شبکه های اجتماعی و افزایش سئو وب سایت

دسترسی ساده ای که امروز به شبکه های اجتماعی وجود دارد همچنین رایگان بودن استفاده از آنها اصل حضور و استفاده از این ابزارها را برای همه مردم آسان کرده است ، تنها چیزی که وب سایت شما را از در بین سایرین متمایز خواهد کرد فقط فعالیت نیست ، بلکه روش فعالیت در این شبکه ها بسیار اهمیت دارد درج یک تصویر معنا دار بسیار به نسبت یک آگهی با محتوای کلیشه ای سنتی موجب جذب کاربر به سوی وب سایت شما خواهد شد .
روانشناسی در شبکه های اجتماعی بسیار اهمیت دارد ، محتوا و بار معنایی نوشته های که منتشر می شود مستقیما در معرض دید کاربران آنلاین آن شبکه است ، اگر خود را جای طرف مقابل بگذارید آیا به نوشته هایی که منتشر شده است توجه و دقت می کنید ؟ در شبکه های اجتماعی انتشار لینک موجب افزایش لینک های خارجی وب سایت شما در سایر وب سایت ها میشود و تاثیر زیادی هم به تنهایی در رشد سئو وب سایت ندارد چیزی که از همه مهم تر است مشتری که در لحظه با شما روبرو میشود را به سمت بیزینس و کسب و کار خود هدایت کنید.
یکی از روش های معرفی و انتقال اطلاعات به صورت گرافیکی است که خیلی بیشتر از مطالب متنی برای کاربر جذاب و قابل درک است ، به این روش اینفوگرافی میگویند. طراحی این اثار مشکل تر از بنر های معمولی است ، چون باید اصولی را در تولید آنها رعایت شود مثلا باید مراحل و ترتیب شروع و پایان مطالب را با روشی هنرمندانه ابداع کنید ، اما درعوض تاثیر آن چندین برابر از روش سنتی است .

میزان فعالیت هم خیلی مهم است انتشار بیش از اندازه لینک وب سایت در یک شبکه نه تنها موجب رشد وب سایت نمیشود بلکه موجب کاهش کیفیت سئو و از بین رفتن تاثیر مثبت فعالیت های قبلی هم خواهد شد. به صورت متوازن در همه روش ها فعالیت کنید مثلا در تویتر و فیسبوک به صورت متوازن فعالیت کنید و در انجمن های اینترنتی هم وقت بگذارید در گفتگوها و کامنت هایی که میتوانید آدرس وب سایت را منتشر کنید شرکت کنید اما از همه مهم تر این است که محلی که در آن فعالیت می کنید از کیفیت لازم از دید گوگل برخودار باشد یا اینکه موضوع کلی فعالیت آنها به فعالیت شما هم نزدیک باشد.

در طراحی وب سایت از اصول متا تگ های شبکه های جتماعی مانند og:title  , og:image , og:desciption  برای انتشار زیبا تر لینک های وب سایت شما در شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید.


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود