SEO best practices یکی از ترندهای پرطرفدار در مبحث seo سایت است که به صورت پیوسته مورد تجزبه و تحلیل متخصصان seo قرار میگیرد اجرای seo موفق بستگی به اجرای اصولی و علمی قوانین آن است و در غیر اینصورت نتیجه در بر نخواهد داشت.

سئو (بهینه سازی موتور جستجو) شامل فرآیندهایی تخصصی با منظور بهینه سازی وب سایت و فروشگاه اینترنتی برای رسیدن به رتبه بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) مخصوصا صفحه اول و گزینه اول تا سوم است. اما برای اینکه سئو موفقی داشته باشیم صرفا کارهای پیچیده لازم نیست انجام شود با تعریف استراتژی صحیح میتوان بعد از گذشت 6 ماه نتایج خوبی را بدست آورد .

در اینجا برخی از بهترین شیوه های سئو وجود دارد که باید دنبال کنید.

انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی رکن اول در seo

کلمات کلیدی و عبارات مرتبطی را که مخاطبان هدف شما جستجو می‌کنند را شناسایی کنید و آنها را در محتوای خود بگنجانید.

تحقیق کلمات کلیدی یک مرحله مهم در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است که شامل یافتن و تجزیه و تحلیل عبارات جستجویی است که افراد وارد موتورهای جستجو می کنند. هدف استفاده از این داده ها برای بهینه سازی محتوای وب سایت و بهبود رتبه آن در نتایج موتورهای جستجو است.

در اینجا چند نکته و بهترین روش برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی آورده شده است

از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید: چندین ابزار رایگان و پولی تحقیق کلمات کلیدی موجود است، مانند Google Keyword Planner، Moz Keyword Explorer، Ahrefs و Semrush   این ابزارها می توانند به شما در کشف کلمات کلیدی جدید، تجزیه و تحلیل حجم جستجو و رقابت آنها و شناسایی کلمات کلیدی مرتبط کمک کنند.

روی کلمات کلیدی بلند تمرکز کنید: کلمات کلیدی بلند عبارات طولانی تر و خاص تری هستند که افراد برای جستجوی اطلاعات از آنها استفاده می کنند. آنها نسبت به کلمات کلیدی کوتاه رقابتی کمتری دارند و می توانند به شما کمک کنند مخاطب خاصی را هدف قرار دهید.

رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید: به کلمات کلیدی که رقبای شما هدف قرار می دهند و محتوایی که ایجاد می کنند نگاه کنید. این می تواند به شما ایده هایی برای کلمات کلیدی جدید و موضوعات محتوا بدهد و شما هم همان مسیر را ادامه دهید.
هدف جستجو را در نظر بگیرید: هدف جستجو به دلیل درخواست جستجوی کاربر اشاره دارد. درک هدف جستجو می تواند به شما در ایجاد محتوایی کمک کند که نیازهای کاربر را برآورده کند و رتبه وب سایت شما را بهبود بخشد.
پرهیز از پر کردن کلمات کلیدی: پر کردن کلمات کلیدی تمرین استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد در محتوای خود در تلاش برای دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو است. این می تواند منجر به جریمه موتورهای جستجو شود و به رتبه وب سایت شما آسیب برساند
با پیروی از این نکات و بهترین روش ها، می توانید تحقیقات موثری در مورد کلمات کلیدی انجام دهید و محتوای وب سایت خود را برای سئو بهینه کنید.

 

به یاد داشته باشید که محتوای باکیفیت و مرتبط ایجاد کنید که هدف جستجوی کاربر را برآورده کند و کلمات کلیدی هدف شما را به طور طبیعی ترکیب کند.

 

محتوای با کیفیت بنویسید

محتوای با کیفیت برای سایت بنویسید

احتمالا جمله معروف بیل گیتس را شنیده اید که محتوا پادشاه است . حقیقتا این جمله در امر بازاریابی و فروش بسیار موثر است و سایتی که محتوای خوبی دارد و برای آن هزینه کرده است میتواند گوی رقابت را از دیگر بقاپد. محتوای با کیفیت برای سئو سایت شامل ایجاد محتوایی است که نه تنها آموزنده و جذاب است، بلکه برای موتورهای جستجو نیز بهینه شده است. در اینجا چند نکته برای کمک به نوشتن محتوای با کیفیت برای سئو وجود دارد:

با رعایت این نکات می توانید محتوای باکیفیتی ایجاد کنید که برای موتورهای جستجو بهینه شده و مخاطبان خود را درگیر خود کند.

- کلمات کلیدی تحقیق: کلمات کلیدی و عباراتی را که مخاطبان هدف شما جستجو می کنند را شناسایی کنید و آنها را در محتوای خود بگنجانید و این کار را در بازه زمانی مرتب انجام دهید پیشنهاد میشود تحقیقات خود را بیشتر کنید و فاصله زمانی انتشار مطالب جدید را کوتاه تر کنید. در برخی از سایت ها نرخ زمانی مطالب جدید یک هفته کافی است اما در برخی دیگر روزانه چند مطلب جدید است که انتخاب بهترین تعداد بستگی به تحلیل رقبا و میزان محتوایی است که سایر وبسایت ها با شما دارند.
- محتوای باکیفیت بنویسید: بر ایجاد محتوای آموزنده، جذاب و مرتبط با مخاطبان خود تمرکز کنید. از عناوین فرعی و تصاویر برای بالاتر رفتن درک بیشتر محتوای خود استفاده کنید.
هدرهای خود را بهینه کنید: از تگ های سرصفحه (H1، H2، H3) برای ساختاربندی محتوای خود استفاده کنید و خزیدن برای موتورهای جستجو آسان تر شود.
مطابقت با هدف کاربر: اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با هدف جستجوی کاربر مطابقت دارد. این به معنای ایجاد محتوایی است که به سؤالات آنها پاسخ می دهد یا مشکلات آنها را حل می کند.
با روندهای سئو به روز بمانید: سئو دائما در حال تغییر است، بنابراین مهم است که از آخرین روندها و بهترین شیوه ها به روز باشید.
از پیوند داخلی استفاده کنید: به سایر صفحات مرتبط در وب سایت خود پیوند دهید تا به موتورهای جستجو کمک کند ساختار سایت شما را درک کنند و تجربه کاربر را بهبود بخشند.
از توضیحات متا استفاده کنید: توضیحات متا قانع کننده ای بنویسید که به طور دقیق محتوای شما را توصیف کند و کاربران را تشویق کند تا روی سایت شما کلیک کنند.
استفاده از تگ های alt: از تگ های alt توصیفی برای تصاویر استفاده کنید تا به موتورهای جستجو کمک کنید محتوای صفحه شما را درک کنند.
از رسانه های اجتماعی استفاده کنید: محتوای خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا دیده شدن را افزایش دهید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید.
تجزیه و تحلیل خود را نظارت کنید: از ابزارهایی مانند Google Analytics برای نظارت بر عملکرد وب سایت خود و تصمیم گیری مبتنی بر داده در مورد استراتژی محتوای خود استفاده کنید.

بهینه سازی برای موبایل

اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای موبایل مناسب است و به سرعت در دستگاه های تلفن همراه بارگیری می شود. این بخش از seo سایت به طراحی سایت و اصول طراحی سایت که برای seo مناسب است مربوط میشود. البته باید توجه کرد که پایه و اساس یک seo موفق طراحی سایت اصولی و منطبق با اصول seo است که ما در وبینه به خوبی این کار را انجام میدهیم.

بهینه سازی سایت در موبایل و ارتقا seo

بهینه سازی یک وب سایت برای دستگاه های تلفن همراه در دنیای امروزی که اکثر کاربران اینترنت بیشتر از همتایان دسکتاپ خود به دستگاه های تلفن همراه متکی هستند، و این موضوع بسیار مهم است. در ادامه چند راه برای بهینه سازی وب سایت برای موبایل آورده شده است که میتواند در بخش بهینه سازی سایت برای موبایل از نظر seo اشاره کرد.

- بهینه سازی فایل های استاتیک: تصاویر، نمادها و سایر منابع را برای کاهش زمان بارگذاری بهینه کنید.
- بارگذاری اولیه و بارگذاری lazy : منابع مهم را از قبل بارگیری کنید برای این کار در وردپرس پلاگین با کیفیتی مانند wp-rocket وجود دارد و در طراحی اختصاصی با لاراول هم روش هایی است که با cache میتوان آنها را بهبود داد.
- کش وب: از کش وب برای ذخیره منابعی که اغلب به آنها دسترسی دارند در دستگاه کاربر استفاده کنید.
- AMP (صفحات موبایل تسریع شده): از AMP برای ایجاد صفحات موبایلی با بارگذاری سریع استفاده کنید.
- اندازه صحیح متن و عکس ها: اطمینان حاصل کنید که متن و عکس ها اندازه مناسبی برای دستگاه های تلفن همراه دارند.
- عملکرد جستجو: مطمئن شوید که عملکرد جستجو به راحتی در دستگاه های تلفن همراه قابل دسترسی است.
- طراحی وب کاملاً ریسپانسیو: از طراحی وب ریسپانسیو استفاده کنید تا مطمئن شوید که وب سایت شما در تمام پلتفرم ها کار می کند.
- برسی برای اندازه های مختلف صفحه نمایش: اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در اندازه های مختلف صفحه نمایش خوب به نظر می رسد و مشکلی ندارد مثلا در حالت افقی و عمومی گوشی های موبایل . برای این کار میتوان از گوگل کروم بابت تست نمایش در موبایل هم استفاده کرد.
- ساده کردن فرم ها: مطمئن شوید که فرم ها در دستگاه های تلفن همراه به راحتی پر می شوند.
- محدود کردن اسکرول و بزرگنمایی: محدود کردن نیاز به پیمایش و بزرگنمایی در دستگاه های تلفن همراه
- به حداقل رساندن زمان بارگذاری: زمان نمایش یک صفحه وب روی صفحه را به حداقل برسانید تا اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان می توانند به سرعت و به راحتی وب سایت شما را هدایت کنند. دلیل کند بودن وبسایت را بررسی کنید و آنها را رفع کنید

از پیوند داخلی استفاده کنید: برای بهبود ناوبری و کمک به موتورهای جستجو برای درک ساختار سایت شما، به سایر صفحات مرتبط در وب سایت خود پیوند دهید.

با سئوی فنی به روز بمانید: با بهترین شیوه های سئو فنی، مانند ساختار سایت، نشانه گذاری طرحواره و نقشه سایت XML همراه باشید و در خصوص بهبود آنها از کارشناسان seo مشاوره بگیرید.

با پیروی از این بهترین شیوه‌ها، می‌توانید یک وب‌سایت سازگار با موبایل ایجاد کنید که تجربه کاربری روانی را فراهم می‌کند و تعامل با محتوای شما را افزایش می‌دهد.

ایجاد بک لینک های خارجی

بک لینک های با کیفیت بالا از وب سایت های معتبر به دست آورید تا اعتبار و اعتبار وب سایت خود را بهبود ببخشید. این کاری برای seo سایت شما معجزه میکند برای این کار هزینه کنید و بهترین سایت هایی را که میتواند در آنها رپورتاژ منتشر کنید را شناسایی کنید.

تاثیر ریپورتاژ در seo سایت

بک لینک ها لینک هایی از سایر وب سایت ها به وب سایت شما هستند و برای seo مهم هستند زیرا برای وب سایت و محتوای شما رای اعتماد می دهند.در واقع سایت هایی که دیگر سایت ها را لینک کرده اند به شرطی که از در آن لینک تگ rel=nofollow نباشد دلیلی بر با ارزش بودن سایت خارجی است و گوگل هم به این اهمیت رای مثبت میدهد. در اینجا چند استراتژی برای ایجاد بک لینک آورده شده است.

- فرصت های بک لینک را با منابع ارجاع برتر پیدا کنید: وب سایت هایی را که مرتبط با صنعت شما هستند و دارای اعتبار دامنه بالایی هستند را شناسایی کنید و سعی کنید آنها را به وب سایت شما پیوند دهید. معمولا با پرداخت هزینه به آن سایت ها و ایجاد یک مقاله در خصوص معرفی محصول و خدمات شما یک پست در بلاگ آنها است.

- انتشار محتوای «آسمان‌خراش»: محتوای باکیفیت بهتر از آنچه در حال حاضر در اینترنت موجود است ایجاد کنید و آن را به نشریات مرتبط تبلیغ کنید.
- ایجاد پیوند از منابع منسوخ شده: منابع قدیمی را در صنعت خود بیابید و نسخه های به روز شده آنها را ایجاد کنید، سپس به وب سایت هایی که به منابع قدیمی لینک داده اند دسترسی داشته باشید و از آنها بخواهید به جای آن به نسخه به روز شده شما پیوند دهند.
- استفاده از فرمت های محتوا اثبات شده برای ایجاد لینک: محتوا را در قالب هایی ایجاد کنید که برای تولید بک لینک شناخته شده است، مانند اینفوگرافیک ها، فیلم ها، و لیست ها
- انتشار راهنمای نهایی: راهنماهای جامعی در مورد موضوعات مرتبط با صنعت خود ایجاد کنید و آنها را به انتشارات مربوطه معرفی کنید.
- از استراتژی‌ها و تکنیک‌های برند استفاده کنید: استراتژی‌ها و تکنیک‌های برند منحصربه‌فردی ایجاد کنید که سایر وب‌سایت‌ها می‌خواهند به آن‌ها پیوند دهند.
- بازیابی نام‌های بدون پیوند: مواردی را که نام تجاری یا وب‌سایت شما ذکر شده است اما به آن پیوند داده نشده است را بیابید و با وب‌سایت تماس بگیرید تا از آنها بخواهید پیوندی اضافه کنند.
- دریافت پیوندهای متنی: به جای فهرست منابع یا نوار کناری، پیوندها را در بدنه مقاله درج کنید.
- دریافت فهرست «بهترین ایکس» منبعی برای ناشران دیگر شوید: خود را به عنوان منبعی برای خبرنگاران و وبلاگ نویسان معرفی کنید و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار آنها قرار دهید تا بتوانند در مقالات خود از آنها استفاده کنند.
- از تصاویر برای به دست آوردن پیوندها و ذکرها استفاده کنید: تصاویری با کیفیت بالا ایجاد کنید که سایر وب سایت ها می خواهند از آنها استفاده کنند و پیوندی را به وب سایت خود در اعتبار تصویر اضافه کنید.

به یاد داشته باشید که ایجاد محتوای با کیفیت بالا، کلید کسب بک لینک است و ساختن یک پروفایل بک لینک قوی زمان و تلاش می خواهد.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید