کپی رایت در ایده طراحی سایت ها

کپی رایت در طراحی سایت

 

عدم رعایت حقوق کپی رایت یکی از مشکلات در حوزه نرم افزار است ، در گذشته مشکلات تنها به کپی از CD فیلم ها یا موسیقی ها ختم میشد اما امروز به سادگی زدن دکمه PrtSc  و گرفتن اسکرین شات است ! طراحان وب سایت بدون دریافت ایده ها و قدم گذاشتن بر خلاقیت دیگران نمیتوانند رشد کنند و این روند نیز در سراسر جهان وجود دارد ، شرکتی محصولی را اختراع میکند و سپس شرکت دیگر نوع دیگری از آن اختراع را ایجاد میکند و نفر بعد و در نهایت ممکن است صدها نمونه از آن ایجاد شود که باعث ایجاد رقابت و هم افزایی نیز خواهد شد حتی موجب رشد نمونه اولیه برای مخترع نیز میشود .
طراحی وب سایت دنیایی از ایده ها و ابزارهاست که تجربه و دانش فنی طراح میتواند آن طرحی زیبا و جذاب را خلق کند ، اما طراح باید برنامه نویس باشد یا گرافیست ؟؟

 رشته های هنر در بازار امروز نقش پر رنگی دارند و ذوق هنری آنهاست که از ترکیب رنگ ها و چیدمان صفحات به شکلی خاص برنامه نویس و UI کار را هدایت میکند . طی چند سال اخیر اکثر افرادی که کار طراحی سایت را انجام میدادند پک های آماده را در اولویت اول قرار می دادند و بعد از مدت کوتاهی حجم زیادی از اعتراضات را بین مصرف کنند داشت ، همه کسانی که پیشنهاد طراحی سایت را به شرکت های طراحی غیرحرفه ای داده بودند از اینکه بعد از مدتی سایت به مشکلات جدی برمیخورد و دیگر کسی پاسخ گو نبود شکایت داشتند این روزها وقتی مشتری به سراغ من می آید از تجربه ناخوشایند خود از CMS های رایگان مثل وردپرس و جوملا میگوید و تمایل دارد طراحی سایت اختصاصی را انتخاب کند اما ممکن است اشتباهی دیگری کند و آن این است که سیستم مدیریت محتوا اختصاصی که تصمیم به خرید آن را دارد آیا از نظر فنی کارایی و تحلیل درستی در سطح امنیتی و یا نگهداری آن توسط شرکت تولید کننده اقدام می پذیرد یا برنامه ای نوشته شده و بعد از مدتی رها میشود ! موضوع بسیار مهمی است که در طراحی CMS اختصاصی بسیار اهمیت دارد .
 


    علی
    متاسفانه مشکل بزرگی است که در ایران همه از یک موضوع کپی میکنن کاش واقعا کمی از مغزها بهتر استفاده میشد...
    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود
    عضویت در خبرنامه
    صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید