ضرورت ارتباط با مشتریان CRM

اگر در مسیر رسیدن به موفقیت با تلاش و هزینه بالا برند سازی کرده اید و حالا خیلی از مشتریان سابق شما به نیکی از شما یاد میکنند ، اگر با دیدن برند شما در گوشه ای از ذهن آنها نام شما زنده می شود و اولین کارفرما یا تولید کننده ای که به یاد می آورد شما هستید . در دنیای امروز ارتباط با مشتریان و خدمات پس از فروش برای شرکت های بزرگ از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است ، شرکت های خدماتی که به صورت دوره ای از طرف مشتریان ثابت کسب درآمد میکنند ، و شرکت های تولیدی با فروش محصولات به طیف محدودی از مشتریان قبلی محصولات خود را به فروش میرسانند راهی برای پایداری این چرخه باید داشته باشند.ایجاد یک کمپین تبلیغاتی و ارسال آن برای دسته ای از افراد کار سختی نیست . ساده ترین راه حل استفاده از پنل ارسال پیامک ، ارسال ایمیل گروهی یا استفاده از شبکه های اجتماعی است اما CRM کاربردی تر از همه اینهاست. 

تجزیه وتحلیل اطلاعات مشتریان سابق و ایجاد فرصت های بهتر

 

طی مشاوره هایی که از شما انجام میشود یا ملاقات هایی که با افراد مختلف دارید ، نگهداری مشخصات و ایمیل یا شماره موبایل میتواند یک پل کوچک بین شما و آنها برقرار کند ،که این ارتباط ساده قطعا با برگشت مشتری و بازدهی بهتر همراه خواهد بود. همه مشتریان دوست دارند از کسی خرید کنند که شرایط ساده تر و قابل فهم تری داشته باشد ،انسان ها همیشه دنبال ساده ترین راه حل هستند و زیاد دوست ندارند روی موضوعاتی که دیگران قبلا آنها را تجربه کرده اند وقت صرف کنند ، آنها سعی می کنند که با پرسش و پاسخ از عملکرد و کیفیت یک محصول تحقیق کنند ، آنها نمیخواهند وقت زیادی برای یافتن بهترین راه حل صرف کنند ، منظور من بر روی موضوعات کلی است مثلا اگر شخصی قصد خرید یک گوشی موبایل را دارد و در بازار وارد میشود هزاران نوع از برند های مختلف را می بیند که یکی از مهم ترین فاکتورها از نظر کیفیت محصول قیمت است ، شخص با پرسیدن قیمت جنس کیفیت را بالانس میکند ، حالا اگر دوستی به او بگوید که بعد از خرید از شرکت ایکس من کاملا راضی هستم میتواند تا 80 درصد برای خرید آماده شود ، در کل مشتریان همیشه برای خرید نیاز به حس اطمینان دارند و CRM قطعا این حس را که به منظور ایجاد اطمینان و همراهی است در مشتری زنده میکند. در بازار امروز با وجود حضور استارت آپ ها یا افرادی که به نوعی خدمات و کسب و کاری را به تازگی راه ندازی کرده اند یک بحث بسیار شایع وجود دارد، که آنها خود را به عنوان بهترین گزینه به مشتری معرفی می کنند ، آنها دوست دارند که مشتری های بیشتری را از راه دادن اطمینان و تضمین یا گارانتی بدست آورند ، قطعا اگر آنها قصد فروش موبایل را داشته باشند به دلیل داشتن تجربه کم در تجارت ممکن است جنس تقلبی را به جای جنس اصلی به مشتری بفروشند، در صورتی که یک کاسب با تجربه حاضر نیست اعتبار کاری خود را به سادگی از دست بدهد.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در استفاده از CRM افزایش اعتبار است

 

اعتباری که در بازار و کسب و کار بدست می آید با ارزش ترین ویژگی یک شرکت یا فروشنده است ، شخصی (حقیقی یا حقوقی)که دارای اعتبار بالایی است ، به مشتریان حس اعتماد و تضمین بالایی القا میکند و احساس میکنند که پای خود را در جای سست نمیگذارد .

 

وجود اعتبار در فروش با ارتباط بیشتر با مشتریان سابق و ارتباط با افرادی که هنوز در وضعیت فرصت قرار دارند بسیار کارآمد است.

 

تبدیل فرصت ها به مشتری

 

کسانی که با شما ارتباط دارند و سوالات خود را از شما می پرسند یک فرصت بکر هستند ، آنها را از دست ندهید . یک مدیر فروش حرفه ای خیلی سریع باید فرصت های باالقوه را تبدیل به مشتریانی بالفعل کند . مشتری ها فقط برای کسانی که به آنها اعتماد دارند وقت صرف می کنند ، پس برای فرصت ها و کسانی که به تازگی با شما آشنا شده اند بهترین برنامه ریزی ها باید انجام شود. درهدف CRM ما به یک مرحله بعد از این میپردازیم ، یعنی بعد از ترک مشتری از دفتر کار شما استراتژی CRM باید وارد کار شود.CRM تلاش میکند که همه آنها را تحت پوشش قرار دهد و در موقعیت ها و زمان های مختلف مجدد با آنها ارتباط برقرار کند.

 

تجزیه وتحلیل اطلاعات

یک CRM خوب باید بتواند یک گزارش هدفمند به شما بدهد یعنی آماری از مشتری هایی که به دلایل خاصی با شما کار نکرده اند ، یا گزارشی از انواع مشتری های و یا بیشترین تقاضا برای یک محصول. گزارش ها به مدیران در تغییر روش ها کمک میکند . استفاده از تجربیات گذشته نیاز به مدیریت دارد و یک مدیر با داشتن چالش های بسیار زیادی که در کسب و کار و مدیریت شرکت دارد نمیتواند همه اتفاق ها را در ذهن داشته باشد پس داشتن نیروی کمکی همچون CRM در آسان تر کردن کارها و جذب بیشتر مشتریان بهترین همکار برای یک مدیر است.

 

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 بازاریابی اصولی و جذب مشتری با استفاده از  CRM
بازاریابی اصولی و جذب مشتری با استفاده از  CRM

CRM مختصر شده عبارت Customer Relationship Management است که با نام مدیریت ارتباط با مشتری شناخته می‌ ...

 نرم افزار crm صرافی
نرم افزار crm صرافی

نرم افزار crm صرافی تحت وب راهکاری هوشمند و ساده برای افزایش فروش و ارتباط سریع و ساده با مشتریان

 مدیریت سفارش ها و ارتباط با مشتری
مدیریت سفارش ها و ارتباط با مشتری

برای هر شرکت و هر بیزینس نیاز به ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات و محصولات جدید از طریق یک سامانه لا ...

 نرم افزار ارتباط با مشتریان
نرم افزار ارتباط با مشتریان

نرم افزار ارتباط با مشتریان یک راه حل خوب جهت پایداری کسب و کار و اتوماسیون اداری سازمان شما میباشد. ...

 نرم افزار CRM چیست
نرم افزار CRM چیست

نرم افزار CRM چیست و راهنمایی در مورد بهترین نرم افزار ارتباط با مشتریان

 مدیریت مشتریان و مزیت CRM
مدیریت مشتریان و مزیت CRM

مدیریت مشتریان یک شرکت یا سازمان با استفاده از نرم افزار تحت وب CRM یک قابلیت است که در دنیایی امروز ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید