طراحی سایت چاپ و چاپخانه

طراحی-سایت-ثبت-سفارش-چاپ

چاپ و انتشارات دیجیتال در مقابل انتشارات سنتی موضوع مورد بحث در چند سال اخیر بوده است و به نظر می رسد که افراد بیشتری از چاپ دیجیتال حمایت و استفاده می کنند. اگر هر دو روش چاپ را تجزیه و تحلیل کنید، متوجه خواهید شد که داشتن یک پلتفرم چاپ مزایای بیشتری نسبت به کار با یک روش سنتی دارد.

دلایل اقبال ناشران به طراحی سایت ثبت سفارش چاپ

 اساساً دلیل آن سهولت ایجاد و توزیع همراه با مزایای اضافی است، دقیقا همان چیزی که انتشارات سنتی نمی تواند برای مشتریان خود فراهم کند. برخی از ناشران سنتی به تدریج به سمت چاپ دیجیتال روی آورده اند زیرا متوجه شده اند که نمی توانند کسب و کار خود را تنها با ادامه دادن به این روش، زنده نگه دارند.

در حال حاضر ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم که در آن دائماً به دنبال محتوای جدید و لذت بردن از آنها هستیم. مردم عادت دارند هر روز چندین ساعت از دستگاه های تلفن همراه خود استفاده کنند. وقتی آنها به محتوای تعاملی غنی از چندرسانه در تلفن و تبلت خود دسترسی دارند، چرا باید به سمت روش های سنتی روی بیاورند که چیزی جز هدر رفتن زمان و هزینه زیاد نیست؟ بنابراین از هر نظر، چاپ دیجیتال برای مشتریان و همچنین برای ناشران بهتر است. به همین دلایل است که ناشران و چاپخانه ها تصمیم به ایجاد و طراحی سایت سفارش چاپ می گیرند تا از این طریق ثبت سفارش چاپ و بسیاری از خدمات دیگر را به مشتریان ارائه دهند.

قبل از طراحی سایت سفارش چاپ، تحقیق و درک فرمت‌های خروجی مختلف و ابزارهای موجود ضروری است. گزینه‌های زیادی وجود دارد و شما باید زمان بگذارید و در نظر بگیرید که کدام قالب انتشار به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. قبل از ایجاد این سایت، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مانند اینکه انتشارات شما در چه پلتفرمی مشاهده می شود، تمرکز روی محتوا، طراحی و استراتژی های تبلیغاتی. پس از تصمیم گیری، می توانید تعیین کنید که کدام ابزار برای انتشارات شما بهترین است.

خوانندگان نسل امروز، با فرمت‌های دیجیتال راحت‌تر هستند و ناشران به‌طور مستمر به دنبال راهی برای ارائه محتوای الکترونیکی مناسب برای رفع این نیازها می گردند. انتخاب فرمت مناسب کلیدی است. هر قالب انتشار دارای ویژگی ها و مشخصه های متمایز به خود است که هدف آن افزایش تجربه خوانندگان می باشد.

وب سایت سفارش چاپ و انتشارات به دلیل تعامل و نمایش رسانه های غنی مشهور هستند. هنگام طراحی یک سایت ثبت سفارش آنلاین، باید از ویژگی هایی استفاده کنید که تجربه کاربر را افزایش دهد. چنین ویژگی هایی که با گزینه های طراحی جذاب، طرح بندی های متعدد و نرم افزار آسان برای استفاده ترکیب شده اند، این قالب انتشار را بسیار محبوب کرده است.
بیایید به برخی از مزایای طراحی سایت سفارش چاپ نگاه کوتاهی بیندازیم:

•    طیف وسیعی از ویژگی های تعاملی را برای ایجاد یک تجربه واقعاً جذاب برای خوانندگان خود دارد.
•    هزینه ها در مقایسه با حضور در فروشگاه یا روش سنتی نسبتا کم است. 
•     می توانید به خوانندگان در سراسر جهان دسترسی پیدا کنید. خوانندگان شما وفادارخواهند ماند زیرا می توانند همچنان با تغییر مکان خود، محتوای شما را از طریق نسخه دیجیتال دریافت کنند.
•    وب سایت های چاپ بسیار پویا هستند. زیرا به آنها می توان در تبلت ها و دستگاه های تلفن همراه در هر مکان و هر زمان دسترسی داشت. خوانندگان می توانند بدون تاخیر به اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

طراحی سایت ثبت سفارش چاپ چیست؟

یک فرآیند طراحی سایت در جهت انتشار محتوا و دریافت سفارش چاپ محصولات از طریق اینترنت و به صورت آنلاین است. این فرآیند شامل ساخت و آپلود وب سایت ها، به روز رسانی های مرتبط صفحات وب و ارسال محتوا به این صفحات وب به صورت آنلاین است. محتوا و محصولات در نظر گرفته شده برای وب سایت ثبت سفارش می توانند شامل، مجلات، کتب، سررسید، کارت پستال، کارت ویزیت، تراکت، سربرگ، پاکت، کاتالوگ، بروشور، فاکتور، و سایر محصولات چاپی باشند. در این زمینه حتی می توان از نرم افزار سفارش چاپ نیز استفاده کرد. شرکت طراحی سایت وبینه در زمینه طراحی فروشگاه اینترنتی تجربه چندین ساله دارد که می توانید با خیال راحت پروژه طراحی سایت سفارش چاپ خود را به آن بسپارید.

یک ناشر برای ایجاد و طراحی سایت سفارش چاپ به سه چیز نیاز دارد:
•    نرم افزار توسعه وب سایت
•    اتصال اینترنت
•    یک وب سرور برای میزبانی وب سایت

طراحی-سایت-سفارش-چاپ

نرم افزار توسعه وب سایت می تواند یک برنامه طراحی وب حرفه ای یا یک سیستم مدیریت محتوای مبتنی بر وب باشد. ناشران برای آپلود محتوا در وب سرور نیاز به اتصال اینترنت دارند. سایت های بزرگ ممکن است از یک سرور اختصاصی برای میزبانی استفاده کنند. با این حال، بسیاری از وب ‌سایت‌های کوچکتر معمولاً روی سرورهای مشترکی قرار دارند که میزبان مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها هستند.
وب سایت ثبت سفارش چاپ می تواند بازدیدکنندگان بی‌شماری را به خود جذب کند، زیرا محتوای منتشر شده و یا محصولات برای فروش توسط بازدیدکنندگان بسیاری قابل دسترسی است. این مزیت سایت سفارش چاپ، دوره جدیدی از انتشارات شخصی را شروع کرده است که پیش از این غیرقابل تصور بود.

ناشران کتاب و دیگر محصولات تقریباً از همان ابزارهای انتشار وب استفاده می کنند که توسط توسعه دهندگان وب سایت استفاده می شود. افرادی که مهارت‌های لازم در طراحی وب سایت انتشارات را ندارند، به دنبال خدمات یا شرکت های حرفه‌ای برای میزبانی، نگهداری و ویرایش وب‌سایت‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و وبلاگ‌های خود هستند.

در عصر دیجیتال امروزی، مردم زمان قابل توجهی را به صورت آنلاین سپری می کنند. چه آن‌ها به دنبال سرگرمی، اطلاعات یا خرید باشند، دستگاه‌های هوشمند و رایانه‌ها، آنها را به دنیای آنلاین متصل می کند و باوضعیت فعلی  COVID 19، این روند در حال افزایش است.
عادات خرید مشتریان خود را در نظر بگیرید. با یک کلیک ساده، سفارش غذا و پخش آنلاین فیلم از خانه بسیار آسان است، به خصوص در زمان محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی فعلی. انتشارات و چاپخانه ها نیز از این روند رو به رشد مستثنی نیستند. در حالی که فروشگاه‌های حضوری همیشه جای خود را خواهند داشت، گسترش کسب و کار شما با یک فروشگاه آنلاین ممکن است تصمیم عاقلانه‌ای باشد که به شما کمک می‌کند تا در این بازار در حال تحول سازگار شوید و پیشرفت کنید.

یکی از خدمات سایت های سفارش چاپ، چاپ و فروش کتاب است. در سال‌های اخیر کتاب ‌فروشی‌های آنلاین به یکی از محبوبیت‌های بزرگ تبدیل شده‌اند و اکنون بسیاری از مردم به خرید آنلاین کتاب می‌پردازند. یکی از دلایل اصلی تغییر این روند، به دلیل مزایای آن نسبت به یک کتابفروشی معمولی است.

با توجه به توضیحات بالا، در اینجا چند نکته وجود دارد که مزایای داشتن یک سایت چاپ آنلاین را نشان می دهد:

1.  راحتی مشتری

حضور آنلاین گزینه ای ساده و آسان را برای کاربران مشتاق شما برای خرید فراهم می کند. از طریق وب‌ سایت شما، آن‌ها می‌توانند خدمات و محصولات شما را در هر زمان و هر مکان مرور کنند و زمانی که آماده شدند روی گزینه «سفارش» کلیک کنند. راحتی و فوری بودن این تجربه، خریدهای بیشتری را رقم می زند، زیرا آنها نیازی به ترک محیط امن و آرام خانه خود نخواهند داشت. جدا از افزایش فروش، یک انتشارات آنلاین نیز به نگهداری بسیار کمتری نیاز دارد.

2. ظرفیت نامحدود

چاپخانه، کتابفروشی یا انتشارات شما فضای محدودی برای نگهداری و نمایش عناوین خاص محصولات دارند که می تواند انتخاب مشتریان شما را محدود کند. با این حال، داشتن یک پایگاه داده آنلاین به شما این امکان را می دهد که طیف وسیع تری از خدمات را ارائه دهید.

3. افزایش تجربه مشتری

کسب و کارهای مشتری محور آنهایی هستند که بیش از همه موفق خواهند بود. داشتن سایت سفارش چاپ آنلاین می‌ تواند به شما کمک کند تا تجربه خریداران را به شکل مثبتی افزایش دهید. همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد تا نظرات، دیدگاه ها، پیشنهادات و بازخوردهای دیگر کاربران را بررسی کنند، این امر به آنها کمک می کند سفارش‌ های رضایت بخش‌ تری داشته باشند.

4.  قابلیت دسترسی

سفارش به یک سایت سفارش چاپ به مشتریان این امکان را می دهد که محصولات خریداری شده را مستقیماً درب خانه یا محل کار خود تحویل بگیرند. این امر چالش‌های لازم برای رفتن به فروشگاه و بازگشت را کاهش می‌دهد.

هدف از طراحی یک سایت ثبت سفارش چاپ دستیابی به تعداد زیادی از مخاطبان است. با توجه به اینکه اکثر مردم دارای تلفن همراه و اینترنت هستند، دسترسی فوری به انواع محتوای آنلاین را دارند. هر کسی می‌تواند خدمات و محصولات شما را از هر کجای دنیا دانلود و یا سفارش دهد. بنابراین، این سایت به شما امکان می دهد محصولات خود را به طور ایمن در سراسر کشور توزیع کنید.

افراد نمی توانند همه محصولات چاپی منتشر شده را دنبال کنند، مگر اینکه توسط ناشری واقعا معروف تولید شده باشند. بنابراین، برای دسترسی به مخاطبان خود که به صورت آنلاین محصولاتی را جستجو می‌کنند، باید یک وب سایت آنلاین سفارش چاپ داشته باشید. به این ترتیب، حتی اگر کاربران مکان خود را تغییر دهند، همچنان می توانند از طریق اعلان ها و هشدارهای فوری از آخرین محصولات شما مطلع شوند. ناشران و چاپخانه ها این روزها محصولات خود را به صورت چاپی و همچنین در قالب دیجیتال منتشر می کنند تا هر نوع مخاطبی از خوانندگان دیجیتال و دوستداران چاپ را راضی نگه دارند.

5. در معرض دید

طراحی سایت ثبت سفارش چاپ باعث می شود که هم فروشگاه و هم محصولات شما در موتورهای جستجو مانند گوگل توسط کاربران رویت شوند. این امر سبب می شود محصولات شما نه تنها برای مشتریان معمولی در شهر شما، بلکه برای مردم در شهرهای دیگر، در سراسر کشور و حتی خارج از کشور نیز در دسترس باشند.
حضور آنلاین یک انتشارات و یا حتی چاپخانه می تواند به کسب و کار شما مزیتی برای کسب نتایج عالی بدهد تا بتوانید نیازهای در حال رشد مشتری مدرن خود را برآورده کنید.

6. توزیع و تجزیه و تحلیل رفتار کاربر 

سایت سفارش چاپ به شما امکان می دهد الگوهای توزیع خود را ردیابی کنید. می توانید بفهمید که چند کاربر کتب یا باقی محصولات شما را سفارش یا خریداری کرده اند. این یک روش موثر برای ردیابی اعداد است، زیرا به شما امکان می دهد تعداد افرادی را که به خدمات و محصولات شما دسترسی داشته اند مشاهده کنید. همچنین می‌توانید بررسی‌های عملکرد محصولات خود را مشاهده کنید.

در یک مدل چاپ سنتی، نویسنده یا ناشر باید هفته ها یا ماه ها صبر کند تا اطلاعات مفیدی در مورد عملکرد فروش محصولات خود به دست آورد. با کمک تجزیه و تحلیل، شما می توانید بلافاصله داده های دقیق در مورد توزیع و مصرف خدمات و محصولات خود را پیگیری و دریافت کنید. این امر به شما کمک می کند تا استراتژی های فروش و ارائه محصولات خود را برنامه ریزی و در صورت نیاز آنها را اصلاح کنید. با داده های به روز توزیع محصولات و مصرف کاربر، شما به عنوان یک ناشر می توانید درآمد خود را نیز زیر نظر داشته باشید.

7. کسب درآمد از طریق تبلیغات

همانطور که قبلاً توضیح دادیم، یک سایت ثبت سفارش چاپ آنلاین را به راحتی می توان در جیب لباس خود جا داد تا  هرجا و هر زمان در دسترس باشد. هزینه های اضافی را حذف می کند و به ناشران کمک می کند درآمد بیشتری کسب کنند. راه دیگری که می توانید با آن درآمد خود را افزایش دهید تبلیغات است. بسیاری از ناشران با فروش فضاهای تبلیغاتی در سایت های خود درآمد کسب می کنند. خدماتی مانند فضای تبلیغاتی را قرار می دهند که برای هر بازدیدکننده وب سایت طراحی شده است.

می‌توانید داده‌هایی را که جمع‌آوری می‌کنید تجزیه و تحلیل کنید و فضاهای تبلیغاتی را به شرکت‌هایی بفروشید که مایلند تبلیغات خود را در وب‌سایت شما قرار دهند. آنها بر اساس برداشت هایی که آگهی دریافت کرده است درآمد کسب می کنند. اگر سایت شما تصاویر زیادی داشته باشد، آن شرکت، تبلیغات مرتبطی را که مناسب مخاطبان شما است را اجرا می کند. این یک راه آسان برای ناشران است تا درآمد خود را افزایش دهند.

8.  عدم نیاز فروشگاه فیزیکی 

هنگامی که به جای فروشگاه فیزیکی، یک کسب و کار آنلاین را انتخاب می کنید، می توانید خود را از کار سخت جستجوی یک فروشگاه ایده آل در یک مکان ایده آل و ارزیابی فضای مجموعه نجات دهید. تنها چیزی که نیاز دارید این است که یک وب سایت فروشگاه آنلاین طراحی کنید، شروع به آپلود کاتالوگ محصول یا خدمات خود کنید و کار تمام است. حتی بدون داشتن یک فروشگاه فیزیکی می توانید سفارش چاپ دریافت کنید و یا کتاب بفروشید. همه اینها به صورت آنلاین و بدون حضور مشتریان قابل اجرا است.

9.  صرفه جویی در هزینه

مشتریان علاوه بر صرفه جویی برای یافتن یک فروشگاه فیزیکی، در نهایت پول بیشتری به طور غیر مستقیم پس انداز خواهند کرد. وقتی به یک فروشگاه فیزیکی می روند، باید هزینه هایی مانند مالیات، هزینه های فروشگاه، دستمزد کارکنان و غیره را بپرازند، اما سر زدن به یک وب سایت ثبت سفارش چاپ آنلاین باعث صرفه جویی در پول آنها برای طولانی مدت خواهد شد.

هنگامی که یک وب سایت راه اندازی می کنید، بیشترین هزینه صرف زمان و تلاش می شود، اما در نهایت ارزش آن را دارد. این یک واقعیت است که امروزه مردم بسیاری از خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. برای موفقیت در ثبت سفارش چاپ آنلاین، به یک استراتژی بازاریابی و فروش آنلاین قوی نیاز دارید که داشتن یک وب سایت بخش کلیدی آن است.

در اینجا چند راه برای شروع بازاریابی و فروش محصولات در وب سایت شما آورده ایم:

•    بهینه سازی موتورهای جستجو: مهم ترازهمه، بایدمطمئن شویدکه مردم می توانند شما و محصولاتتان را به صورت آنلاین پیدا کنند.

 •    Lead Generation : فرمی را به وب سایت خود اضافه کنید تا کاربران علاقه مند را جذب کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. به طور مثال شامل ثبت‌نام در یک خبرنامه هفتگی برای تبلیغ کتاب‌ها، تخفیف ها یا هدایایی برای نسخه ‌های امضا شده از کتاب‌ها می شود. هنگامی که بدانید بازدیدکنندگان در وب سایت شما بیشتر جذب چه مواردی می شوند، می توانید عناصر جذب سرنخ را حول آن محتوا ایجاد کنید.

•    تبلیغات: گزینه های تبلیغاتی زیادی دردسترس شماست،از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک در موتورهای جستجو گرفته تا تبلیغات پولی در رسانه های اجتماعی. شناخت مخاطبان یک امر کلیدی در جهت برنامه ریزی استراتژی تبلیغات پولی است.

از جمله اطلاعاتی که باید در سایت سفارش چاپ داشته باشید:

•    درباره ما: نویسنده یا ناشر، کمی اطلاعات درباره خود و کسب و کارش باید ارائه دهد .
•    صفحه تماس: باید تمامی اطلاعات تماس اعم از شماره تلفن، فکس و آدرس خود را در سایت قرار دهید.
•    صفحات نویسنده (مخصوص ناشران): هر صفحه به یک نویسنده اختصاص داده شود تا بیوگرافی و پیوندهایی به کتاب های خود داشته باشد.
•    صفحات محصولات: صفحه ای برای هر محصول که دارای تصویر، توضیحات کوتاه یا طولانی است، ایجاد کنید.
•    پیوندهایی به رسانه‌های اجتماعی: مخاطبان شما باید به راحتی بتوانند شما را در تمام پلتفرم‌های آنلاین دنبال کنند.
•    تصاویر: تصاویر کتاب ها و محصولات شما و هر آنچه که تولید می کنید باید در سایت بارگذاری شود.
•    سبک: برندسازی یک وب سایت بهترین فرصت برای نشان دادن چیزی است که شما را منحصر به فرد می کند.
•    تعرفه خدمات طراحی و چاپ: کاربران باید بتوانند با کلیک روی محصول مورد نظر خود تعرفه طراحی و چاپ آن را مشاهده کنند
•    مراحل سفارش: تمام مراحل سفارش تا چاپ را به طور مختصر برای کاربران شرح دهید.
•    نظر مشتریان: می توانید بعضی از نظرات مشتریان را قرار دهید تا کاربران جدید بتوانند با خیال راحت تصمیم به ثبت سفارش بگیرند.
•    خدمات: تمامی خدماتی که مجموعه شما سفارش می گیرد را در سایت خود قرار داده و شرح مختصری از هر کدام ارانه دهید.

طراحی-سایت-سفارش-چاپ

اینها برخی از مزایا و ویژگی های عمده ای است که سایت ثبت سفارش چاپ ارائه می دهد. مقرون به صرفه است و می تواند به شما کمک کند درآمد بیشتری نسبت به روش سنتی انتشارات داشته باشید. ایجاد محتوا با یک پلتفرم دیجیتال بسیار راحت تر انجام می شود، زیرا می‌توانید ویژگی‌های تعاملی و عناصر چندرسانه‌ای را در محصولات خود بگنجانید و آن را برای خوانندگان خود جذاب کنید. با مزایایی که یک وب سایت سفارش چاپ ارائه می دهد، می توانید تمرکز خود را بر ایجاد محصولات چاپی در جهت جذب هرچه بیشتر مشتریان بگذارید. با طراحی و ایجاد یک سایت سایت سفارش چاپ، می توانید به خوانندگان خود بسیار بیشتر از یک محصول معمولی خدمات ارائه دهید.
آینده دیجیتال و دیجیتال آینده است.

استفاده از پلتفرم سفارش چاپ روشی موثر برای نشان دادن برند شما به افراد بیشتر و تثبیت بهتر خود در این حوزه است. این امر به کسب و کار شما کمک می‌کند تا خود را با پیشرفت فناوری تطبیق و به مشتریان خدمات بهتری ارائه دهید که هر دوی این موارد انعطاف‌پذیری کسب‌وکار شما را بالا می برد.
اگر این مزایای گفته شده برای شما مهم هستند و می خواهید در مورد آنها بیشتر بدانید، با تیم طراحی فروشگاه اینترنتی ما تماس بگیرید یا برای ما ایمیل ارسال کنید تا بتوانیم در این زمینه کمک بیشتری به شما داشته باشیم.

#طراحی فروشگاه اینترنتی چاپ

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید