پنج دلیل انتخاب مجنتو برای طراحی فروشگاه اینترنتی

مجنتو یکی از مشهور ترین سیستم های مدیریت محتوای فروشگاهی در دنیا است که نسخه اولیه آن در سال 2007 بر پایه فریم ورک zend  طراحی و تولید شد وجود برنامه نویسان حرفه ای فراوان در توسعه و کاربرد فریم ورک های مدرن مانند zend  دلیلی بر پویایی و مقیاس پذیری بالای مجنتو است. البته وجود zend به تنهایی در قدرتمند بودن یک نرم افزار متن باز کافی نیست ، بلکه ساختار و معماری هسته CMS است که مرز بین CMS های موفق و ناموفق را تعیین کرده است .

مجنتو را میتوان در طراحی انواع فروشگاه های اینترنتی با امکان تعریف ویژگی های محصول به روشهای مختلف پشتیبانی انتخاب کرد و باعث شده که فروشگاههای بزرگی آن را به عنوان هسته سیستم فروشگاهی خود استفاده می کنند.
ما در وبینه نیز سیستم فروشگاهی اختصاصی با استفاده از Laravel  طراحی کرده ایم که به نوبه خود جایگاه ویژه ای نسبت به مجنتو یا سایر CMSهای مشهور دارد مهم ترین مزیت آن معماری و ساختاری بومی و هماهنگ با اصول مالی مخصوصا نرم افزار حسابداری تحت وب یکپارچه و ساختارهای متعدد انبارداری و بازاریابی است.

پنج دلیل انتخاب مجنتو
ما در این مطلب می خواهیم پنج دلیل برای انتخاب مجنتو را به شما معرفی میکنیم پس با ما همراه باشید.


1-    مقرون به صرفه : همیشه قیمت تعیین کننده است برای مصرف کننده های نرم افزارها قیمت و کارایی یک دلیل بسیار مهم است . خوشبختانه نسخه متن باز مجنتو از سایت رسمی آن قابل دانلود بوده و برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست .
2-    انعطاف پذیری : برنامه نویسان مجنتو تمرکز خود را روی طراحی سیستمی قرارداده اند که در انواع کسب و کارها قابل استفاده باشد و با استفاده از ماژول های متعدد قابل توسعه روی انواع مدل های B2B , B2C باشد.
3-    سهولت در استفاده : کاربرد پذیری هر نرم افزاری به قدری مهم است که نرم افزار کاربردی مانند CMS در کمتر از 30 دقیقه باید آموخته شود . وجود منابع اموزشی جدید و متنوع مخصوصا به زبان انگلیسی همیشه شما را در دریایی وسیعی از آموزش ها قرار میدهد
4-    کارایی : تصور کنید که کسب و کار شما با رشد زیادی روبرو بوده و شما باید هزاران کالا را با ساختار و پیچیدگی های متنوعی تعریف کنید انتخاب مجنتو به عنوان یک سیستم فروشگاهی از نظر کارایی بسیار موفق بوده است.
5-    پلاگین و قالب های فراوان : با جستجویی ساده در استور های فروش قالب مانند Envato  شاهد وجود هزاران قالب و پلاگین رایگان و غیر رایگانی میشوید که میتوانند فروشگاه شما را متحول کند و محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد.


اما اینها کافی نیست ، مجنتو جزو CMS هایی می باشد که نصب آن هم به سادگی وردپرس قابل انجام نیست و مستلزم داشتن تجربه و تخصص در طراحی و توسعه دارد . حتی وجود قالب ها و پلاگین های رایگان در هیچ CMS کافی نبوده و بررسی و کارشناسی و انتخاب بهترینها از همه مهم تربوده ، وبینه شما را در طراحی و توسعه فروشگاه اینترنتی مجنتو یاری می کند.

 

#magento #مجنتو
رضا محمدیمرداد 23، 1398

البته تنها داشتن این مزیت ها کافی نیست . این سیستم بیشتر در اروپا و آمریکا مورد استقبال قرار گرفته و در ایران توسعه دهندگان کمی دارد
مدیر سایتمرداد 24، 1398

البته در ایران هم طرفداران آن زیاد شده ..