آموزش تولید محتوای بهینه یا SEO

در این آموزش به دو مورد اصلی عنوان و متن محتوا می پردازیم و در سری آموزش های بعدی موارد بیشتر را ذکر خواهیم کرد اما به طور کلی بیش از 80 درصد بهینه سازی محتوا در گوگل همین دو مورد زیر می باشد

 
عنوان مطلب (Title)
 
- یکی از مهمترین بخشهای هر مطلب عنوان آن است که باید وقت زیادی برای انتخاب آن صرف کرد.
- تعداد حروفی که در عنوان قرار میگیرد باید در بهترین حالت حداکثر 60کاراکتر باشد که حدود هفت یا هشت کلمه فارسی میباشد.
- از حروف اضافه نباید استفاده شود.
- عنوان باید مرتبط با محتوا باشد. یعنی کلمات کلیدی که در عنوان آمده است باید در محتوا وجود داشته باشد و تکرار شده باشد و از انتخاب عناوینی که کلمات آن در محتوا نیامده است خوداری کنید.
- در انتخاب محتوا باید به گونه ای نیاز سنجی شود یعنی در نظر داشته باشید که کاربران با چه عنوان هایی جستجو می کنند ، عنوان اصلی نوشته مهم ترین بخش هر نوشته به شمار میرود
- برای انتخاب عنوان و کلمات کلیدی به کار رفته در آن حتما از ابزارهایی مانند Google trends استفاده کنید تا بتوانید کلمات پرکاربرد را انتخاب و در عنوان و متن از آنها استفاده نمایید.
متن (Content)
- محتوای صفحه حداقل باید 300 کاراکتر باشد تا گوگل آن را به عنوان محتوا بررسی کند. حتی اگر فیلم یا عکس بارگذاری میکنید برای آنها هم باید توضیحاتی حداقل 300کاراکتری را درج نمایید.
- حداکثر میزان کلمات 2000 کلمه و خط قرمز گوگل برای تعداد کلمات 3000 کلمه میباشد.
- از کلماتی که برای عنوان مطلب انتخاب شده است باید در متن هم استفاده شود. البته به طور طبیعی و از افراط و تفریط در این زمینه خوداری شود چون گوگل به دقت محتوا را بررسی می کند و اگر شما سعی کرده باشید کلمه های کلیدی ایجاد کنید و با این روش گوگل را گول بزنید تا متن شما را در نتایج جستجو آن بیاورید اشتباه کرده اید!!!
- در تولید محتوا از هیچ منبعی که در اینترنت وجود دارد کپی کنید (گوگل با این کار نوشته شما را از لیست خارج می کند)
- مانند یک سناریو پرداز یا نویسنده واقعی در مورد نوشته خود مطلب بنویسید مثلا اگر قرار است یک دستگاهی را به فروش برسانید یا توضیحات یا نوشته آن را در کنار عکس آن قرار دهید فکر کنید دارید برای یک مشتری به صورت شفاف صحبت می کنید ، مطمئن باشید با این کار حتی در حد چند خط گوگل امتیاز بالایی به سایت و نوشته های شما می دهد .
- از تولید و ایجاد کلید واژه های مختلف و پر تکرار به شدت اجتناب کنید در تولید کلید واژه حداکثر 3 مورد ایجاد نشود و در صورت نبود آن هم مشکلی پیش نخواهد آمد
 

    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود