نگاهی به طراحی وب سایت در ایران

صنعت خودرو سازی ایران قبل از انقلاب اسلامی بنا شد ، اما صنعت IT به شکلی که مهندسان زیادی در کشور در حال طراحی وب سایت های خوبی هستند فقط چند سالی است که به صورت تخصصی کار خورد را آغاز کرده اند. اینکه تصمیم گرفتم طراحی وب سایت را با طراحی و تولید خودرو مقایسه کنم در این بود که شما برای هر شخصی از سرعت خودرو صحبت کنید کاملا متوجه میشود ! همچنین در مورد وزن ، کیفیت ، امنیت و کارایی آن ،  اما متاسفانه اکثر مشتری هایی که در حوزه IT در ایران وجود دارند اهمیت بسیار کمی به کیفیت و کارایی وب سایت خود می دهند آنها اعتقاد ندارند که وب سایت سریع خیلی بهتر است! در صورتی که یکی از شاخص های یک وب سایت خوب سرعت باز شدن سریع آن است، از دیگر مواردی که در ایران از اهمیت پایینی برخوردار است تولید نرم افزار وب سایت ها و یا برنامه های تحت وب است ، متاسفانه نبود یک نگاه کارشناسانه میتواند موجب کاهش اهمیت صنعت IT ایران شود.

طراحی وب سایت در دنیا به شکلی که در ایران رایج است نیست ! وب سایت نوعی تولید نرم افزار است ، طراحی گرافیکی که برای خیلی ها بیشتر قابل لمس است با طراحی پوسته یک وب سایت کاملا متفاوت است ، در طراحی رابط کاربری یا UI یا همان قالب اگر ماژول های متنوعی به شکل مدیریت نشده در آن استفاده شود مرورگر کاربر و یا خود سرور را درگیر میکند ور این در هر باز شدن آن تکرار می شود .

کارایی وب سایت  تاثیرات مختلفی در موفقیت آن دارد اگر سریع باشد ، اگر در هر مرورگری به خوبی اجرا شود اگر از طراحی ساده و کاربر پسندی برخوردار باشد قطعا کاربر زمان و وقت بیشتری را برای بررسی کردن و مشاهده بخش های مختلف آن صرف خواهد کرد. اما لازمه موارد ذکر شده طراحی اصولی و حرفه ای است که طراح و یا توسعه دهنده باید دانش کافی در آن داشته باشد ، اگر در طراحی وب سایت از یک CMS  اختصاصی به خوبی استفاده شود ، مانند این است که شما یک هسته سبک ، سریع و دقیق دارید اما استفاده از ماژول های رایگان و پیش ساخته معمولا بار سنگینی از ابزارها و ماژول های غیر کاربردی را به صورت پیش فرض به همراه خود دارند ما در طراحی اختصاصی وب سایت تلاش میکنیم پوسته و CMS  وب سایت را با دقت و با دید فنی توسعه و طراحی کنیم.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 اصول طراحی وب سایت واکنش گرا  در سال 2020
اصول طراحی وب سایت واکنش گرا  در سال 2020

در سال 2020 برای طراحی یا بازطراحی وب سایت خود چه معیاری را باید در نظر بگیریم و چه cms را به عنوان ...

 طراحی سایت موزیک
طراحی سایت موزیک

وب سایت‌های موزیک می‌توانند در دو دسته طراحی شوند:دسته اول وب سایت‌هایی که یک هنرمند، هنر،فعالیت و آ ...

 حسابداری تحت مک
حسابداری تحت مک

حسابداری در کامپیوترههای مک با محدودیت های فراوان تری نسبت به ویندوز می باشد چرا که از گذشته به دلیل ...

 طراحی وب سایت شرکت مهندسین مشاور پارسیکان ایران
طراحی وب سایت شرکت مهندسین مشاور پارسیکان ایران

نمونه کار طراحی وب سایت شرکت مهندسين مشاور پارسيكان ايران یکی از نمونه کارهای خوب 2 زبانه در حوزه ...

 رتبه الکسا در ایران
رتبه الکسا در ایران

رتبه الکسا در ایران کاربرد دارد و متاسفانه به عنوان یک منبع برای پایش سایت ها در نظر گرفته میشود چرا ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید