آموزش نصب لاراول در cpanel

یکی از مشکلاتی که در هنگام نصب سایت هایی که با لاراول طراحی شده اند این است که در انواع پنل های مدیریتی مانند Cpanel به مشکلاتی بر میخورند دلیل آن هم این است که لاراول laravel یک پوشه به نام public اریم که سایت از آنجا راه اندازی میشود اما در cpanel سایت از درون پوشه public_html راه اندازی میشود.  برای حل این مشکل نیاز به تغییر ساختار و پوشه های سایت نیست و با افزوندن تکته کد کوتاهی در فایل index.php درون public میتوان مشکل را حل کرد ، به طور پیش فرض معماری لاراول به صورتی طراحی شده که پوشه public حاوی فایل های غیرسیتمی است و دسترسی هکرها را به هسته اصلی نرم افزار مسدود میکند . برای این منظور روش نصب laravel در cpanel نیاز به ترفند ساده ای دارد البته در directadmin نصب بدون نیاز به تغییرات در فایل index.php انجام میشود . 

1 - در ابتدا وارد cpanel شده و در پوشه public_html همه فایل های موجود موقت را حذف کنید . سپس به یک دایرکتوری عقب برگردید و folder هایی که غیرضروری هستند را نیز حذف نمایید.

لاراول در cpanel

2 - حالا سراغ پروژه لاراول میرویم ودر این مرحله باید وارد پوشه public شوید و فایل index.php را ویرایش کنید سپس پوشه public را به html_public تغییر نام دهید و کافی است که چند خط برنامه زیر را وارد بعد خط زیر اضافه کنید.

 

code

 

$app = require_once __DIR__.'/../bootstrap/app.php';

با اضافه کردن کد زیر به لاارول اعلام میکنید 

$app->bind('path.public', function() {
    return __DIR__;
});

3 - به cpanel بر میگردیم و پروژه لاراول را در ریشه آپلود میکنید(نه درون public_html اصلی cpanel) بلکه یک دایرکتوری عقب تر به صورتی که public_html لاراول با public_html سی پنل یکسان و برابر شود.

این روش در همه پنل های مدیریتی از قبیل plesk و directadmin نیز قابل استفاده می باشد


    Mohammad
    سلامچطوری میتونم یه پکیج رو نصب کنم بعد از اینکه سرور راه اندازی کردم و لاراول بالا هست.
    مدیر سایت
    سلام - شاید نیاز شما بیشتر به آپدیت لاراول در نسخه نهایی نصب شده روی سرور است . برای این کار روش های زیادی وجود دارد حداقل ترین روش ممکن آپدیت و تست نهایی روی لوکال و zip کردن و سپس آپلود روی سایت است . روش های سطح بالا اتصال سایت به سیستم ورژن کنترل و ارتباط دو طرفه بین این دو بر اساس کلید ssh است تا وب سایت خودش را به صورت خودکار یا دستی از ورژن کنترل مانند gitlab به روز کند
    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود