پرتال سفارش کانون آگهی و تبلیغاتی


امروزه یکی از مشکلات کانون های بزرگ تبلیغاتی دریافت و پذیرش سفارشات چاپی از سوی مشتریان است. با زیاد شدن سفارشات مواردی مانند شیت بندی و دسته بندی سخت تر و پیچیده تر می شود و یا این که شما میخواهید بازار سفارشات آنلاین را از دست ندهید در اینجا شما با داشتن یک پرتال ویژه می توانید همه مشتریان را به سوی خود هدایت کنید در زیر مختصری از ویژگی ها نرم افزار ذکر شده است.

کاربرد نرم افزار:

 • اولین ویژگی نرم افزار تحت وب حذف تردد مشتری و درخواست های مکرر حضوری و تلفنی می باشد.با این عملکرد میتوان حجم کاری را چندین برابر از حد معمولی بالاتر برد، بدون به وجود آمدن پیچیدگی کاری و سردرگمی.
 • دومین ویژگی ایجاد یک نرم افزار محاسباتی در سایت می باشد که موجب می شود فرایند کارها مرتب و منظم و با دقت فوق العاده بالا انجام شود و بار سنگینی از محاسبات و شمارش از روی دوش کارمندان برداشته شود از طرفی کارمندان را میتوان در انجام امور مهم تری مشغول به کار کرد.
 • سومین ویژگی دسترسی مشتریان به بخش سفارش آنلاین به صورت 24 ساعته و در هر جایی از کشور.
  پرتال تحت وب
 
پرتال تحت وب تکنولوژی نرم افزار یک نرم افزار کارآمد نیاز به طراحی و تحقیقات دقیق در زمینه الگوریتمی و بهینه بودن دارد تا جوابگوی دستورالعمل های پیچیده باشد. با پیشرفت روز افزون نرم افزارهای کامپیوتری سعی و تلاش مجموعه ما دقت و تمرکز در کارایی و تکنولوژی بالای محصولات نرم افزاری است، روش های چند لایه در اجرای پروژه ها باعث بهبود عملکرد طراحی و توسعه در آینده دارد که همچنین با استفاده از ابزارهای پویاسازی می توانیم برخی از صفحات را بدون بارگیری به رد و بدل اطلاعات بپردازد ، طراحی lightweight هسته نرم افزار و پوسته باعث می شود که سایت به دلیل سادگی و نداشتن آیتم های اضافه از سرعت باز شدن بالایی برخوردار باشد که تاثیر زادی در page rank گوگل نیز دارد از طرفی چون کامپیوتر مشتری ها با سرعت های مختلف به اینترنت متصل می شوند وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که مورد پسند همه مشتری ها و همه سلیقه ها باشد.
 
نرم افزار به صورت چند کاربره قابل مدیریت و اجرا است هر اپراتور با داشتن یک username & password قادر به انجام امور مربوط به سایت می باشد. همچنین عملیات های انجام شده توسط هر اپراتور ذخیره می شود تا از دید مدیریت دور نباشد.
رابط کاربری USER INTERFACE سهولت در دسترسی و انجام کار مشتری با سیستم وب سایت از ویژگی های اصلی نرم افزار به حساب می آید. از روشهای همراه با راهنما مرحله به مرحله می توان فرایند ارسال سفارش را به ساده ترین حالت ها خلاصه کرد .
 
امنیت نقشی اساسی در حیات وب سایت دارد پنل هر کاربر در قسمت های مشتری، مدیریت، حسابداری از رمزهای ورود جهت وارد شدن استفاده می کنند. حال در حساب مشتریان اصلی ترین گزینه شارژ حساب کاربری است که با استفاده از این مورد توانایی خرید بدون پرداخت اینترنتی و عملیات های بانکی را دارد اگر روش ورود و خروج کاربران امن نباشد مورد تهدید امنیتی هکران اینترنتی قرار می گیرند.  
 
توسعه پذیری رکن اصلی نرم افزارهای آینده نگر است

هسته نرم افزار به گونه ای طراحی می شود که در آینده در صورت نیاز به ویژگی های جدید قابلیت ارتقاء را داشته باشد کما این که در بسیاری از پروژه های معتبر تحت وب از هسته های آماده و یا نال شده استفاده می شود در صورتی که با داشتن رابط کاربری محدود اما هسته ای بسیار پیچیده ، همراه با داشتن باگ های بسیار زیاد است که در هنگام استفاده از سیستم به وضوح دیده میشود. کسانی که اینگونه سیستم ها را توسعه میدهند توانایی رفع این مشکلات را ندارد واگر هم دارند با هزینه هایی پشتیانی می کنند اصلا به مقرون به صرفه نیست. لذا محبور می شوند نرم افزار را باطل و یک نسخه جدید با قیمتی چند برابر بالاتر طراحی و آماده کنند؛به عبارتی دوباره کاری صورت می گیرد.

قابلیت اطمینان نرم افزار الگوریتم های مختلفی را بعد از آزمایش می توان استفاده کرد که از ایجاد اختلال و خطا در نرم افزار محافظت کند. بدون داشتن برنامه ریزی و پیش بینی هیچ سیستمی توانایی انجام صحیح نتایج خود را نخواهد داشت.

چرخه فعالیت کلیات : اولین مرحله استفاده از نرم افزار ثبت نام مشتری است بعد ورود کاربر سپس مراحل ارسال سفارش آغاز می شود .

طراحی پرتال پنل مشتری:

 1. ثبت نام
  • نام ، نام خانوادگی ، شماره ملی ، شماره ثابت،شماره همراه ، ایمیل،
  • ارسال کد تایید به شماره همراه وارد شده به سبب تصدیق شماره
  • ارسال ایمیل و پیامک خوش آمد گویی
 2. ورود به سایت
  • با از ورود شماره تماس و شماره ملی صحیح مشتری در قسمت ورود به سایت مشتری وارد سیستم فروش میشود
  • در پنل کاربری میتواند اطلاعات مربوط به خود را به روز کند.
  • سابقه خرید و سفارشات قبلی را بررسی نماید.
  • لیست قیمت ها و انواع محصولات را مشاهده و بازبینی کند.
  • سفارش خود را از لیست محصولات انتخاب کند.
  • فایل متعلق به سفارش خود را ارسال نماید.
  • مشاهده جمع کل و جز
  • انتخاب روش های پرداخت (اینترنتی ، حواله بانکی ، نقدی،حساب کاربری)
  • بررسی وضعیت سفارش ها(تایید شده، لغو شده،در حال چاپ و..)
  • انتخاب گزینه های مختلف مانند (روش چاپ ، برش ، نوع کاغذ و ...)
  • اعلام مدت زمان انتظار در صف چاپ جهت انجام فرایند چاپ بر اساس کل سفارش های مشتریان
 3. پنل اپراتور
  • نماش کلیه سفارشات با جرئیات دقیق از قبیل (تاریخ ، زمان ، کد سفارش،کد مشتری)
  • تایید و یا لغو هر سفارش
  • ایجاد فاکتور خرید برای یک مشتری به صورت دستی
 4. پنل مدیریت
  • مشاهده آمار و ارقام کلیه سفارشات
  • جمع درآمد حاصل از سفارشات در بازه های زمانی (روز ، ماه ، سال)
  • تغییر رمز ورود اوپراتور ها
  • ایجاد مشتری، سفارش، عملیات پرداخت و ...
  • شارژ حساب کاربری مشتری به صورت دریافت وجه نقد
 5. پنل چاپخانه
  • سفارش های ارسال شده به چاپخانه به صورت دسته بندی شده آماده دریافت و چاپ هستند.
   بعد از چاپ، هر فرم دارای یک کد مشخص شده است که حاوی اطلاعات همه مشتری هایی میشود که در فرم چاپ شده سفارش داشته اند، با وارد نمودن این کد در سیستم برای همه مشتری ها پیام آماده شدن چاپ از طرق پیامک و ایمیل ارسال میشود سپس سفارش همه مشتری ها به صورت همزمان در وضعیت چاپ شده آماده ارسال قرار می گیرند.
  • در صورت وجود تصاویری غیر قانونی برای چاپ یا دارای مشکلات طراحی کد فایل مورد نظر را در بخش لغو سفارش همراه با دلیل وارد می شود ،سیستم برای مشتری پیام لغو سفارش را ارسال می نمایید سفارش در حالت لغو شده قرار می گیرید و تا زمانی که مشتری به پنل کاربری خود برگردد و فایل را اصلاح کند سفارش در حالت معلق باقی خواهد ماند.
  • با لغو سفارش های غیر مجاز فایل هایی جایگزین را می توایند از سیستم دریافت نمایید و یا به صورت دستی برای مشتری سفارش جدید را ایجاد کنید و کد مورد نظر را در فرم چاپ قرار دهید.(این مرحله برای زمانی کاربرد دارد که یک مشتری فایل را به صورت حضوری به شما معرفی می کند شما با وارد کردن مشخصات مشتری در سایت اطلاعات مشتری را حفظ می کنید از سویی مشتری ها را به سمت ارسال اینترنتی هدایت می کنید و از طرفی در موارد تبلیغاتی یا قرعه کشی از اطلاعات تماس همه مشتریان استفاده نمایید )، سیستم کد معتبری از سفارش برای مشتری در پنل متعلق به خودش ارسال می کندتا در آینده اگر نیاز به استفاده مجدد به وجود آمد قابلیت های پیگیری از طریق کد امکان پذیر باشد(مانند :نمایش اطلاعات فرمی که فایل مورد نظر در آن درج شده بود، یعنی شما همه فایل ها را در یک فرم کورل ذخیره می کنید بعد تک تک فایل ها را حذف می کنید و فرم را با همان کدی که وب سایت به شما میدهد ذخیره می کند ) .

معماری نرم افزار  

ساختار نرم افزار

 1. نرم افزار برای هر مشتری، سفارش، پرداخت یا فرم یک کد منحصر به فرد ایجاد می کند که محوریت کار سیستم با استفاده از همین کد صورت می پذیرد.به طور مثل کد مقابل بیانگر کد فرم و تاریخ ارسال است: 1392042512
 • با وارد کردن این کد در سیستم اگر 100 سفارش ثبت شده در این فرم باشد همه 100 سفارش شناسایی می شود.
 • سپس پیام ها و عملیات مختلفی را می توانید برای کل گروه ارسال کنید.
 1. فایل های آپلود شده به صورت سازمان بندی شده بر روی سرور آپلود می شوند تا در صورت نیاز به عملیات مربوط به فایل های آنلاین قادر به انجام کار باشیم.
 2. کلیه فایل های آپلود شده بر روی یک هاست دانلود با حجم بسیار بالا ارسال می گردند و نرم افزار وب سایت با سرور هاست دانلود از طریق پروتکل FTP ارتباط امن برقرار می کند و فایل ها را مدیریت می کند.
 3. روزانه برای مدیریت کلیه آمار سفارشات اینترنتی اداری ارسال می شود.
 4. در بخش مدیریت می توان قالب انواع فرم ها را معرفی و تولید نمایید(مثلا : فرم کارت ویزیت که ظرفیت 100 کارت ویزیت 8*4 را دارد) بعد از دریافت 100 فایل سیستم فرم یک را می بندد و فایل های جدید را در فرم دوم قرار می دهد. و یا هر محصولی که به صورتی مشخص شده تعداد معینی فایل را در خود می تواند جای دهد.
#طراحی سایت #طراحی پرتال

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی پرتال صندوق قرض الحسنه
طراحی پرتال صندوق قرض الحسنه

طراحی و برنامه نویسی نرم افزار تحت وب صندوق قرض الحسنه با داشتن کارایی و امنیت بالا

 طراحی سایت رستوران و سفارش غذا
طراحی سایت رستوران و سفارش غذا

طراحی سایت رستوران و سفارش غذا مانند طراحی فروشگاه اینترنتی،باید ریسپانسیو باشد تا کاربران ...

 طراحی سایت آگهی و تبلیغاتی
طراحی سایت آگهی و تبلیغاتی

مدیریت سفارشات چاپ و چاپخانه به همراه حسابداری تحت وب

 طراحی پرتال جامع خبرگزاری
طراحی پرتال جامع خبرگزاری

طراحی سایت و پرتال خبرگزاری با امکانات جامع و حرفه ای با روش برنامه نویسی سه لایه و ماژولا ...

 نرم افزار سفارش چاپ تحت وب
نرم افزار سفارش چاپ تحت وب

نرم افزار سفارش چاپ تحت وب و مدیریت سفارشات چاپ

 طراحی پرتال
طراحی پرتال

پرتال نوعی وب سایت است که مورد استفاده سایت های بزرگ قرار میگیرد. دانش طراحی سایت کافی نیس ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید