت محتوای سفارشی از ابتدا برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای مشتری شما ساخته می شوند. این بدان معناست که CMS فقط کارکردهایی را که وب سایت به آنها نیاز دارد و می تواند پیمایش را ساده تر کند، به شما ارائه می دهد.

کدگذاری سفارشی

با CMS سفارشی می توان یک طراحی سفارشی ایجاد کرد که یک مزیت عمده برای مشتریانی است که می خواهند وب سایت خود را از رقبا متمایز کنند. این کار همزمان با قابلیت استفاده همراه است، زیرا می توان طراحی CMS را به گونه ای توسعه داد که اطمینان حاصل شود افراد با تمام توانایی ها می توانند از آن استفاده کنند. همه عناصر و عملکردهای CMS به صورت سفارشی کد گذاری شده اند که مدیریت وب سایت را برای مشتری شما ساده تر می کند.

به روز رسانی ها

با CMS سفارشی، به ندرت به روز رسانی لازم است زیرا این سیستم برای یک مشتری خاص ساخته شده است. در بیشتر موارد، فقط هنگامی که مشتری می خواهد عملکرد جدیدی اضافه کند، به روز رسانی لازم است. با توجه به اینکه توسعه دهنده   CMS را خود ساخته است، توابع اضافی را می توان با سهولت ساخت و اضافه کرد. علاوه بر این، توسعه دهنده اطمینان حاصل خواهد کرد که هر عملکرد جدیدی با عملکرد فعلی سازگار است تا CMS به طور روان کار کند.

چرا پیشنهاد می کنیم شرکت وبینه را برای ساخت CMS سفارشی خود انتخاب کنید؟

وبینه یک تیم حرفه ای و باتجربه از توسعه دهندگانی است که هم در زمینه توسعه  CMS سفارشی و هم زمینه های دیگر تخصص دارد. توسعه دهندگان ما متعهد به ایجاد سیستم های مدیریت محتوای بسیار زیبا هستند و در طول مراحل کار با هر مشتری ارتباط نزدیک خواهند داشت تا اطمینان حاصل کنند که CMS متناسب با نیازهای آنها طراحی و ایجاد خواهد شد.

computer-programmer-using-laptop-and-design-website

از جمله دیگر مزیت های cms و برنامه نویسی اختصاصی شرکت وبینه:
1. داشتن یک سایت واکنش گرا، موبایل دوستانه و سازگار با تبلت
2. استفاده از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی با نشان تجاری شرکت وبینه
3. بالا بردن سئو سایت
4. امکان زدن لینک های کوتاه بین صفحات
5. می توانید محتوای خود را قبل از انتشار به صورت پیش فرض ذخیره کنید.
6. سایت شما با استفاده از به روز ترین نسخه لاراول از زبان برنامه نویسی PHP ساخته خواهد شد.
7. از مدیریت محتوای عمومی مانند وردپرس استفاده نخواهد شد.
8. سایت شما منطبق با استانداردهای گوگل طراحی و ایجاد خواهد شد.
9. می توانید برا مقالات، اخبار و محصولات سایت خود از عکس های مختلف استفاده کنید.
10. برای بخش های مختلف سایت می توانید صفحات نامحدود ایجاد کنید.
11. گرافیک یکپارچه سایت برا تمام صفحات سایت
12. با استفاده از ماژول هایی مانند buffer می توانید محتوای سایت را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
13. محتوای بایگانی شده را می توانید حذف یا بازیابی کنید.
14. استفاده از مزایای تیکتینگ و CRM اختصاصی شرکت وبینه

در روشی که وبینه اجرا می کند راه حل ها به صورت برنامه های تولید شده اختصاصی اجرا می شود و پروژه های اختصاصی با دقت و ظرافت بالایی طراحی و تولید می شوند. ما یک CMS اختصاصی داریم که با قدرت بالایی به سایر محصولات ما به صورت یکپارچه متصل می شود. اگر هدف شما داشتن یک وب سایت فوق العاده حرفه ای است شک نکنید که CMS اختصاصی تولید شده توسط وبینه بهترین گزینه است.
اگر بخواهید یک نرم افزار تحت وب داشته باشید که به صورت یکپارچه و آنلاین فعالیت کند مانند سایت های بازاریابی شبکه ای، به طور مثال نمونه کارهای ما شرکت کارآفرینان پیشرو باورس است که در چندین نرم افزار یکپارچه در حال فعالیت می باشد. بخش مجزا انبار، حسابداری، فروشگاه، مدیریت سفارش و گزارشات، مدیریت محتوا و پوسته و طراحی گرافیکی با دقت و کیفیت بالایی تولید شده است. فروشگاه دیجی کالا هم با این پلتفرم طراحی و تولید شده است.
می توانید در سایت وبینه با نمونه هایی از پروژه های ما و مزایای بیشتر برنامه نویسی و CMS اختصاصی وبینه که یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی بومی و ایرانی است، بیشتر آشنا شوید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید