بهترین cms از نظر seo

دیده شدن در صفحه اول مخصوصا اولین بودن برای همه با ارزش و پسندیده است ، اما اولین بودن در صفحه اول گوگل تنها انتخاب CMS  نیست ، بلکه استفاده صحیح از هر CMS  میتواند شما را موفق کند .

 طراحی وب سایت بر پایه SEO  نیاز به مراحلی بعد از طراحی و انتخاب CMS  است که به انجام تست ها و گرفتن گزارش در فواصل زمانی متفاوت بستگی دارد و درک جایگاه فعلی و رسیدن به جایگاه بهتر و بالاتر از مراحل بعد از طراحی و تولید محتوا میباشد.

این حرف بین طراحان و برنامه نویسان زیاد شنیده میشود که وردپرس Wordpress  از نظر SEO خیلی خوب است ، بنده این حرف را تکذیب نمی کنم اما من در این مقاله میخواهم نگاهی که گوگل به سایت شما می اندازد را بررسی کنم.

گوگل به این کاری ندارد که شما از وردپرس استفاده میکنید یا از دروپال یا جوملا یا هر CMS  اختصاصی بلکه آن فقط یک صفحه Static  را می بیند و هیچ توجهی به نوع CMS  ندارد حتی به عمکلرد برنامه های سمت کاربر مانند Javascript  توجهی ندارد و فقط HTMl ,CSS و اجازه دسترسی به فایل های قالب را لازم دارد البته در نسخه قبلی گوگل که در سال 2014 وجود داشت اصلا به چیدمان صفحه و فایل های پوسته توجهی نداشت اما گوگل امروز به فایل های مرتبط که جنبه بصری دارد توجه میکند ، اشتباه نکنید طراحی ظاهر سایت فعلا برای گوگل مهم نیست چون پردارش تصویر در SEO اهمیتی نمیدهد .

پس اینکه وردپرس یا هر CMS  اختصاصی که یک شرکت ایرانی یا خارجی نوشته است اصلا مهم نیست ، بلکه نحوه آشنایی با نگاهی که موتورهای جستجو به سایت شما دارند از همه چیز مهم تر است.

حتی نوع زبان برنامه نویسی هم از هیچ اهمیتی برخوردار نیست که مثلا PHP بهتر است یا ASP یا Python یا جاوا فقط و فقط HTML

هرچند در نسخه های اختصاصی سایت سازها به همه معیار ها توجه میشود (این ویژگی در همه رعایت نمیشود) و تلاش بر این است که نسخه Starter KIT کاملا استاندارد و SEO Friendly   باشد و پارمترهای مختلفی مانند سرعت پیمایش صفحات بر روی SEO  تاثیر گذار است


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود
    عضویت در خبرنامه
    صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید