طراحی سایت خبرخوان/ طراحی سایت خبری خودکار حرفه ای وپربازدید

طراحی سایت خبرخوان یا همان طراحی سایت خبری به صورت اتوماتیک، یک راه آسان برای جمع‌آوری و پیدا کردن اخبار از سراسر وب هست. تصور کنید به یک داشبورد یا سایتی دسترسی دارید که می‌توانید تمامی اخبار مورد علاقه خود را از سراسر وب(سایت‌ها، بلاگ‌ها و...) به راحتی دریافت کنید. این امکان با RSS فید امکان‌پذیر است. بررسی و دسترسی یک به یک به همه سایت‌ها کار سخت و زمانبری است؛ اما ثبت نام در این سایت‌های خبری این تضمین را به شما می‌دهد که همواره از آخرین به روزرسانی‌ها و خبرها آگاه هستید.

بنابراین اگر تاکنون رویای راه‌اندازی وب سایت خبری خود را داشته‌اید، ما در این راهنما بهترین و ساده‌ترین روش راه‌اندازی سایت خبری را معرفی می‌کنیم.

منظور از طراحی سایت خبرخوان یا سایت خبری اتوماتیک چیست؟

سایت خبرخوان یا سایت خبری خودکار، سایتی است که اطلاعات را از منابعی که از قبل برای آن تعریف شده جمع‌آوری کرده و منتشر می‌کند. هدف از طراحی چنین سایت‌هایی این است که اخبار و محتوای خوب و کارآمد به سرعت و بدون نیاز به نوشتن یا مدیریت منتشر شود. این کار به روش‌های مختلفی مانند استفاده از الگوریتم‌ها برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و تولید مقاله یا با استفاده از تکنولوژی ‌RSS انجام می‌شود. به طور کلی هدف از سایت خبری خودکار یا همان خبرخوان،‌تولید محتوا به سرعت و کارآمد و ارائه یک جریان ثابت از اخبار به کاربران است.

RSS چیست؟

RSS مخفف Really Simple Syndication و به معنای تشکیل ارتباطات ساده است. به احتمال زیاد اگر تاکنون دستی در طراحی سایت داشته‌اید، این کلمه به گوشتان خورده و با نماد نارنجی آن آشنا هستید. اگر بخواهیم در این راهنما به صورت مختصر توضیحی راجع به آن ارائه دهیم، این است که RSS  قابلیتی است که به کاربران امکان مشاهده آخرین مطالب سایت را بدون مراجعه به آن بدست آورند. در واقع این قابلیت، تعامل کاربر با سایت را افزایش داده و برای او دسترسی سریع و راحتی را فراهم می‌کند. کلمه Syndication مفهومی شبیه بازنشر محتوا در بستری متفاوت از سایت اولیه دارد.

بنابراین Rss Feed شما را از چک کردن مداوم سایت‌های موردعلاقه‌تان بی نیاز می‌کند که در حال حاضر اغلب سایت‌ها از این گزینه برای ارتباط راحت‌تر و بیشتر با کاربر استفاده می‌کنند. با توجه به  ویژگی‌هایی که برای این تکنولوژی تعریف شد، RSS بهترین گزینه برای سایت‌های خبری است که محتوای آن دائم در حال تغییر است.

برای معرفی RSS به منظور بیان کاربرد آن در طراحی سایت خبرخوان به همین نکات بسنده می‌کنیم تا به موضوعات مهم‌تری راجع به طراحی سایت خبری اتوماتیک بپردازیم.

مزایای طراحی سایت خبرخوان هم برای کاربر و هم صاحب سایت چیست؟

مزایای سایت‌های خبری خودکار هم متوجه سایت میزبان هست و هم اینکه برای سایت مرجع هم مفید است. به این صورت که برای سایت میزبان ارتباط و تعداد بازدید کاربران از سایت را افزایش می‌دهد که این برای سئوی سایت بسیار مفید است؛ مزیت آن برای سایت مرجع هم به این صورت که انتشار محتوای آنها در سایت خبرخوان در واقع به مثابه تبلیغ سایت به حساب می‌آید و ممکن است در سئو و رتبه آن در سایت(البته به صورت غیرمستقیم) موثر باشد. بنابراین اهمیت طراحی سایت خبرخوان تنها محدود به دسترسی سریع به خبرهای روز دنیا نیست، بلکه برای برای سئو هم مفید است.

علاوه بر این استفاده از RSS FEED برای سایت های غیرخبری هم مفید است،‌چرا که کاربر دراین حالت به راحتی می‌تواند بدون نیاز به اینکه آدرس سایت شما را به خاطر بسپارد، تمام به روزرسانی‌های سایتتان را به راحتی دریافت کند. 

برای شروع طراحی سایت خبرخوان و استفاده از RSS  چه اقداماتی باید انجام دهید؟

فیدهای RSS فایلهای متنی ساده‌ای هستند که به سرویس‌ها و پلتفرم‌های RSS ارسال شده و در قالب XML منتشر می‌شوند. بنابراین برای اینکه بتوانید RSS را به سایت خود اضافه کنید، باید آخرین مطالبتان در قالب XML در سایت بارگذاری شوند. در نتیجه برای خواندن آنها نیاز به نرم‌افزارهای RSS خوان است.

حال با همه این تفاسیر برای فعال کردن این قابلیت در سایتتان بسته به نوع سایت روش‌های مختلفی وجود دارد. در سایت وردپرسی قابلیت ساخت rss به صورت خودکار وجود دارد. بنابراین شما باید در قسمتی که قصد افزودن Rss Feed  را دارید انتخاب کرده و سپس در قسمت ویرایش قالب قطعه کد مربوط به rss را اضافه کنید.

اما این سایت‌ها معمولا چه ویژگی‌ها و امکاناتی را برای کاربر فراهم می‌کنند؟

از مهم‌ترین ویژگی‌های سایتهای خبرخوان این است که به صورت خودکار و ۲۴ ساعته تمام اخبار روز را از سایتهای مختلف جمع آوری می‌کند و به روزترین اخبار را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

در سایت‌های خبرخوان مدیر سایت می‌تواند، دسته‌های مختلف خبری را در سایت ایجاد کند تا مخاطب به راحتی به خبر و محتوای موردنظر خود دسترسی پیدا کند. پس از آن سیستم فیدخوان به صورت خودکار اطلاعات را از سراسر وب جمع آوری کرده و در سایت در قسمتهای موردنظر منتشر می‌کند. حال از جمله قابلیت‌هایی که در تمام سایت‌ها از جمله سایت‌های خبری می‌توان تعبیه کرد، عبارتند از موارد زیر:

 1. ایجاد قابلیت ثبت و تبادل نظر برای هر خبر
 2. امکان رای‌دهی به خبرها
 3. امکان ثبت و درج تبلیغات در سایت
 4. امکان مدیریت محتوای سایت
 5. وجود قابلیت جستجو در سایت برای راحتی کاربر
 6. خبرنامه قوی و به روز
 7. امکان افزودن سایت خبری جدید
 8. امکان مرور و دسترسی به آرشیو خبری سایتهای خبری
 9. امکان تعیین اولویت در دریافت اخبار
 10. امکان تشخیص مطالب تکراری
 11. دارای قابلیت ویرایش اطلاعات و اخبار دریافت شده
 12. و...

روش های مختلف طراحی سایت خبرخوان

برای طراحی سایت‌ خبری یا سایت خبرخوان روش‌های مختلفی پیش روی شما قرار دارد که از جمله آنها طراحی سایت خبرخوان با وردپرس یا طراحی سایت اختصاصی خبری است. در وردپرس قابلیت Rss Feed به طور پیش فرض فعال است و شما تنها نیاز به افزودن قطعه کدی در قالب آن دارید. اما در روش طراحی اختصاصی افزودن این قابلیت به سایت و طراحی سایت خبری اتوماتیک باید توسط برنامه نویس سایت انجام شود.

وبینه از با تجربه‌ترین و صد البته متخصص‌ترین افراد در حوزه برنامه نویسی و طراحی سایت اختصاصی است که از جمله پلتفرم‌هایی که این مجموعه ارائه داده است، cms اختصاصی سپهر گستر است. بنابراین در صورت تمایل به طراحی سایت به صورت اختصاصی و با کدنویسی می‌توانید روی کمک برنامه‌نویسان وبینه حساب کنید. علاوه بر این کارشناسان وبینه آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در این زمینه هستند. تنها کافی است با شماره تماس 021-8302905  تماس بگیرید.

متن..

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید