نقش طراحی وب سایت در افزایش فروش

اکثر مردم بر این باورند که طراحی وب ، تنها خلق یک وب سایت با ظاهری جذاب است. گرچه ممکن است این طرز فکر در بسیاری از موارد درست باشد ، با این وجود طراحی وب سایت کارامد یعنی طراحی سایتی که از نظر بصری جذاب و از سوی کاربر و موتورهای جستجو محبوب باشد و همچنین به منظور فروش طراحی شده باشد.

در ساختن یک وب سایت با کیفیت که هم چشم نواز بوده و هم با هدف کمک به کسب و کار شما طراحی شده باشد ، فاکتورهای زیادی دخیل است اما نااگاهی شما درباره ی طراحی وب سایت ممکن است توانایی شما را در دستیابی به اهدافتان در بازاریابی تحت تاثیر قرار دهد. پس قبل از اینکه به سراغ طراحی وب سایت جدید خود بروید یا اینکه بخواهید به سایت فعلی خود سر و سامانی دهید اندکی تامل کنید. این مقاله با بررسی بعضی از فاکتورها به شما در انتخاب شرکت مناسب برای طراحی وب سایتتان کمک خواهد کرد تا آگاهانه تر تصمیم بگیرید و بتوانید با داشتن وب سایتی زیبا و سودمند به کسب و کار خود رونق دهید.

آیا قالب وب سایت شما می تواند به طراحی سایت تان آسیبی برساند؟

افراد زیادی به طور اتفاقی و شانسی به سراغ راه اندازی یک وبلاگ وردپرسی میروند ویا خود اینکار را با استفاده از سایت های از پیش طراحی شده انجام میدهند. اگرچه الگوهای از پیش طراحی شده آسان و مقرون به صرفه هستند ، اما به ضررشان نمی ارزد. درست است که اصلی ترین مزیت سایت های آماده سادگی و مقرون به صرفه بودنشان است ، با این وجود معایب استفاده از این نوع سایت ها به مزیتشان می چربد. برخی از معایب استفاده از سایت ها و قالب های آماده و از پیش طراحی شده را برایتان بر میشماریم :

عمومی نه اختصاصی

زمانی که در حال جستجو هستید قالبی پیدا میکنید و از آن خوشتان می آید. میتوانید مطمئن باشید که هزاران نفر دیگر هم هستند که دقیقا مثل شما از همان قالب خوششان آمده است. داشتن قالبی که سایر افراد هم از آن استفاده میکنند استراتژی خوبی در برند سازی نخواهد بود. شما طراحی وب سایتی میخواهید که منحصر به خودتان و متناسب با فرهنگ و برند سازی شما باشد. به همین دلیل است که داشتن یک وب سایت اختصاصی برای پیشی گرفتن از رقیب هایتان ضروری است.

چالش های فنی

وقتی از طراحی وب کارامد سخن به میان می آید ، درست همان جایی است که برنامه نویسی سمت سرور یا همان "Back end coding"اتفاق می افتد. برنامه نویسی سمت سرور شامل HTML، CSS، SEO، Java script، Sitemaps  و غیره می باشد که ایجاد تغییرات و به روز رسانی و ارتقا وب سایت را آسان میکند. این در حالی است که استفاده از سایت ها یا قالب های آماده ایجاد تغییرات را سخت و حتی غیر ممکن می سازند. به همین دلیل است که در انتخاب شرکت طراحی وب سایتتان باید نهایت دقت را به خرج دهید تا در آینده در مدیریت و ارتقا وب سایت خود دچار مشکل نشوید.

سفارشی نبودن

برای خیلی از افراد انجام یک جستجوی آنلاین به کمک موبایل کار سختی است زیرا بسیاری از سایت ها سفارشی سازی نشده اند و قابل استفاده برای کاربران موبایل نیستند.

وقتی قرار است با یک شرکت طراحی وب سایت قراردادی ببندید ، اطمینان حاصل کنید که آنها قادر به ساختن هردو نسخه از وب سایتتان خواهند بود.نسخه ای برای کاربران تلفن همراه و نسخه ای برای کاربران رایانه شخصی و مک.

آیا طراحی وب سایت شما رسپانسیو یا منطبق با تلفن های همراه می باشد؟

بر کسی پوشیده نیست که صنعت بازاریابی با تلفن های همراه به سرعت در حال رشد است. براساس پژوهش های شرکت معروف تحقیقاتی "فورستر ریسرچ" (Forrester Research)  صنعت بازاریابی موبایل در سال 2014 به یک صنعت 2.5 بیلیون دلاری تبدیل شده است. اما مهمتر اینکه افراد از تلفن های همراه خود در جستجوهای آنلاین استفاده میکنند. در واقع در هر ماه حداقل بیش از 91 میلیون کاربر با تلفن همراه خود از اینترنت استفاده خواهند کرد.

اما بازاریابی موبایلی چیست که باید از طریق طراحی وب صورت پذیرد؟ خب ، اگر کاربران اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق تلفن های همراه جستجو میکنند ، این عاقلانه نیست که وب سایتی واکنش گرا  منطبق با تلفن های همراه داشته باشیم؟ بحث هایی در صنعت وب وجود دارد که میگویند به طراحی وب واکنش گرا و رسپاسیو نیازی نیست. اما با آمارهایی مانند این که 20% از ترافیک جستجو در سال 2012 از دستگاه های موبایل بوده اند ، استراتژی طراحی وب رسپانسیو نباید نادیده گرفته شود. البته این موضوع بستگی به نوع کسب و کار و اهداف شما دارد تا تصمیم بگیرید که آیا استراتژی استفاده از وب سایت واکنش گرا به کارتان می آید یا نه. با این حال تعداد افرادی که از دستگاه های تلفن همراه خود برای دسترسی به اینترنت استفاده میکنند رو به افزایش است. درحالی که بازاریابی همراه یا موبایلی هنوز در ابتدای راه است ، شما میتوانید با اجرای راهکار طراحی وب واکنش گرا در دنیای رقابت پیشرو باشید.

فرق چندانی ندارد که وب سایت شما رسپانسیو طراحی شده باشد یا به همان شیوه ی سنتی و معمول. صرف نظر از اینکه کدام راه را انتخاب کرده اید ، باید دید آیا وب سایت شما بهینه بوده و قوانین سئو در آن رعایت می شود؟

آیا شرکت طراحی وب سایت شما از SEO چیزی می داند؟

شرکت های طراحی وب سال ها به دلیل ناآگاهی و بی خبری از SEO بدنام شده و اعتبار خود را از دست داده اند. آنها به دلیل طراحی سایت های زیبا و گران قیمتی که در موتورهای جستجو یافت نمی شدند مورد تمسخر قرار گرفته اند و این مایه ی تاسف است. چرا که همه ی شرکت های طراحی وب شبیه به هم نیستند. شرکت های طراحی وب بسیاری وجود دارند که به خوبی با سئو آشنا هستند. اما... سئو واقعا چیست؟

به عبارت ساده بهینه سازی موتور های جستجو یا همان سئو ، فرایند افزایش قابلیت دیده شدن در یک وب سایت است. بسیاری از مردم فکر میکنند که سئو تنها درباره ی قرار دادن کلمات کلیدی یا کلید واژه ها در مکان خاصی از وب سایتشان است. خب ، جای دادن کلید واژه ها در وب سایت شما تنها یک قطعه از این پازل است. بیشتر از آنچه تا به حال گفته شد می توان از کارکرد ها ، ویژگی ها و قوانین سئو گفت.یک شرکت طراحی وب سایت خوب باید اصول سئو را از ابتدایی ترین تا پیشرفته ترین اصل بداند و آنها را در طراحی سابتی که محبوب موتورهای جستجو باشد به کار بندد. برخی از جنبه های مهم سئو که نباید فراموش شده و نادیده گرفته شود را که البته محدود به همین چند مورد نیست مطرح میکنیم :

برچسب های سئو : وقتی صحبت از برچسب های سئو می شود ، برچسب های مشخصی وجود دارد که به موتورهای جستجو در تشخیص موضوع وب سایت کمک می کنند. این برچسب ها شامل برچسب های عنوان  یا Title tag ، برچسب های H1  و H2  و برچسب های متا یا متا تگ میشوند. تمام این برچسب یا تگ ها دارای اهمیت هستند زیرا به موتورهای جستجو در تشخیص نوع سایت کمک می کنند. یک شرکت طراحی وب سایت خوب اهمیت این تگ ها را میداند و می تواند یک استراتژی موثر برای همراه کردن سئو با فرایند نهایی طراحی وب اجرا کند.

علی محمد باقریمرداد 23، 1398

سلام موارد فوق کاملا صحیح است اما به شرطی که به صورت پیوسته انجام شود .. کلا seo بر اساس به روز بودن محتوا عمل میکند نه اینکه یکبار seo انجام شود و برای همیشه انتظار افزایش و رشد فروش را داشته باشیم
مدیر سایتمرداد 24، 1398

سلام . بله حتی اگر بهترین محتوا و seo هم اجرا شود وبعد از مدتی متوقف گردد نتیجه کارهای قبلی از بین خواهد رفت