طراحی قالب خبری/نکات انتخاب و طراحی قالب سایت خبری

طراحی قالب خبری بعد از برنامه ریزی و تعیین اهداف سایت، اولین قدم برای راه اندازی سایت خبری است. داشتن ظاهر و طراحی منحصربفرد و جذاب برای هر سایتی از اصول اولیه به حساب می‌آید. سایت‌های خبری هم امروزه جزو مهم‌ترین و البته پربازدیدترین انواع سایت‌ها هستند. چرا که در حال حاضر مردم برای اطلاع از خبرها کمتر سراغ روزنامه ها می‌روند و بیشتر در فضای مجازی خبرها را دنبال می‌کنند. بنابراین طراحی چنین سایتهایی که ترافیک بالایی هم دارد، نکات و اصول خاصی دارد. بنابراین برای انتخاب و طراحی قالب خبری مناسب سایت خبری، شما باید به میزان کافی اطلاعات بدست آورده باشید تا بتوانید بهترین سایت را مطابق با انتظارات خود راه‌اندازی کنید. به خاطر همین من در این محتوا تصمیم گرفتم در راستای تسهیل طراحی سایت خبری، اطلاعات کاملی در زمینه نکات طراحی و انتخاب قالب خبری ارائه دهم.

برای طراحی قالب خبری چه اقداماتی نیاز است؟

پیش از اینکه اقدام به طراحی قالب سایت خبری خود بکنید، باید اهداف و انتظارات خود از طراحی سایت خبری را بررسی کنید تا بتوانید موارد موردنیاز برای طراحی قالب را بدست آورید. برای این کار پیشنهاد می‌کنم قبل از هر چیز سراغ سایتهای رقبا رفته و مواردی که در این سایت‌ها پیاده شده و در نظر گرفته شده را لیست کنید. شما با بررسی سایت رقبا نکات بسیار کاربردی را بدست می‌آورید که تا قبل از آن به ذهنتان نیامده است. پس از این کار با مشورت با طراح سایت بخش‌ها و قسمتهای موردنیاز خودتان را تعیین می‌کنید. حال در این مرحله لازم است که طرح گرافیکی موردنظرتان را به طراح انتقال دهید تا با کمک او به یک طرح جامع برای کل سایت برسید و پس از آن طراح یا دوولوپر شروع به طراحی سایت خبری شما بپردازد.

اما قبل از اینکه طراح سایت کار طراحی را استارت بزند، شما باید روش طراحی و ساخت سایت خبری خودتان را انتخاب کنید. همانطور که در صفحه طراحی سایت خبری هم توضیح دادیم، طراحی سایت خبری هم می‌تواند به صورت اختصاصی و با کدنویسی انجام شود و هم با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس. بنابراین شما در ابتدای کار باید روش طراحی سایت خود را انتخاب کنید.

انواع روش طراحی قالب خبری

برای طراحی قالب سایت خبری با توجه به اهداف و نیازهای شما روش های مختلفی وجود دارد. در صورتی که تصمیم به طراحی سایت خبری با وردپرس دارید، چند انتخاب پیش روی شما قرار دارد:

 1. خرید قالب های خبری وردپرس آماده
 2. طراحی قالب خبری اختصاصی وردپرس با صفحه ساز

هر کدام از این دو روش مزایا و معایب خود را دارند. اما روش اول با توجه به اینکه شما یک قالب آماده از پیش طراحی شده را روی سایت نصب می‌کنید، مسلما امکان شخصی سازی با توجه به نیازهای خودتان را کمتر دارید. علاوه بر این در این روش شباهت سایت با سایتهای خبری دیگری که آنها هم از این قالب استفاده کرده‌اند، بیشتر می‌شود. بنابراین به طور کلی این روش پیشنهاد نمی‌شود. خرید قالب آماده برای طراحی سایت در مواقعی بهترین انتخاب است که شما خود تصمیم به طراحی سایت دارید و یا بودجه کمتری برای این کار در نظر گرفته‌اید. اما حسن این روش سهولت و سرعت بیشتر طراحی سایت هست.

روش دوم یعنی طراحی قالب خبری اختصاصی وردپرس منظور طراحی قالب با استفاده از صفحه سازهای وردپرس مانند المنتور است. به طور کلی برای طراحی سایت شما می‌توانید قالب های بسیار ساده و سبکی مانند قالب هلو المنتور را روی سایت نصب کرده و سپس خودتان طبق نیازها و سلیقه‌تان قالب موردنظرتان را طراحی کنید. برای بهتر شدن طراحی هم می‌توانید قسمتهای موردنیازتان را با برنامه نویسی سفارشی سازی کنید.

اما در صورتی که تصمیم به طراحی سایت اختصاصی دارید، شما در ابتدا باید با مشورت طراح و برنامه نویس به طرح موردنظر خود رسیده و آن را در نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ یا فیگما طراحی کنید. پس از آن برنامه نویس شروع به پیاده سازی قالب موردنظر شما به صورت کاملا اختصاصی می‌کند. حسن این روش هم اختصاصی و منحصربفرد بودن و صد البته بهینه بودن قالب سایت است. اما نکته ای که هست این روش هزینه و زمان بیشتری می‌طلبد.

انواع قالب خبری

در طراحی قالب خبری چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برای ساخت یک ساخت خبری خوب و جذاب باید سعی کنید تمامی امکانات سایتهای خبری را به صورت بهینه در آن پیاده کنید. اما منظور از امکانات سایت خبری مواردی است که در زیر بیان می‌کنم:

 1. دسته بندی خبرها
 2. دارای امکان جستجو
 3. واکنش گرا و ریسپانسیو بودن طراحی سایت برای دستگاه های مختلف از جمله pc و موبایل
 4. دارای امکان ارسال نظر و کامنت برای کاربران
 5. داشتن گالری تصاویر زیبا و کاربردی
 6. داشتن گالری ویدیو
 7. در نظر گرفتن قسمتی برای بنرهای تبلیغاتی جهت کسب درآمد سایت
 8. دارای قابلیت به اشتراک‌گذاری خبرها در شبکه های اجتماعی
 9. بهینه سازی کدهای قالب برای بهبود سرعت سایت
 • طراحی صفحه ای برای عنوان تیتر خبرها
 • دارای آرشیو خبرها تا تاریخ مشخصی
 • دارای لینک ها و پیوندهای سریع

طراحی قالب خبری

طراحی قالب خبری توسط تیم برنامه نویس و طراحی سایت وبینه

انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت برای ساخت سایت خبری بسیار مهم است. به خاطر همین بهتر است مجموعه‌ای را به این منظور انتخاب کنید که در کنار تخصص بالا در طراحی سایت، مهارت و سابقه خوبی در برنامه نویسی سایت هم داشته باشند. وبینه با وجود تیم برنامه نویس متخصص و حرفه ای که دارد، علاوه بر اینکه صفرتاصد طراحی قالب خبری سایت شما را انجام می‌دهد، راهنمایی‌ها و مشاوره های لازم در این زمینه را هم به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین انتخاب وبینه یک تیر دو هدف است.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید