تکنیک های برتر SEO و بهینه سازی محتوا

 تنها دلیل تولید محتوا در وب سایت ها کسب درآمد به واسطه بالا رفتن در نتایج رتبه های گوگل است برای محقق شدن این نتیجه لازم است که به صورت پیوسته تولید محتوا در وب سایت مرتب انجام شود . البته نکاتی هم در تولید محتوا وجود دارد مانند زمانبدی مشخص هفتگی در تولید محتوای جدید البته بهتر است هر روز به فکر بهتر ساختن وب سایت خود باشید اگر مقاله ای چند سال گذشته در وب سایت شما قرار دارد لازم است که حتما صفحات قدیمی را به روز کنید و تجربیات جدید خود را در مطلب قبلی اضافه کنید.

رعایت اصول و قواعد SEO بسیار ساده است لازم نیست اتفاق عجیب و قریبی بی افتد گوگل علاقمند به این است که سایت های را در رتبه بالاتر قرار دهد که از سایرین به روزتر باشند و با رعایت همین نکته میتوان به رتبه بالا SEO بعد از شش ماه دست پیدا کرد البته گرفتن مشاوره seo سایت هم بسیار ضروری و مهم است این امر باعث از بین رفتن سعی و خطا در SEO خواهد شد.

 

seo
 
 

مهم ترین ها در SEO

 

از تکرار و کپی برداری خوداری کنید 

اگر شما برای نوشتن مطلب جدید تصمیم به کپی از سایتی دیگر دارید کاملا در اشتباه هستید چرا که گوگل نه تنها به شما بابت مطلبی که ایجاد کرده اید رتبه ای نمیدهد بلکه جریمه هم میکند و باعث پایین آمدن رتبه در سایر صفحات هم خواهد شد. برای تولید محتوای خود استراتژی داشته باشید استراتژی همان برنامه ای مشخص برای رسیدن به هدف مشخص است بدون داشتن برنامه موفق نخواهید شد . محتوای شما باید غنی و مفید باشد شما دارید برای انسان ها مختوا تولید میکنید نه برای ربات ها اگر این هدف را داشته باشید این نکته از چند جهت مورد توجه گوگل است چرا که قرار نیست شما گوگل را گول بزنید گوگل وظیفه دارد بهترین سایت را به کاربران خودش پیشنهاد دهد او تلاش میکند با به روزرسانی همیشگی الگوریتم های جستجو میزان دقت و خطای محاسباتی خودش را کاهش دهد شاید شنیده باشید که سایتی روزگاری در رتبه های اول بود اما امروز باید در صفحات چهارم یا سوم دنبال آن بگرید و این یعنی هیچ کسی دیگر از طریق گوگل وارد آن سایت نمیشود دلیل اینکه از رتبه های بالا به رتبه های پایین رفته است هوشمند شدن گوگل است پس مشخص است که آن سایت در روش هایی استفاده کرده است گوگل را گول میزده و الان گوگل دستش را خوانده.

 

محتوا جذاب و روان ایجاد کنید

سعی کنید محتوایی تولید کنید که برای مخاطب جذاب باشد و با رعایت اصول گرامری و ویراستاری کاربر از خواندن متن لذت ببرد در نهایت با ثبت دیدگاه یا انتشار در شبکه اجتماعی خودش از شما حمایت کند. سعی کنید در عین حال اینکه ساده می نویسید رسمی باشد مخاطبان شما طیف مختلفی دارد . با انتشار مقالات به روز و جدید حتما مخاطبان برای خواندن آنها با شما آشنا میشوند. برای رسیدن به نتیجه بهتر از نویسندگانی استفاد کنید که مهارت نویسندگی خوبی دارند افراد با تجربه را انتخاب کنید. از تکرار بیش از اندازه کلیدواژه ها بپرهیزد سعی کنید به صورتی بنویسید که برای مخاطب خسته کننده و نامربوط نباشد.
 

ارتباط محتوایی در میان صفحات مختلف سایت ایجاد کنید

داشتن ارتباط بین صفحات بسیار مهم است یعنی اگر در مورد یک موضوع صحبت میکنید و قبلا در صفحه ای دیگر در آن باره حرف زده اید بهتر است کاربر را به صفحه دیگر ارجاع کنید البته منظور روی محتوای داخل خود سایت است و سعی کنید به سایت های خارجی زیاد لینک نزنید اگر هم زدید ref ان را unfollow کنیدو به این نکته توجه کنید که لینک ها از نوع پنجره جدید باشند.
 

از تگ ها به خوبی استفاد کنید

محتوایی که شما ایجاد میکنید در قالب HTML در سایت دیده می شود و استفاده از برخی تگ ها مانند B , H بسیار کاربری است و باعث خوانا تر شدن و تفکیک محتوا بر اساس سطح اهمیت میشود اصولا اگر محتوای شما در یک موضوع خاص است و محتوایی که تولید میکنید شامل کلیدواژه هایی است که باید آن کلید واژه ها Bold شوند. سعی کنید تیتر های مختلفی داشته باشید شما میتوانید بر اساس سطح اهمیت از H1 تا H6 از نظر سطح اهمیت از تگ H استفاد کنید نمونه روشن مانند یک پروپزال است که عنوان اصلی بزرگترین سایز را دارد که همان H1 و در صفحات داخلی عناوین داخلی به سایز کوچکتر تبدیل میشوند که به H2 و زیرسطح ها تا H3 و H4 هم کاربری است. در نظر داشته باشید که زیاده روی در هر بخش میتواند نتیجه عکس بدهد
 

از تصاویر و روشهای ارتباط بصری با کاربر بهره بگیرد

همیشه درون محتوای خود از تصاویر استفاده کنید و درون تصویر هم مقدار alt را با عبارتی مرتبط با موضوع عکس پر کنید . یا اگر میتوانید video یا پادکست هم درون خود وب سایت داشته باشید بهتر است تا اینکه کاربر را به لینک ویدیو در سایت خارجی مثل اپارات هدایت کنید دلیل این امر هم به موضوع نرخ پرش مربوط است یعنی کاربری که وارد سایت شما میشود طی چه مدت در حال خواندن و بررسی مقاله شما است هر زمان طولانی تر باشد بهتر است . لذا یکی دیگر از نکته هایی که گفته میشود محتوا حداقل 1000 کلمه باشد همین موضوع است.
 

طراحی استاندارد و اصولی سایت در SEO مهم است

طراحی سایت را بسیار جدید بگیرید نمیتوانید با هزینه ای کم به موفقیتی بزرگ برسید البته گول افرادی که پول زیادی بابت کارهای بی کیفیت را می گیرند را نخورید ! طراحی سایت در بالا رفتن رتبه SEO بسیار موثر یک مثال آن هم میتوان به سرعت لود سایت توجه کرد . اگر سایت شما کند است میتوانید آن را با ابزارهای تست سرعت سایت اندازه گیری کنید باید گرید A را داشته باشید و همچنین سرعت بارگذاری صفحه در Alexa باید زیر 2 ثانیه باشد هرچه مقدار سرعت به Very Fast بیشتر باشد قطعا کاربران بیشتر تمایل دارند به سایت شما وارد شوند . در صورتی که پایین بودن سرعت سایت به نتیجه بسته شدن سایت شما قبل از باز شدن می انجامد و این یعنی همه تلاش های شما بی فایده است.. پس به بحث بهینه سازی و کاربر پسند بودن گرافیک سایت هم توجه کنید حتما در قسمت های مربوط به بخش مقالات از پس زمینه سفید و فونت خوانا استفاد کنید و بخش های اضافی کناری را هم حذف کنید چرا که کاربر شما باید تمرکز خود را فقط روی متن اصلی داشته باشد و هیچ چیزی جانبی مثل تبلیغات یا معرفی صفحات مختلف تمرکز کاربر را پرت نکند.
 

در شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشید

بسیار خوب است که در شبکه های اجتماعی به صورت شخصی حضور فعال داشته باشید نه به صورت شرکتی مدیر شرکت یا پرسنل شرکت باید برای خود در شبکه های اجتماعی فعال باشند و مقالات و صفحات جدید را برای دنبال کنندگان خود منتشر کنید این کار باعث میشوند افراد خیلی سریع از اتفاقات و مقالات جدید شما با خبر شوند افراد حاضر در شبکه های اجتماعی میتوانند مشتری های بالقوه ای باشند که بعد از خواندن مطلب جدید یا دیدن محصول جدید یا نمونه کار شما جذب ارتباط با شرکت شوند.
 

لینک سازی خارجی بسیار مهم است 

لینک سازی خارجی همانطور که مهم است میتواند هزینه هم داشته باشد ولی این کار را باید روی برخی از صفحات هدف انجام دهید مانند صفحه محصول یعنی با ایجاد یک ریپرتاژ آگهی در سایت هایی خبری حجم زیادی از کاربران را وارد سایت شما کنند البته باید در سایت های خبری که ریپرتاژ ایجاد میکنید تاکید کنید که به درون مطلب به سایت شما هم لینک بزنند آن هم از نوع Fallow تا بر روی رتبه سایت شما هم به دلیل ایجاد لینک خارجی هم تاثیرگذار باشد . 
 
#seo

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید