بهترین زبان طراحی سایت

با پیشرفت روز افزون زبان های برنامه نویسی سمت سرور یا Back End  مشتری ها را بر سر دو راهی قرار میدهد که کدام زبان برنامه نویسی را برای طراحی وب سایت خود انتخاب کند.
در ایران دو زبان PHP و .NET طرفداران زیادی دارد و اگر بدون تعصب این دو زبان را بررسی کنیم مسئله روشن خواهد شد.
زبان PHP یک زبان OPEN SOURCE  است و این امر راه را برای توسعه دهنده هایش باز کرده است برنامه نویسی با این زبان نسبت به .NET  سخت تر است و محیط طراحی مانند VISUAL STUDIO  برای برنامه نویس فراهم نشده است.( از دلایل استفاده زیاد در ایران ) از این گذشته PHP  یک زبان است اما .NET یک فریک ورک است PHP بیش از 15 فریم ورک با معماری های مختلف دارد و تصمیم گیری برای انتخاب فریم ورک برای برنامه نویس ساده است.
در PHP  از 0 تا 100 پروژه تحت تسلط برنامه نویس است اما در .NET  اینطور نیست ، چون بسته ای که شما باهاش روبرو هستید از دید فنی کاملا بسته است و اصلا معلوم نیست اون وسط چه اتفاقی داره می افته طبیعتا در پروژه های حرفه ای و قدرتمند برنامه نویس باید 100 درصد پروژه تحت کنترل خودش داشته باشه تا اینکه به یک سری ماژول تکیه کنه.
برنامه های PHP بسیار کم حجم و سریع هستند و در یک فایل برنامه نوشته و اجرا میشود اما .NET  متشکل از صدها فایل DLL  است.
برنامه های PHP  بسیار امن هستند و شرکت های بزرگی در دنیا با اون کار می کنند مانند GOOGLE , FACEBOOK اگر نیاز دارید پروژه شما OPEN SOURCE  نباشد با نرم افزارهای  ZEND GUARD فایل ها را رمز کنید.
 
 

    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود