اشکالات احتمالی نرم افزار CRM

در پاسخ به این سوال که "چرا اجرای یک نرم فزار CRM ممکن است نتیجه مطلوبی نداشته باشد" می توان چندین دلیل مطرح کرد:

  • تعهد

تعهد

یکی از این دلایل می تواند عدم تعهد افراد شرکت در اجرای CRM باشد. سازگار شدن با رویکرد و روشی که بر مشتری تمرکز دارد ممکن است به یک تغییر فرهنگی نیاز داشته باشد. در اینجا یک خطر وجود دارد و آن خطر این است که رابطه با مشتریان ممکن است  در طول مسیر با شکست مواجه شود، مگراینکه هرکسی در کسب و کار متعهد به مشاهده ی عملکرد خود و نقد آن از دید مشتریان باشد.

  • ارتباطات

ارتباطات ضعیف

ارتباطات ضعیف می تواند مانع حمایت از برنامه شود. برای اینکه CRM بتواند به نتیجه برسد همه ی افراد مرتبط در کسب و کار شما باید بدانند که شما به چه اطلاعاتی نیاز دارید و چطور از ان ها استفاده می کنید.

  • رهبری

ضعف رهبری

 

ضعف رهبری می تواند موجب مشکلاتی در پیاده سازی و اجرای CRM شود. مسئولیت جلب توجه و تمرکز مشتری در هر پروژه ای به عهده ی مدیر است. اگر یک طرح پیشنهادی برای مشتریان شما مناسب نیست، انجامش ندهید. تیم خود را به مرحله ی اول کار بفرستید تا به راه حل دیگری که نتیجه بخش است فکر کنند و آن را پیشنهاد دهند.

  • پیاده سازی

پیاده سازی

تلاش برای پیاده سازی CRM به عنوان راه حلی کامل گرچه وسوسه انگیز است اما روشی پر خطر است. بهتر است پروژه ی CRM را با تنظیم آزمایشی برنامه ها و در بازه های زمانی کوتاه ،به بخش های قابل مدیریت تقسیم کنید.  در نظر داشته باشید که شروع کار شما با یک پروژه ی آزمایشی است که به اندازه ای بزرگ است که شامل همه ی بخش ها و گروه های مورد نیاز می باشد اما به اندازه کافی کوچک و انعطاف پذیر نیز هست که به شما اجازه ی انجام اصلاحات و تنظیمات را در طول مسیر بدهد.

  • اطلاعات

جمع اوری اطلاعات

میزان اطلاعاتی که به آنها نیاز خواهید داشت را دست کم نگیرید و مطمئن شوید که هرگاه لازم باشد شما قادر به توسعه ی سیستم های خود هستید. باید به اطلاعات جمع آوری و ذخیره شده با دقت توجه کنید تا از مفید بودن اطلاعات نگهداری شده مطمئن شوید.

  • قوانین

قوانین

از تنظیم قوانین سفت و سخت اجتناب کنید. قوانین باید انعطاف پذیر باشند تا اجازه دهند به نیاز شخصی مشتریان پاسخ داده شود و از آن ها رفع نیاز گردد.

اگر به دنبال راه حلی برای بهبود اوضاع کسب و کار خود و مشتاق به دانستن درباره ی نرم افزار CRM هستید به مقالات ما تحت عناوین چرا CRM خوب است؟ ، نرم افزار CRM تحت وب ، و سایر مقالات در وب سایت وبینههم سری بزنید.


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود