شش اصل مهم در طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

برای اینکه بتوان به توانایی فنی و پشتیبانی شرکتی که قرار است طراحی سایت بازاریابی شبکه ای انجام دهد پی برد باید به چه ویژگی های از نظر فنی و تعهدی توجه کرد ؟ در این مقاله ما میخواهیم مهم ترین ویژگی های یک شرکت نرم افزاری متخصص در زمینه طراحی نرم افزار بازاریابی شبکه ای را مشخص کنیم. ویژگی هایی که برای هر شرکت بازاریابی شبکه ای در هنگام تصمیم گیری در انتخاب زبان های برنامه نویسی یا دیتابیس و... مهم است.

mlm develop

توانایی فنی در تحلیل و طراحی
توانایی فنی در مهم ترین درجه قرار دارد ! داشتن تجربه موفق بسیار تاثیر گذار است . هنگامی که قرار است شرکتی پروژه ای را بسازد معمولا اولین نسخه های آن پروژه با مشکلات متعددی روبرو میشود و وجود همین مشکلات شما را به دردسر می اندازد اما در مقابل شرکتی که حداقل 5 سال در یک حوزه تخصصی به صورت فعال حضور دارد قطعا میتواند تاثیرگذاری بالایی در اجرای پروژه ها را داشته باشد.

از ابزارهای به روز در توسعه استفاده شود
استفاده از فناوری های بروز و مدرن ، بسیار مهم است که سایت شما با فناوری و فریم ورک های مدرن ساخته شود نباید فراموش شود که طراحی سایت بازاریابی شبکه ای دقیقا سیستمی پویا و انعطاف پذیر است و بعد از گذشت مدتی با تغییراتی در بخش های مختلف روبر میشود که لازم است سایت خود را با آن تغییرات تطبیق دهد ! در نتورک مارکتینگ کیفیت از کمیت بسیار مهم تر است وجود مشکلات و معایب مختلف در طول حیات یک سیستم نرم افزاری باید به سرعت برطرف گردند و خود را با تغییرات به روز کند و بتواند یک کسب و کار آنلاین را برای همیشه سرپا نگه دارد.

کدام زبان برنامه نویسی یا فریم ورک یا دیتابیس را انتخاب کنیم
زبان های برنامه نویسی و فریم ورک های پرطرفردار را انتخاب کنید ، در ایران دو زبان برنامه نویسی تحت وب طرفداران زیادی دارد همچنین این زبان ها در دنیا طرفداران زیادی دارد وجود طرفداران در رشد و ارتقا امنیت زبان ها بسیار کمک کننده است اولین زبان برنامه نویسی PHP‌ و سایر زبان ها مانند asp است خوب زبان های زیادتری وجود دارد که برخی از آنها با توجه به نیازی که وجود دارد مورد استفاده قرار میگیرد مانند java یا python یا javascript که در فریم ورک های مختلفی مانند Laravel , .net, nodeJs و .. استفاده میشوند متاسفانه برخی از برنامه نویسان برای توجیه کردن مشکلات کاری خود مشکلات را گردن زبان های می اندازند و به دروغ به مشتریان اعلام میکنند که به این دلیل فلان زبان برنامه نویسی خوب نیست یا ضعیت است اما باید توجه داشت که امروزه هر زبان توانایی ها و قابلیت های خاص خود را دارد که باید با نگاهی عمیق و تخصصی بتوان بهترین زبان را انتخاب کرد (در مورد نرم افزار نتورک مارکتنیگ شرکت های موفق سایت های خود را با php نوشته اند) اما با فرض خوب بودن هر زبان عامل دوم در انتخاب یک زبان برنامه نویسی جامعه بزرگ و طرفداران آن است این ویژگی باعث میشود که سیستم ها با دانش سطح بالایی از توانایی برنامه نویسان آن پیاده سازی شود . البته از همه مهم تر توانایی آن توسعه دهنده است چرا که همه اینها ابزارهای کار هستند و ابزارها به تنهایی هیچ کاری نمیکنند مگر اینکه ذهن خلاق و معمار نرم افزار در طراحی هوشمندانه بتواند از ابزارها محصول نهایی را تولید کند. امروزه همه زبان ها امن هستند و همه زبان ها از سرعت و کارایی مطلوب و قابل قبولی برخوردار هستند تنها در برخی از ویژگی ها با یکدیگر متفاوت می باشند لازم به ذکر است که زبان برنامه نویسی PHP به تنهایی در کنار فریم ورک Laravel میتواند همه نیازهای یک کسب و کار بازاریابی شبکه ای را پوشش دهد که اینها تنها 20 درصد نیاز کار است 80 درصد ادامه کار به طراحی و تحلیل سیستم مرتبط میشود.

 

کدام دیتابیس را انتخاب کنم ؟

my sql vs sql server

پیشنهاد ما Oracel Mysql است این دیتابیس تحت پشتیبانی و توسعه جدی کمپانی قدرتمند Oracel قرار دارد و نسخه های متعددی از آن منتشر شده که در استفاده از آخرین نسخه آن سرعت و کارایی فوق العاده بالای دارد این دیتابیس قابلیت ثبت و جستجو در میان میلیارد ها رکورد در حداقل زمان را دارد . البته دیتابس های معروف دیگری هم وجود دارد مانند sql server یا mongoDB که با توجه به نیاز میتوان از آنها استفاده کرد از جمله تفاوت های دیتابیس ها در سیستم عامل های قابل پشتیبانی است مثلا mysql در همه زبان های برنامه نویسی و همه سیستم عامل ها قابل استفاده است 

Oracel MySQL: It supports FreeBSD, Linux, OS X, Solaris, and Windows. 

Microsoft SQL Server: It supports Linux and Windows.

از نظر پشتیبانی زبان های برنامه نویسی

Oracel MySQL: It supports Ada, C, C#, C++, D, Delphi, Eiffel, Erlang, Haskell, Java, JavaScript, Objective-C, OCaml, Perl, PHP, Python, Ruby,Scheme, and Tcl
Microsoft SQL Server: It supports C#, C++, Delphi, Go, Java, JavaScript, PHP, Python, R, Ruby, Visual Basic

از نظر حجم ذخیره سازی هر دو دیتابیس نامحدود هستند اما در سرعت استخراج Mysql سرعت بالاتری در حجم بسیار بالا دارد

ماژول های از قبل نوشته شده به صورت اختصاصی
شرکتی که قرار است پروژه شما را انجام دهد خوب است که زیرسیستم هایی را از قبل تولید کرده باشد به طور مثال یک سایت بازاریابی شبکه ای نیاز به یک سیستم مدیریت کالا و محصولات و ارتباط با مشتریان دارد و ماژولی جهت مدیریت و شبکه سازی و محاسبه پورسانت از روی پلن چند سطحی در انواع binary , unulevel , breakaway در وبینه نرم افزارهای پایه که در کنترل پنل به صورت پیش فرض قرار دارد شامل (ماژول مدیریت بازاریابی شبکه ای - ماژول مدیریت محصولات - ماژول مدیریت ارتباط با مشتریان - ماژول مدیریت کسب و کار - ماژول سیستم مدیریت محتوا و سایر بخش های کاربردی مانند مدیریت سطوح دسترسی اپراتورهها و مدیران ) البته که همه اینها در کنار طراحی سایت و طراحی دفتر کار و طراحی و پیاده سازی پلن بازاریابی شبکه ای که قرار است شما با آن فعالیت کنید نصب میشود و شامل بخش های مهمی از یک سایت بازاریابی شبکه ای است که نبود آنهامیتواند مشکلات متعدد را برای فعالیت سایت ایجاد کند.

امنیت و روش های ارتقا آن

سیستم باید امنیت قابل قبولی داشته باشد ، امنیت یک وب سایت به اندازه ای مهم است که در صورت وجود حفره هایی امنیتی و نفوذ هکرها همه چیز از بین خواهد رفت . امنیت توسط عوامل مختلفی تحت تاثیر و تهدید است برخی از این عوامل وجود باگ های امنیتی در زیرساخت ها است و برخی از آنها طی برنامه نویسی به دلیل اشتباهات و رعایت نکردن الزامات ایجاد میشوند ، حال برای اینکه بتوان جلوی این مشکلات را گرفت چه باید کرد ؟ ابتدا باید به توانایی فنی که در بالا در مورد آن گفته شد توجه کرد و دوم اگر نرم افزار چندین سال از استفاده آن گذشته باشد قطعا امنیت کاملی دارد ضمنا لازم است که سیستم همیشه به روز باشد مهم ترین آنها شامل (فریم ورک - نسخه زبان برنامه نویسی - نسخه سیستم عامل می باشند)

اهمیت پشتیبانی و نگهدری
پشتیبانی بسیار پر اهمیت است مطابق تجربه ای که طی سالهای اخیر همکاری با انواع شرکت ها که داشته ایم به این نتیجه رسیده ایم که سوالاتی متعددی در طول فعالیت وب سایت پرسیده میشود این سوالات شامل مشکلات و سوالاتی است که اپراتور ها و بازاریاب ها معمولا با آنها روبرو میشوند . ممکن است بازاریاب ها مشکلاتی در نحوه محاسبه پورسانت داشته باشند در اینجا با مراجعه به مستندات پلن می توان به انواع سوالات پاسخ داد یا لازم است که اپراتورهای سایت را در مورد نحوه استفاده آموزش داد و از همه مهم تر موضوع نگهداری و توسعه است که در صورت نبود میتواند مشکلات جدی به همراه داشته باشد.

امکانات مدیریتی جامع و کامل

داشتن امکانات کامل و جامع در پنل مدیریتی سایت بازاریابی شبکه ای بسیار مهم و ضروری است گزارشاتی که در بخش فروش و حسابداری لازم است و گزارشاتی که در سطح پورسانت دهی و مدیریت کاربران از بخش های مهم سیستم میباشد . ما در طراحی سایت های بازاریابی شبکه ای با استفاده از چندین نرم افزار تحت وب که به صورت همیشگی در حال توسعه هستند و مشتریان زیادی هم دارند به صورت یکچارچه استفاده میکنیم اهمیت سایر نرم افزارهای وابسته به این سیستم در این است که حتما باید پروژه های قابل استفاده در سایر پروژه ها باشد مثلا اگر حسابداری و گزارشات فروش را مد نظر داشته باشیم این سیستم صرفا نباید به صورتی باشد که فقط در سایت بازاریابی شبکه ای استفاده شود بلکه باید به صورتی باشد که در انواع فروشگاهی های اینترنتی توسط شرکت فروخته شده باشد و مورد استفاده قرار بگیرد چرا که استفاده زیاد از نرم افزارها میتوانند میزان کاربردی بودن آن و خطا های نرم افزارهای را بسیار کاهش دهد و در نهایت به نرم افزاری بهینه و ارزشمند تبدیل شده باشد.

حسینآبان 03، 1398

سلام . با توجه به توضیحاتی که دادید معلومه که اگر سایت را با زبان php بنویسیم بهتر است ؟ و آیا میتواند هزینه های توسعه را کاهش دهد؟
مدیر سایتآبان 04، 1398

سلام نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا جامعه برنامه نویسان زبان php بزرگ تر است و بیش از ۶۰ درصد سایت های دنیا با php نوشته شدن
اسماعیل فرسراجآذر 20، 1398

سلام. هزینه راه اندازی یک شرکت بازاریابی شبکه ای چقدره؟ سپاس
مدیر سایتآذر 20، 1398

سلام آقای فرسراج ؛ سایت بازاریابی شبکه ای از چند نرم افزار تحت وب استفاده میکند مانند سیستم فروش - سیستم انبارداری - سیستم بازاریابی شبکه ای و سیستم مدیریت محتوا و تیکت که همه اینها به تنهایی قیمت مشخصی دارند . البته شرکت وبینه به صورت تخصصی طی ۴ سال اخیر روی این نوع پروژه کار کرده و چندین نمونه کار هم دارد . جهت راه اندازی این نوع سایت با واحد فروش شرکت تماس بگیرید
وهاب مهدیون

سلام . آیا می‌شود به جای سایت اپلیکیشن طراحی کرد؟ یا در این زمینه اپلیکیشنی وجود دارد؟
وحید الوندی

سلام جناب مهدیون . هر اپلیکیشنی برای فعالیت خود نیازمند یک سایت است که اطلاعات را بتواند دریافت و پردازش کند . در خصوص وجود اپ اماده ای که کار فروش را انجام دهد چیزی را نمیتوانیم پیشنهاد دهیم اما با توجه به استراتژی کسب و کاریتان میتوانیم انواع سایت ها و اپلیکیشن های موبایلی شما را ایجاد کنیم