چرا در ایران طراحی سایت با PHP شهرت دارد

یکی از دلایل اصلی شهرت داشتن PHP قدیمی بودن و اینکه در دانشگاه های ایران مورد استفاده و معرفی قرار گرفته است ،   حتی به طور نمونه اکثر درگاه های پرداخت نمونه سورس کدهای اتصال به درگاه پرداخت را با PHP  نوشته اند اما با زبان های دیگر محبوب جهان مانند Python  خیر !
مورد بعدی به نظر من ، کافی بودن PHP در بازار ایران است و از طرفی CMS های عمومی نیز با PHP طراحی و استفاده شده اند این خود نیز باعث میشود که کاربری این زبان در ایران بیشتر شود .
مورد بعد وجود منابع آموزشی و از طرفی حجم عظیم سورس کد های برنامه های که سالها توسط شرکت ها و برنامه نویس های PHP تولید شده است.
اما آیا نمی توان زبان بهتری را در نظر گرفت ؟ زبان های برنامه نویسی تفاوت هایی دارند که در کسب و کارهایی ایران که بعضا فقط در داخل کشور اجرایی میشوند کافی می باشد حتی می توان به سایت های قدرتمندی مانند فیسبوک اشاره کرد که با PHP  طراحی و تولید شده اند ، وبینه CMS اختصاصی و فروشگاهی را با فریم ورک لاراول روی PHP پیاده سازی کرده است ، خوشبختانه وجود فریم ورک مشهوری و قدرتمندی مانند لاراول بسیاری از مشکلات و پیچیدگی های استفاد از این زبان را کاسته است و با سرعت بیشتری میتوان ایده های متفاوت تحت وب را پیاده سازی کرد.
همه این کارها را میتوان با جاوا ، nodejs  یا Python نوشت اما عملا هیچ تفاوتی با هم ندارند. منطق همه آنها یکسان و مساوی است .
و روزانه صدها طراحی سایت با PHP در تهران و ایران انجام می گیرد.


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود