چرا باید وب اپلیکیشن هایی با استفاده از vue.js تولید کنیم ؟

همیشه سرعت بالا در طراحی و پیاد سازی بسیار اهمیت داشته و خوشبختانه vue.js به عنوان یک فریم ورک برخلاف react به همراه ویژگی های جالب و جذابی که دارد هر توسعه دهنده ای را به سمت خود جذب کند.

توسعه وب اپلیکیشن ها در vue

 
 
با وجود روی کار آمدن اپلیکیشن های موبایلی اما بازار اپلیکیشن های تحت وب هنوز داغ است به نظر من کوچک بودن و عدم کاربردپذیری صفحه موبایل نسبت به مانیتور رایانه های شخصی موجب این شده که وب اپلیکیشن ها را به موبایل اپلیکیشن ها در برخی از مواقع ترجیح دهیم. از طرفی Cross Platform بودن وب دلیل بسیار مهم دیگری برای این پایداری بوده است.
ما با استفاده از vue.js به سادگی می توانیم پنل ها و داشبورد های مدیریتی بسیار متنوع و پویایی ایجاد کنیم که سرعت طراحی و ایجاد آن از همه چیز مهم تر است.
شما با استفاده از vue میتوانید ساختار قبلی اپلیکیشن خود را حفظ کنید و در یک قسمت مشخص یک APP VUE را فعال کنید .
به طور مثال شما یک پنل مدیریتی دارید که در کنار فرم های POST ,GET یک وب اپلیکیشن قرار است وجود داشته باشد که به صورت لحظه ای آمار و ارقامی از پایگاه داده را به صورت تعاملی برای شما نمایش دهد . و درون ان هم یک امکان ارسال و پست اطلاعات از طرف کاربر وجود داشته باشد. و صدها ویژگی و کارآمدی دیگری که یک فریم ورک سمت کاربری یا سمت سروری را از VUE توقع داشته باشید.
 
وجود منابع آموزشی فراوان و پلاگین های متنوع در کاربرد پذیری این فریم ورک تاثیر گذار بوده و اط سال 2014 تا امروز در حال توسعه و در حال رقابت با سایر فریم ورک ها مانند آنگولار بوده. VUE بسیار کم حجم و سبک است و اجرا شدن آن روی وب سایت شما تاثیری در سرعت و کندی لود وب سایت شما ندارد . البته شرطی که اصول و قوانین بهیه طراحی کردن که در همه اپلیکیشن ها صادق است را به خوبی رعایت کنید اما در کل بسیار سبک است در لینک زیر حجم فریم ورک ههای مختلف را نمایش میدهد
Vue 2.4.2 (58.8K)
Gzip Vue 2.4.2 (20.9K)
به طور پیش فرض پلاگین vue router از هسته حذف شده چون در بسیار از پروژه های کاربرد ندارد .وب سایت رسمی vuejs شامل مستندات دقیق از نحوه استفاده این فریم ورک قدرتمند است.
اگر هم میخواهید به طور کامل برنامه سمت سرور و کاربر را با هم داشته باشید میتوانید Laravel را به عنوان فریم ورک سمت سرور انتخاب کنید چون به طور کامل با vue.js هماهنگ است و پیشنهاد اول Laravel است.
 
وحیدمرداد 23، 1398

vue در شرکت های زیادی در حال استفاده است و من به عنوان یک توسعه دهنده سمت فرانت به این نتیجه رسیده ام که سادگی فریم ورک از همه چیز مهم تر است .