محتوای به روز با 7 روش ساده


هیچکس یک وب سایت قدیمی و خاک خورده را دنبال نخواهد کرد. وب سایتی که به روز نشود رو به نابودی خواهد رفت. تغییرات اینترنت به قدری سریع است که اگر برای لحظه ای از بهبود وب سایت خود دست بکشید، درست در همان لحظه از حرکت بازخواهید ایستاد و از رقیبان خود عقب خواهید ماند.

اگر وب سایت شما به طور فعال، با ماهیت در حال تغییر وب هماهنگ نیست پس به سوی رکود، قدیمی و تاریخ گذشته شدن پیش می رود و خسته کننده خواهد شد.

شاید نیاز به گفتن نباشد اما به هر حال می گویم که محتوا بخش مهمی از موفقیت در بازاریابی دیجیتال است. اما حواستان باشد محتوا به محض انتشار، سفرش را به سوی قدیمی شدن آغاز می کند. و محتوای قدیمی هم رو به نابودی می رود. هرچند وقت یکبار، بعضی از محتواها آنقدر جذاب هستند که بیشتر از زمان معمول در این چرخه باقی می مانند اما این اتفاق نادری است.

در اینجا 7 روش مطرح می شود که به کمک اینها می توانید مطالب قدیمی اما جالب خود را به سرعت از مرگ نجات دهید و آنها را زنده نگه دارید.

همیشه سبز بنویسید

 

evergreen content

انواع مختلفی از محتوا وجود دارد. بعضی از آنها مانند اخبار تنها برای زمان کوتاهی طراحی می شوند در حالی که بعضی دیگر جوری طراحی می شوند که تا مدت زیادی دارای اعتبار و ارزش باشند. دسته ای دیگر نیز وجود دارد که به محتوای همیشه سبز یا evergreen content  معروف هستند.این نوع محتوا تا سال های سال نیز دارای اعتبار خواهند بود.

هر نوع از این محتواها برای خود ارزشی دارند اما همیشه تلاش کنید تا evergreen content تولید کنید.

تولید چنین محتوایی در هر صنعتی سخت است اما در صنعت دیجیتال این سختی دوچندان می شود. همه چیز در نهایت تغییر خواهد کرد اما همیشه شانسی برای نوشتن درباره ی موضوعاتی که احتمال منقضی شدن آنها نسبت به بقیه کمتر باشد، وجود دارد.

بهینه کنید

 بهینه سازی محتوا

 

محتواهایی که برای کلیدواژه های مناسب و کلید واژه های هدف بهینه شده اند احتمال کشف و پیدا شدن آنها در جستجوها بیشتر از آنهاییست که بهینه نشده اند. و این اکتشاف می تواند برای سال های سال ماندگار باشد.

بهینه سازی محتوای وب سایت به عمر محتوا اضافه می کند. تا زمانیکه موتورهای جستجو به رتبه بندی محتوا حتی عبارت هایی که مکررا جستجو نشده اند ادامه دهند جریان پایداری را از ترافیک جدیدی که به این نوع محتواها میرسد ، شاهد خواهید بود.

لینک بدهید

 

content link

محتوا مخصوصا آن هایی که در بلاگ ها منتشر می شوند، خیلی سریع زیر مطالب جدیدی که هر روزه منتشر می شوند دفن خواهند شد. بعد از ماه ها و سال ها نیز این پست های قدیمی به سختی قابل جستجو هستند.

اما همه ی اینها لزوما به این معنی نیست که آن محتوای قدیمی دیگر ارزشی ندارد.

الزاما نیازی نیست که محتوای قدیمی را مجددا منتشر کنید تا در بالای لیست قرار بگیرد، چون باز هم زیر مطالب بعدی و جدید مدفون خواهد شد. در عوض می توانید مطالب قدیمی را که همچنان ارزشمند هستند به مطالب جدید لینک کنید.

با اینکار هم مطلب جدیدی برای خوانندگان خود منتشر کرده اید و هم آنها را به سایر مطالب مرتبط که ممکن است به دردشان بخورد هدایت می کنید.

وب سایت، یک بروشور نیست. بیشتر شبیه یک رمان انتخاب ماجراجویی خود است.

اکثر بازدیدکنندگان وب سایت شما، آرشیو نوشته های سایت را به دنبال یافتن محتوایی ارزشمند جستجو می کنند. این یعنی شما باید چنین محتوایی را در معرض دید آنها قرار دهید. بدترین اتفاق میتواند این باشد که لینک ها را دنبال نکنند اما حداقل این فرصت را به آنها داده اید.

تغییر مسیر بدهید

 

redirect

صفحات وب سایت ها اغلب به مرور زمان جابجا یا پاک می شوند. شاید شما در حال تغییر راهبری خود، حذف سرویس هایی که قبلا از آن ها استفاده می کردید و یا پاک کردن آموزش های قدیمی باشید. اما قدیمی بودن این محتوا دلیلی بر بی فایده بودن آنها نیست. آنها هنوز هم می توانند برای شما کار کنند.

هر زمان که محتوایی حذف شد باید در نظر داشته باشید آیا محتوای جدیدتری وجود دارد که خواننده به آن علاقه داشته باشد. اگر پاسخ مثبت بود، یک تغییر مسیر به محتوای جدیدتر بزنید. با تغییر مسیر URl به محتوای جدیدتر، بازدیدکنندگان را همچنان درگیر وب سایت خود خواهید کرد.

در بسیاری از موارد کسی متوجه نخواهد شد که مسیرش تغییر پیدا کرده است. در واقع این تغییر مسیر خیلی بهتر است از اینکه به آنها پیام بدهیم که صفحه ی مورد نظر یافت نشد و از آنها بخواهیم کلمه مشابه دیگری را جستجو کنند. پس بهتر است با تغییر مسیر آدرس یا redirecting، بازدیدکننده را به طور مستقیم به محتوای مورد نظرش هدایت کنید.

تغییر کاربری بدهید

 

اگر دیگر هیچ ایده ای برای نوشتن ندارید تغییر کاربری محتواهای قبلی یا repurpose می تواند یک پیشنهاد عالی باشد. تغییر کاربری محتوا به زبان ساده یعنی گرفتن محتوا به یک شکل و بازسازی آن به شکل دیگری.

تازه کنید

 

refresh

بعضی از محتواها که قدیمی شده اند یا درحال قدیمی شدن هستند نیاز به تازه شدن یا refresh دارند. گشتی در وب سایت خود بزنید و مقالات قدیمی را که همچنان دارای اعتبارهستند اما راهنمایی ها و نکات موجود در آن ها به دلیل گذشت زمان تغییر کرده است پیدا کنید. و به راحتی آنها را به روز کنید.

ممکن است محتوای شما، محتوای همیشه سبز نباشد اما با یک بروزرسانی می توانید بطور قابل ملاحظه ای به عمر آن بیفزایید. حتی ممکن است بخواهید تاریخ انتشار مقاله ی اصلی را نیز آپدیت کنید که در اینصورت بیننده متوجه تازه بودن مطلب خواهد شد.

جایگزین کنید

 

replace

گاهی اوقات بعضی از مقالات را نمی توان refresh کرد. اینجا درست همان جاییست که باید دست بکار شوید و از ابتدا شروع به نوشتن کنید. جایگزین یا replace کنید. از اسکلت مقاله ی اصلی استفاده کنید اما میزان قابل توجهی مطلب و نکته ی جدید که در نسخه ی اصلی وجود ندارد به آن اضافه کنید. بعد از تمام شدن، می توانید مقاله قبلی را حذف کنید و آدرس آن را به آدرس مقاله ی جدید تغییر دهید (redirect) یا همانجا رهایش کنید و اجازه دهید مطلب جدید به تنهایی در آنجا قرار گیرد.

بعد از طراحی سایت و پر کردن آن با مطالب جذاب، شاید دوباره دیده و خوانده نشدن مطالبی که قبلا نوشته اید شما را ناراحت کند. اما درست مانند ناشران باید کتاب خود را دوباره چاپ کنید. با نکاتی که گفته شد این شانس را دارید که به مقالات خود کمک کنید تا برای مدت طولانی تری اعتبار خود را حفظ کنند.

همه ی اینها به این معنی نیست که باید تولید محتوای جدید را متوقف کنید اما به شما این اجازه را میدهد که مطالب جدید کمتری تولید کنید. با زنده نگه داشتن مطالب قدیمی تا جایی که ممکن است، دیگر مجبور نخواهید بود برای بازدیدکنندگان جدید زیاد تلاش کنید.

با طراحی وب سایت و تولید محتوای کارامد می توانید به کسب و کار خود رونق دهید. وبینه در طول این مسیر همراه شما خواهد بود.

پدرام جوانآذر 19، 1398

دستتون درد نکنه مطالب جالب و اموزنده ای بود با تشکر از شما

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی اصولی وردپرس بدون قالب آماده
طراحی اصولی وردپرس بدون قالب آماده

همیشه وقتی حرف وردپرس به میان می‌آید فکر می کنیم که کار ساده و کم هزینه است اما وردپرس به ...

 4 روش استفاده از CRM
4 روش استفاده از CRM

استفاده از نرم افزار CRM در دنیای رقابتی امروز موضوعی غیرقابل اجتناب است. برای دستیابی به ...

 تکنیک های برتر SEO و بهینه سازی محتوا
تکنیک های برتر SEO و بهینه سازی محتوا

بهترین ها در SEO سایت را بشناسید و با روش های به روز برای تولید محتوای SEO آشنا شوید این ر ...

 پشتیبانی فنی سایت
پشتیبانی فنی سایت

پشتیبانی فنی سایت کار ساده اما در برخی از مواقع سخت و پر هزینه است اما با چند راهکار ساده ...

 چرا کاربران به سرعت سایت شما را ترک می‌کنند؟
چرا کاربران به سرعت سایت شما را ترک می‌کنند؟

ترافیک سایت به زبان ساده مدت زمانی ست که بازدیدکننده یا کاربر صرف خواندن محتوای سایت شما م ...

 7 روش ساده تولید محتوا سئو محور
7 روش ساده تولید محتوا سئو محور

7روش ساده و کلیدی در تولید محتوای سئو محور و جذاب برای مخاطبان وب سایت شما

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید