بهترین cms از نظر seo

دیده شدن در صفحه اول مخصوصا اولین بودن برای همه با ارزش و پسندیده است ، اما اولین بودن در صفحه اول گوگل تنها انتخاب CMS  نیست ، بلکه استفاده صحیح از هر CMS  میتواند شما را موفق کند .

seo حرفه ای cms

طراحی وب سایت بر پایه SEO  نیاز به مراحلی بعد از طراحی و انتخاب CMS است که به انجام تست ها و گرفتن گزارش در فواصل زمانی متفاوت بستگی دارد و درک جایگاه فعلی و رسیدن به جایگاه بهتر و بالاتر از مراحل بعد از طراحی و تولید محتوا میباشد.

ما در وبینه از سال 95 روی پروژه CMS اختصاصی وبینه کار میکنیم این CMS با شرایط دقیق از نظر SEO و توسعه همراه است و گزینه مناسبی برای انواع وب سایت ها می باشد این سیستم مدیریت محتوا با آخرین نسخه لاراول تولید شده و از زیرساخت های بهینه و قابل توسعه نرم افزاری به خوبی بهره برده است.

این حرف بین طراحان و برنامه نویسان زیاد شنیده میشود که وردپرس Wordpress  از نظر SEO خیلی خوب است ، بنده این حرف را تکذیب نمی کنم اما من در این مقاله میخواهم نگاهی که گوگل به سایت شما می اندازد را بررسی کنم.

گوگل به این کاری ندارد که شما از وردپرس استفاده میکنید یا از دروپال یا جوملا یا هر CMS  اختصاصی بلکه آن فقط یک صفحه Static  را می بیند و هیچ توجهی به نوع CMS  ندارد حتی به عمکلرد برنامه های سمت کاربر مانند Javascript  توجهی ندارد که با چه کتابخانه ها و فریم ورکهایی ساخته شده و فقط HTMl ,CSS و اجازه دسترسی به فایل های قالب را لازم دارد البته در نسخه قبلی گوگل که در سال 2014 وجود داشت اصلا به چیدمان صفحه و فایل های پوسته توجهی نداشت اما گوگل امروز به فایل های مرتبط که جنبه بصری دارد توجه میکند ، اشتباه نکنید طراحی ظاهر سایت فعلا برای گوگل مهم نیست. برای او مهم است که طراحی سایت به درستی و بر پایه اصول بنا شده باشد . باید وب سایت سبک باشد و با رعایت قوانین و استفاده بجا و کافی از تگ ها از cms استفاده کرد.

پس اینکه وردپرس یا هر CMS  اختصاصی که یک شرکت ایرانی یا خارجی نوشته است اصلا مهم نیست ، بلکه نحوه آشنایی با نگاهی که موتورهای جستجو به سایت شما دارند از همه چیز مهم تر است ، حتی نوع زبان برنامه نویسی هم از هیچ اهمیتی برخوردار نیست که مثلا PHP بهتر است یا ASP یا Python یا جاوا فقط و فقط HTML همانطور که در ابتدای این مطلب عرض کردم گوگل میخواهد خیلی ساده محتوای شما را ایندکس کند . لازم دارد که به لینک های شکسته برخورد نکند و بیش از حد از ترفندهای seo در سایت استفاده نشده باشد . البته که cms در داشتن یک سایت خوب بی تاثیر نیست وجود افزونه هایی که مدیر سایت را به سمت تولید محتوای بهتر و رفع نقایص صفحات هدایت کند در اولیوت مدیران است.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید