طراحی سایت با لایو وایر Livewire


لوگو لایو وایر که بسیار جذاب است

از زمان انتشار اولیه لاراول در ماه ژوئن سال 2011، به تدریج بیشتر و بیشتر در بخش فریم ورک PHP در صنعت توسعه و طراحی وب سایت محبوبیت کسب کرده است. یک فریم ورک قوی است که توسعه آسان برنامه‌ های وب  PHP با ویژگی‌هایی مثل دسترسی به ساختار پایگاه ‌داده‌ های رابطه ‌ای، ساختار بسته ‌بندی مدولار با یک مدیر وابستگی اختصاصی، و خدمات دیگر برای توسعه عملکرد وب و نگهداری از آن را ارائه می‌دهد.

Livewire (لایو وایر) چیست؟

ساختن برنامه های وب مدرن سخت است. ابزارهایی مانند Vue و React بسیار قدرتمند هستند، اما پیچیدگی آن‌ها به گردش کار یک توسعه‌دهنده فول استک دیوانه‌کننده است. Livewire یک چارچوب FullStack برای لاراول است که ساخت رابط های پویا را ساده می کند، بدون اینکه راحتی لاراول را ترک کند.

Laravel Livewire یک فریم ورک است که با استفاده از Laravel Blade به عنوان زبان قالب شما باعث می شود ساخت یک رابط پاسخگو، مدرن، پویا آسان تر شود. Laravel زمان توسعه توسط توسعه دهندگان را به طور قابل توجهی کاهش می دهد، این امر با پیوند front-end با back-end اتفاق می افتد و این کار نیاز به مدیریت وابستگی های بیشتر را با بسته وب یا مصرف API شما حذف می کند. استفاده از Laravel LiveWire آسان و قابل اعتماد است. شما می توانید توسعه دهندگان Laravel را استخدام کنید تا توسعه وب سایت شما را با کیفیت بالا انجام دهند. هدف اینکار ارائه یک تجربه وب پویا و مدرن بدون نیاز به سردرگمی در مورد فریم ورک وب Reactive  و JavaScript است.

برای شروع بهتر است بدانیم که اصولا لایو وایر چگونه کار میکند ؟؟

- Livewire خروجی کامپوننت اولیه را با صفحه نمایش می دهد (مانند Blade include). به این ترتیب، سئو دوستانه است.
- هنگامی که یک تعامل رخ می دهد، Livewire یک درخواست AJAX را با داده های به روز شده به سرور ارسال می کند.
- سرور کامپوننت را دوباره رندر می کند و با HTML جدید پاسخ می دهد.
- سپس Livewire به طور هوشمند DOM را مطابق با چیزهایی که تغییر کرده است جهش می دهد.

 

livewire laravel new framework

 

مزیت  Livewire نسبت به React , Vue یا Nuxt یا Next 

 

در ابتدا باید به ساده بدون و شروع سریع آن اشاره کرد از نظر آموزشی منابع فارسی و خارجی زیادی وجود دارد که این موضوع میتواند بسیار مهم باشد و در کمتر از 2 ساعت در صورتی که شما لاراول را بلد باشید میتوانید آموزش های شروع به کار لایووایر را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید

طراحی انواع وب سایت های PWA با پویایی بسیار بالا دیگر فقط با Nuxt یا Next ایجاد نمیشوند امروزه شما می توانید از Live wire در طراحی وب سایت و فروشگاه یا پلتفرم آنلاین خود استفاده کنید و هزینه منابع انسانی و نگهداری را به شدت کاهش دهید.

 

لایووایر

 

اول اینکه

جاوا اسکریپت در اولیت اول نیست و این بسیار ایده جالبی است ! به طور مثال برای ساخت یک فیلتر بسیار با کیفیت در بخش فروشگاه یا پویا شدن صفحات وب سایت بدون Refresh یا یک عملیات CRUD بدون اینکه صفحه Refresh شود. 

برنامه نویس های بسیار زیاد لاراول بدون نیاز به داشتن دانش تخصصی در Javascript شروع به کار خواهند کرد .  این موضوع بسیار مهم است چرا که برای ساختن یک پروژه بر پایه هر یک از فریم ورک های جاوا اسکریپتی با اولین مشکلی که برخورد میکنیم SEO پذیر نبودن آن است و بعد مجبور هستیم به Nuxt یا Next مهاجرت کنیم و پیچیدگی های فراوانی را تحمل کنیم صرفا برای اینکه SSR صفحات وب سایت باز شوند در صورتی که استفاده از Livewire شما را از همه این مشکلات فارغ میکند.

 

درواقع کاری که Livewire میکند این است که بدون اینکه شما از PHP و Laravel جدا شوید بتوانید مانند Nuxt کار کنید این فوق العاده است. این ایده جدید که تحت یک پکیج بسیار سبک روی لاراول نصب میشود دارای اسپانسر های زیادی است و در مدت کوتاهی طرفداران بسیاری را هم جذب کرده است

اسپانسرهای لایووایر

 

دوم اینکه

به طور ذاتی SSR است و هیچ مشکلی برای SEO پسند بودن وب سایت شما ایجاد نمیکند و شما همان Blade های لاراول را به سادگی قبل استفاده میکنید. این موضوع به دلیل ساختاری است که در بالا در بخش چگونه کار میکند شرح داده شد.

 

سوم اینکه

شما میتوانید از VUE یا Alpine.js هم در کنار Livewire استفاده کنید بدون اینکه اصل SSR از بین برود. یعنی در پیچیدگی های بسیار بالا هم میتوانید از سایر فریم ورک ها یا کتابخانه های معروف هم استفاده کنید بدون اینکه جلو کار شما گرفته شود . 

 

پشتیبانی از Backbend در حافظه نهان

این ویژگی شما  را قادر می سازد تا حافظه نهان را ساخته و راه اندازی کنید، فریم ورک livewire  به طور کامل از backbends حافظه نهان مانند Me پشتیبانی می‌کند. این موضوع به Two Way Binding نیز معروف است.

 

فراوانی بسته ها و منابع

با همان ابزار LaravelMix به صورت یکپارچه Blade ها را توسعه دهید و همه امکاناتی که در Javacript یا انواع بسته های Javascript را هم در دسترس دارید . 

 

چرخه توسعه سریع

با استفاده از فریم ورک Livewire می توانید کل چرخه توسعه را به شدت کاهش دهد. کوتاه کردن کل چرخه توسعه وب می تواند باعث صرفه جویی در زمان و پول شما در جهت طراحی وب سایت شود و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا تولید بیشتری داشته باشند، که از دیدگاه مادی، می تواند یک مسیر سودآور باشد.

 

Laravel Livewire چه کاری انجام می دهد؟

 

  • لایووایر

iveWire واقعا یک فریم ورک جادویی برای طراحی سایت با لاراول است. اگر شما تمام مراحل را به درستی انجام دهید، به شما اطمینان می دهیم که از ویژگی ها و عملکرد آن تحت تاثیر قرار خواهید گرفت. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید یک برنامه وب سایت ساده را از ابتدا با Laravel LiveWire  طراحی کنید یا خیر.

در صورتی که شما تصمیم دارید هر یک پلتفرم های زیر را بسازید به تنهایی با Laravel + Livewire امکان پذیر است

خرید بلیط هواپیما 

طراحی فروشگاه PWA

وب سایت آگهی یا خدمات 

#طراحی سایت #pwa
رضا

سلام . چند نمونه سایت که با لایووایر طراحی کردید معرفی کنید . و آیا لایووایر بهتر است یا ریکت
وحید الوندی

سلام . در بخش نمونه کارهای پروژه های فروشگاهی که با روش طراحی اختصاصی روی لاراول اجرا شده اند بر پایه لایو وایر هستند . البته انتخاب اینکه ریکت خوب است یا لایووایر بستگی به پروژه دارد اما اصولا لایوایر برای اهداف مشخصی ساخته شده است و آن هم توسعه وب سایت ها با در نظر گرفتن حذف فریم ورک های پیچیده و سنگین مانند vue , react است به نظر ما طراحی یک فروشگاه اینترتی یا یک سایت رزرو بلیط یا یا سایتی که قبل از ورود یکسری تعاملات با کاربر دارد بهتر است با لایو وایر باشد چون هزینه ساخت و نگهداری و طراحی بسیار پایین می آورد

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی وب سایت با CMS اختصاصی
طراحی وب سایت با CMS اختصاصی

طراحی سایت با CMS اختصاصی امکانات زیادی درباره سفارشی سازی به شما ارائه خواهد داد.یک CMS ا ...

 طراحی سایت شخصی
طراحی سایت شخصی

طراحی وب سایت شخصی میتواند به شما کمک کند تا در میان همتایان خود برجسته ظاهر شوید . طراحی ...

 مشاوره طراحی سایت
مشاوره طراحی سایت

در مشاوره طراحی سایت در وبینه و مشاوره در زمینه طراحی پرتال چه سوالاتی باید پرسیده شود؟طرا ...

 طراحی سایت دو زبانه با وردپرس
طراحی سایت دو زبانه با وردپرس

طراحی سایت دو زبانه با وردپرس با کیفیت بالا ، چیزی که اکثر سایت های چند زبانه با آن مشکل د ...

 مزیت طراحی وب سایت با فریم ورک
مزیت طراحی وب سایت با فریم ورک

مزیت طراحی وب سایت با فریم ورک های مختلف مانند طراحی وب سایت با لاراول چیست؟

 طراحی وب سایت با برنامه نویسی
طراحی وب سایت با برنامه نویسی

وبینه در خصوص طراحی وب سایت با برنامه نویسی راه حل خاصی دارد.طراحی وب سایت با CMS اختصاصی ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید