کپی رایت در ایده طراحی سایت ها

کپی رایت در طراحی سایت

 

عدم رعایت حقوق کپی رایت یکی از مشکلات در حوزه نرم افزار است ، در گذشته مشکلات تنها به کپی از CD فیلم ها یا موسیقی ها ختم میشد اما امروز به سادگی زدن دکمه PrtSc  و گرفتن اسکرین شات است ! طراحان وب سایت بدون دریافت ایده ها و قدم گذاشتن بر خلاقیت دیگران نمیتوانند رشد کنند و این روند نیز در سراسر جهان وجود دارد ، شرکتی محصولی را اختراع میکند و سپس شرکت دیگر نوع دیگری از آن اختراع را ایجاد میکند و نفر بعد و در نهایت ممکن است صدها نمونه از آن ایجاد شود که باعث ایجاد رقابت و هم افزایی نیز خواهد شد حتی موجب رشد نمونه اولیه برای مخترع نیز میشود .
طراحی وب سایت دنیایی از ایده ها و ابزارهاست که تجربه و دانش فنی طراح میتواند آن طرحی زیبا و جذاب را خلق کند ، اما طراح باید برنامه نویس باشد یا گرافیست ؟؟

 رشته های هنر در بازار امروز نقش پر رنگی دارند و ذوق هنری آنهاست که از ترکیب رنگ ها و چیدمان صفحات به شکلی خاص برنامه نویس و UI کار را هدایت میکند . طی چند سال اخیر اکثر افرادی که کار طراحی سایت را انجام میدادند پک های آماده را در اولویت اول قرار می دادند و بعد از مدت کوتاهی حجم زیادی از اعتراضات را بین مصرف کنند داشت ، همه کسانی که پیشنهاد طراحی سایت را به شرکت های طراحی غیرحرفه ای داده بودند از اینکه بعد از مدتی سایت به مشکلات جدی برمیخورد و دیگر کسی پاسخ گو نبود شکایت داشتند این روزها وقتی مشتری به سراغ من می آید از تجربه ناخوشایند خود از CMS های رایگان مثل وردپرس و جوملا میگوید و تمایل دارد طراحی سایت اختصاصی را انتخاب کند اما ممکن است اشتباهی دیگری کند و آن این است که سیستم مدیریت محتوا اختصاصی که تصمیم به خرید آن را دارد آیا از نظر فنی کارایی و تحلیل درستی در سطح امنیتی و یا نگهداری آن توسط شرکت تولید کننده اقدام می پذیرد یا برنامه ای نوشته شده و بعد از مدتی رها میشود ! موضوع بسیار مهمی است که در طراحی CMS اختصاصی بسیار اهمیت دارد .
 


    علی
    متاسفانه مشکل بزرگی است که در ایران همه از یک موضوع کپی میکنن کاش واقعا کمی از مغزها بهتر استفاده میشد...
    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود